Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van értelem a megélhetés...

Van értelem a megélhetés miatt Európából elköltözni?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti !

Bár kis időre jó lenne kipróbálni milyen az élet máshol.

Kérem ha lehet olyanok válaszoljanak akik már jártak

erre-arra világban és tapasztaltak egy s mást.


Vagy máshol nehezebb és a más kultúra más éghajlat más szokások,életvitel,életszínvonal,beilleszekdés komoly kihívást jelent.

Mondjuk hagyjuk ki Észak-Amerikát!

Dél-Amerika? Annak is a déli országai? Szingapur? Thaiföld? Suriname,Guayana?-ezekről az országokról semmit nem hallani (Kuba? :-) )

Kb magyar színvonal,egészség,megélhetés,stb az EU-n kívül?

Azt is inkább a kontinensen keressük?

Nem zavar ha nem svéd vagy svájci életszínvonalon kell élnem,de azért a magyart jó lenne hozni. Persze ha könnyebb lenne előteremteni az nem baj.

Egyelőre nem reális(sajnos)csak gondoltam felteszem a kérdést



2013. dec. 14. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szingapúr és Thaiföld Dél-Amerikában...Te ha tényleg ilyen hülye vagy, nemcsoda, hogy nem élsz meg itthon.Máshol sem fogsz.
2013. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyébként hogy választ is adjak az értelmes kérdésedre, Dél-Amerikában Chile áll közel a magyarországi megélhetési viszonyokhoz.Brazília feljövőben gazdaságilag, Mexikó is.

Ázsiában egyébként Japán, Tajvan, Szingapúr rendelkeznek erős gazdaságokkal.Japánban az életszínvonal jobb mint hazánkban, viszont még mindig eléggé zárt ország a bevándorlás előtt.Dél-Korea is fejlett gazdaságilag, jobb életszínvonallal, de nincs nagy bevándorlás oda a nyugati világból.

2013. dec. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A földrajz tudásodon még van mit csiszolni, az tény.

Bár én nem voltam még külföldön dolgozni sem, jó egyszer dolgoztam Szlovákiában de az itt van innen 15 km-re szóval másabb a helyzet.

Én egyik ismerősöm 2 éve költözött ki Ausztráliába a szüleivel. Elvan ott bár az elején furcsa volt neki megszoknia a környezetet mert szinte minden más volt ott, az angol tudása jó azért tudott boldogulni a korabeli társaival is viszonylag összebarátkozott, meg elég jó munkahelye van de még a szüleivel lakik hogy tudjon spórolni mert neki nagy álma hogy USA-ba költözhessen és ott próbáljon szerencsét. De elvan ő Ausztráliában is, már barátnőt is talált magának aki szintén Európában született, pontosabban Olaszországban, tehát ritka nagy szerencséje van mert a lány valamilyen szinten beszél magyarul is mivel az apja magyar, bár a nyelvet az apja sem tudja igazán mert kisgyerekként került Olaszba és akkor még beszélni is alig bírt és akkor az Olaszt jobban erőltették nála.

De ismerek még egy embert aki fél évig dolgozott Dél Afrikában. Mondta hogy az is jó hely mert sokat keresett, bár hosszú távra, vagy végleg nem célszerű oda kiköltözni mert éjszakánként nem okos dolog házon kívül mászkálni.


De hallottam már olyanról is hogy valaki Brazíliában találta meg igazán a helyét. Igaz nem magyar emberről van szó, hanem egy németről, a volt osztálytársam rokona.

2013. dec. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Del Amerikaban Chile, Peru, Kolumbia, esetleg Uruguay ahova erdemes menni. Mexiko, Venezuela felejtos.
2013. dec. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utólag visszaolvasva tényleg úgy jön ki, mint ha a az említett országok Dél-Amerikában lennének. Valahogy másként kellett volna felsorolnom. Mindenesetre köszönöm,hogy ennyire tájékozatlannak néztek !
2013. dec. 14. 19:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ha félrebeszélsz. :D
2013. dec. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért nem jó Európa?
2013. dec. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért az egy elég jó ökölszabály, hogy ha itthon képtelen voltál megélni, akkor ott sem fog úgy menni a dolog, mint a karikacsapás. Pláne nem ott, amiket felsoroltál.
2013. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Èn éltem amerikában(New York)1 évet, majd angliában is, és 6 éve németországban élek. Nyaralni viszont voltam a karib térségben, ázsiai országokban is.


Azt kell mondanom, hogy megélhetés aurópában messze menöleg a legjobb. Szerintem megélni amerikában is nagyon nehéz. a szociális rendszer hiánya nélkül ha nincsen egy szuperül fizetö állásod akkor a gettoba kötsz ki, ha meg lesz egy vakbeled életed végéig fizetheted a kezelést... Europa letöbb országában nagyon jó szociális rendszer van, itt tudsz elgkevésbé éhen halni ha bármi baj történne.


A szegény többi kontinensen pedig megint csak akkor tudsz jól élni, ha igen jó munkád lesz. De ezekben az országokban nagyon nagy a bünözés. Tipikus példa barátnöm apukája braziliában egy nagyforgalmu strandon oda mentek hozzá, és késsel a torkánál kérték szépen vegye le a nyakláncát és az óráját(teljesen szolid dolgok voltak). Ez jellemzö közép és délamerika összes országára.

2013. dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem megélni amerikában is nagyon nehéz. a szociális rendszer hiánya nélkül ha nincsen egy szuperül fizetö állásod akkor a gettoba kötsz ki, ha meg lesz egy vakbeled életed végéig fizetheted a kezelést... Europa letöbb országában nagyon jó szociális rendszer van, itt tudsz elgkevésbé éhen halni ha bármi baj történne. "


Igen, sajnos pont emiatt akarok Amerikába költözni. Ugyanis elegem van az európai szocializmusból. Nem értem miért kell a jól kereső embereknek a csórókról gondoskodni. Amerikában is mindenki köthet magának egészségbiztosítást, ha meg nincs neki magára vessen és nagyon jól teszi az állam, hogy nem a többi adófizetővel fizetteti ki a műtétjét.

2013. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!