Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Amerikába ennyire nehéz...

Amerikába ennyire nehéz kiköltözni?

Figyelt kérdés
Szóval még elég fiatal vagyok, de minél hamarabb kiszeretnék költözni az USA-ba. Most utánna is néztem sok helyen, hogy megy egy ilyen kiköltözés. És nagyon elszomorodtam. Mindenhol azt írják sokat kell fizetned, hogy állampolgár legyél, és szinte lehetetlen. Mik a módjai annak, hogy állampolgár lehessek? Minden út érdekelne, teljes menettel leírva. Pl ilyenek: összeházasodsz egy amerikaival, és leteszed az állampolgárságit.. Vagy felvesznek egy egyetemre és akkor is kapsz? Mert ezeket a részeket nem nagyon értem. Valaki részletesen leírná ezeket a lehetőségeket, és vele együtt ennek a folyamatait? Köszönöm előre is :) A nagy hazaszeretők kérlek szépen ne írjanak olyanokat: hogy ne menjek ki, meg hülye vagyok, bunkó vagyok, hogy itt hagyom a hazám, mivel ilyen jellegű válaszokkal vannak tele az ilyesmi kérdések.

2014. febr. 10. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

1 millió ilyen kérdés, és 1 millió válasz rá. Olvasd el a korábbi kérdéseket, többen leírták már, szinte kisregényeket írva milyen lehetőségek vannak..

nem kell újra és újra feltenni a kérdést, hanem a régi kérdéseket kell elolvasni,

2014. febr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
visszaolvastam már rengeteget, de pontosan senki nem írta le. Pl egyetemről sehol nem volt szó
2014. febr. 10. 17:32
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
felesígű veszel egy amcsit. nekünk ez a legegyszerűbb. ja meg a ződkártyalottó
2014. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és ez a vízumlottó tényleg igaz, hogy volt/van? Mert sokan nem akarják nekem elhinni
2014. febr. 10. 17:38
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Én is szeretnék menni.Na de én utána is néztem a dolgoknak.

Állampolgár nagyon nehezen lehetsz.Érd be sok év zöldkártyás ott tartózkodással házasodj meg és akkor lehetsz magad állampolgár.DE addig el kell jutni!

Viszont csak úgy nem osztogatják a zöldkártyát.Házassági alapon nehéz elvégre olyan párt kell találni és nagyon utána néznek a dolognak.

Munka alapján is szinte lehetetlen hacsak nem vagy magasan képzett diplomás.Itt megszeretném jegyezni,hogy nem bölcsész és ilyen rongy társai.

Pl gépészmérnök.Azzal szívesen látnának.

Van egyéb zöldkártya kategória de az neked szerintem lényegtelen.Hacsak nincs 500ezer dollárod.Akkor már ezzel indulhatsz is.


A zöldkártyalottó jó dolog de kicsi az esélye,hogy kihúznak.Na meg ha kihúztak se jelenti azt,hogy mehetsz.Vannak feltételek amiknek meg kell felelned.


Az,hogy fizetni kell a dolgokért.Nos lényegében új életet akarsz kezdeni.Tehát mindent a nulláról.Így bizony tényleg kell fizetni sok mindenért.

2014. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
[link] itt a hivatalos zöldkártyatipszmiksz honlap. majd okt., nov. körül lesz megint sorsolás.
2014. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6.

Október 1től november 31ig lehet jelentkezni ha jól emlékszem.Nem akkor lesz a sorsolás!

2014. febr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
igazigaz. kösz hogy javítottál
2014. febr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, ennyire nehéz. Leírtuk ezerszer. Rád is ugyanaz vonatkozik, mint mindenki másra.
2014. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sajnos valoban nem konnyu zold kartyat vagy allampolgarsagot szerezni az Egyesult Allamokban, ahogy azt tobben elottem is megfogalmaztak.

Viszont ne add fel, fiatal vagy.

Tanuld az angolt es szerezz egy olyan diplomat ami nemzetkozileg is konnyebben elfogadnak. Programozo matematikus, gepeszmernok, epiteszmernok, vegyesz, biologus, orvos stb. Ha ez nem megy akkor sem kell ketsegbe esni.

Esetleg probalkozz felvetelezni a nagy hajotarsasagokhoz, sok munkalehetoseg van a kirandulo hajokon, a legtobb amerikai kikotobol indul es erkezik vissza. Dolgozol, penzt keresel - viszont rendszeres lehetoseget biztosit ismerkedesre.

Sok magyar pincerrel (fiukkal, lanyokkal) talalkoztunk pl. a Carneval hajokon amelyek Miamibol jarnak a Karib-szigetekre es Mexikoba.

Itt egy oldal ahol megnezheted a munkalehetosegeket, elkuldheted az eletrajzodat ha itt lesz az ideje es elobb utobb behivnak felvetelire is.

[link]

2014. febr. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!