Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Amerikába ennyire nehéz...

Amerikába ennyire nehéz kiköltözni?

Figyelt kérdés
Szóval még elég fiatal vagyok, de minél hamarabb kiszeretnék költözni az USA-ba. Most utánna is néztem sok helyen, hogy megy egy ilyen kiköltözés. És nagyon elszomorodtam. Mindenhol azt írják sokat kell fizetned, hogy állampolgár legyél, és szinte lehetetlen. Mik a módjai annak, hogy állampolgár lehessek? Minden út érdekelne, teljes menettel leírva. Pl ilyenek: összeházasodsz egy amerikaival, és leteszed az állampolgárságit.. Vagy felvesznek egy egyetemre és akkor is kapsz? Mert ezeket a részeket nem nagyon értem. Valaki részletesen leírná ezeket a lehetőségeket, és vele együtt ennek a folyamatait? Köszönöm előre is :) A nagy hazaszeretők kérlek szépen ne írjanak olyanokat: hogy ne menjek ki, meg hülye vagyok, bunkó vagyok, hogy itt hagyom a hazám, mivel ilyen jellegű válaszokkal vannak tele az ilyesmi kérdések.

2014. febr. 10. 16:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


visszaolvastam már rengeteget, de pontosan senki nem írta le...


Lehetseges lenne, hogy MINDEN kerdezonek kulonbozo problemaja van?

2014. febr. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen lehetséges. Ahány ember annyi probléma, kérdésed megválaszolva. Nem értem minek oltogattok,de nekem mindegy..

Utolsó előtti köszönöm az egyetlen hasznos választ :)

2014. febr. 11. 15:56
 13/14 anonim ***** válasza:
vagjal bele..
2014. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Diákvízummal nem állampolgárságot, hanem még letelepedésit sem lehet kapni. Ehhez a témához értek, ugyanis az elmúlt 3 évem azzal telt, hogy próbáltam bejutni egy amerikai egyetemre. Végül több egyetemre is felvettek(van amcsi érettségim, meg hasonlók), csak végül az országba nem engedtek be.


Diákvízumnál azért sansztalan a dolog, mert az "non-immigrant visa". Ez azt jelenti, hogy olyan, mintha nem is lennél az országban. Az állampolgársághoz 4-5 év tartózkodás szükséges. Azonban a diákvízumnál nem "ketyeg" az óra. Kb. úgy tudnék fogalmazni, hogy fizikailag Amerikában vagy, de jogilag nem. Hiába tanultál ott 10 évig, a rendszerben ez 0 évnek felel meg. Tehát diákként nem tudsz állampolgárságot szerezni. Sőt, hogy őszinte legyek, diákként szinte semmit sem tudsz csinálni, még dolgozni sem.

2014. febr. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!