Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazással kapcsolatos portálok...

Utazással kapcsolatos portálok működése, de hogy? (szállásfoglalás, repülőjegy foglalás, autóbérlés)

Figyelt kérdés
Valaki tud arról valamit, hogy is működnek az ilyen jellegű tevékenységeket működtető portálok? Azt tudom, hogy létezik keresőmotor repülőjegy foglaláshoz, vagy autóbérléshez, de gondolom nem így működik az összes honlap. A booking.com vagy a szallas.hu esetében tisztába vagyok, hogy a szállások tulajdonosai regisztrálnak az oldalon, de létezik ilyen jellegű portálokhoz is keresőmotor? Annyira sok utazással kapcsolatos portál létezik, hogy gondolom nem mindenki keres partnert és így értékesít. A másik, hogy sok oldalnál lehet üdülési csomagot választani, amihez tartozik repülőjegy, szállás és akár még autóbérlés is. Az ilyen jellegű szolgáltatások hogy működhetnek?

2014. ápr. 23. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Szívesen válaszolnék a kérdésedre, üzemeltetek ilyen oldalakat, illetve segítek ilyen oldalaknak a működésében, de nem tudom, hogy pontosan melyik részére vagy kíváncsi?

Alapvetően 3 nagy csoportra lehet osztani ezeket az oldalakat,

- utazási irodák (náluk van a fizetés),

- keresők (eldobnak az adott légitársaság, utazási iroda, szállás oldalára általában affiliate együtműködés keretében működnek),

- és maguk a szállás, légitársaság oldalak.


Mindegyik máshogy működik, más szabályok vonatkoznak rájuk stb.

A csomagok esetében is hasonló a helyzet. Ha egyben fizetsz a csomagért (nem 3 helyre küldenek fizetni), akkor az szervezett utazásnak számít, aminek az értékesítéséhez utazási irodai tevékenység szükséges, de ezek a szervezett utak is megtalálhatók affiliate oldalakon (ahol csak keresni tudsz, de a vásárához átdobnak a konkrét utazási irodához).


ha leírod, hogy melyik része érdekel, és hogy miért szívesen leírom bővebben.

2014. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod és segítséged. Megfordult a fejemben egy utazással kapcsolatos portál megvalósítása és így kicsit jobban el szerettem volna merülni a témában.


Azok a portálok akiknél csak keresni lehet, vagy árakat hasonlíthatunk össze(pl. liligo), ők egy szerződés formájában hozzájutnak a sok cég adatbázisához? Ami számomra zavaros még kicsit , hogy egy szállást számtalan oldalon megtalálhatunk. Nem olyanakra gondolok, amik átirányítanak a szálloda honlapjára, hanem ahol foglalhatunk is, mint pl. a bookinkg.com , vagy a szallas.hu. Ennyire sok oldalon megéri hirdetni a szállodáknak és folyamatossan frissíteni nekik helyeiket, ha foglalás történt, vagy létezik valami adatbazis amit elérnek ezek a portálok? Gondolom inkább megéri hirdetni ingyen és jutalékot fizetni, mint hogy ez az adatbázis dolog létezzen. Csak azt nem nagyon értem, hogy rengeteg ilyen utazással kapcsolatos portál létezik és ezeket fenn is kell tartani és hogy ezeket tenyleg megéri e működtetni, nyereségesek e? Én legalább is túl nagy konkurenciát látok ezen a piacon.


Amúgy ilyen jellegű portálok üzemeltetésével, karbantartásával foglalkozol vagy készítettél is ilyen jellegű oldalt?

2014. máj. 5. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!