Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 22 órás utazás busszal,...

22 órás utazás busszal, valaki ötlet?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva Görögországba megyünk busszal...

Kb. 22 órás lesz az út, és az a problémám, hogy én kocsiban, és buszon is rosszul szoktam lenni (hánytam is már miatta).

Gyógyszert természetesen veszek be.(Daedalon)

Mit tegyek, hogy ne legyek rosszul?

Alvástól rosszabb lenne az állapotom?

(Mert alvás nélkül elég nehezen bírnám ki azt a hosszú időt.)


Valaki segítsen légyszi... :(



2014. jún. 18. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt azért előbb kellett volna átgondolnod. A Daedalonnal egy rémálom lesz az út, mert nagyon altat, és nyűgös leszel egész úton. Annyit tehetsz, hogy még szólsz a szervezőnek, hogy lehetőség szerint ne kerék felett ülj. Emellett készülj olyan ételekkel, melyek nyugtatják agyomrodat (pl. háztartási keksz).
2014. jún. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A buszos út maga az agyhalál.

Az indulás előtt igyekezz magadhoz venni valamiféle tudatmódosító szert, és imádkozz.

Annyit mindenképp ígérj meg az indulás előtt, soha többé nem mész 400 km-nél messzebb buszos útra.

2014. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Carmol cseppet, többféle módon is be lehet venni, vízzel, kockacukkorra csepegtetve stb, és ez nem altat úgy mint a Daedalon. Nekem be szokott válni, pedig én is ilyen vagyok, mint te :/
2014. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akikkel megyek azokkal úgy lett megbeszélve, hogy előtte való éjjel nem alszunk, és majd buszon aludnánk... Az jobban felkavarná a gyomrom mikor felkelnék?

Az olvasás, és film nézés kizárva, mert akkor is rosszul leszek.. :/

Vagy vegyek be valami gyógynövényes altatót?

Mivel végig ezen fog járni az agyam, és még lassabban telne az idő.

2014. jún. 18. 20:28
 5/11 anonim ***** válasza:

De 22 órán át nem fogsz tudni aludni. Sőt, a kialvatlanság csak ronthat az egészen.

Nem tudunk szerintem ennél több tanácsot adni, mert Te tudod, mi segít (pl. mentolos rágó).

2014. jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jó utat, de legközelebb valóban át kéne gondolni, hogy egy utószezonos repülős út kicsivel drágábban nem jobban megéri-e...
2014. jún. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki hogy van vele, de sztem a buszon alvás az nem úgy van, ahogy sokan elképzelik. Én egyszer Bulgáriába mentem busszal, az is kb. 22 óra volt. Éjszaka dög fáradt voltam a buszon, mégse tudtam elaludni, akárhogy helyezkedtem, szűk volt a hely, dobált a busz. Néha-néha 10 percekre sikerült elbóbiskolnom, de nagyon kikészített, hogy nem tudtam rendesen aludni, pedig álmos voltam. Éppen ezért nem ajánlom, hogy kialvatlan legyél, mert úgy sztem még szarabb. Aztán lehet csak én vagyok ilyen nyűgös, és más simán el tud aludni, viszont tény, hogy nekem is jó alvókám van...
2014. jún. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok,és előző évben mi is busszal mentünk Görögországba. Elterelték a figyelmem,hogy még véletlenül se arra figyeljek hogy hányingerem van,nekem attól lett rosszabb hogy éjjel hátraengedtük az üléseket és vízszintesbe kerültem,reggelre borzasztóan éreztem magam és az út hátralévő részében se lett jobb,ezt nem ajánlom neked! :/ de ki lehet bírni azért,ne edd tele magad.
2014. jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sokkal sz@rabb lesz azoknak, akiket lehánysz majd...


Amúgy van egy rossz hírem:

A 22 óra, az a sok várakozás miatt legtöbbször 28-30 óra!!!

(pl. a Wc-knél, határoknál, útépítéseknél, forgalmi dugónál, vagy, ha valamelyik utas rosszul van, stb...)

2014. jún. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

:/ rendben.

köszönöm a válaszotokat :)

2014. jún. 19. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!