Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Érdemes aliyázni Izraelbe?

Érdemes aliyázni Izraelbe?

Figyelt kérdés
Magyar-zsidó vagyok. Egy jó ideje gondolkodom már az Aliyán, viszont félek nem bírnám azt a hőséget ami ott van. + Mennyire elfogadóak Izraelben a keresztény vallásúakkal szemben? Mert félig magyar vagyok, és meg is vagyok keresztelve. Esetleg van itt olyan aki már aliyázott? Bármilyen tapasztalat/tanács jól jönne! Köszi előre is!

2014. okt. 28. 00:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es!


Én nem voltam zsidó vallású sosem és nem is változtattam meg a vallásom soha.


Később valaki kérdezte, hogy hogy lehetek félig magyar. Hát úgy, hogy édesanyám magyar, apum zsidó. Így lehetek félig ez, félig az.


A héber nyelv miatt nem aggódom, meg tudom tanulni, lehet, hogy már itthon elkezdem, még nem tudom.

2014. okt. 29. 13:20
 12/22 anonim ***** válasza:
23%
Ha anyai agon nem vagy zsido, nem vagy zsido.
2014. okt. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Én kérdeztem. Mivel nincs zsidó kisebbség, mint olyan (eltérően pl a cigányoktól vagy a németektől), a zsidó magyar állampolgárnak számít, és a magyar nemzettest része, származásától függetlenül. ettől függetlenül persze lehet zsidó identitása, de ezzel nincs is semmi baj, sőt, üdvözlendő dolog a sokszínűség.

Ha kimegy valaki Izraelbe, akkor már nem a magyar nemzet része, mert új állampolgársága van, az izraeli nemzettest része. persze vannak kettős áp.-ok is, de ebbe most nem megyek bele.

2014. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
amúgy ne azt a szót használjuk a nemzetre sem, h zsidó, hanem, h izraeli. ez nagyon fontos különbség. egy szélsőséges példa: Noam Chomsky amerikai zsidó származású nyelvészprofesszor ultrabalos, elítéli Izrael "imperialista" politikáját, és lelőtt izraeli gép roncsa mellett fotózkodott.
2014. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es!


Így is zsidónak számítok.


Kedves 13-as!


Kettős állampolgár leszek, ami azt illeti, és ugyanúgy része maradok a magyar nemzetnek, mint ahogy eddig is az vagyok.

2014. okt. 29. 19:31
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Sokezer éves bölcs nép, tudja, hogy az ANYA a biztos. :D:D:D
2014. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

Amúgy a magyar átirat a wiki szerint:



Kol ód baléváv penímá,

nefes jehudí hómíjá,

úl(e)fa'até mizrah kádímá,

ajin leCijón cófíjá.

Od ló avdá tikváténú,

hatikvá bat snót al`pajim,

lihjót am hofsí bearcénú –

Erec-Cijón (v)J(e)rúsá`lajim.

2014. okt. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

off: egy izraeli ismerősöm posztolta a fb-on:

ahogy a new york-i biboldó bácsi mondja: mindenkinek boldog új évet! Jobbat, mint amilyen lesz. :D

2014. okt. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
"– És nem tartóztattak fel a britek, mondd, nem igazoltattak? Nagyon ugráltak ám egész éjszaka. Úgy éljek, olyan az élet most, mint Chicagóban annak idején. Én onnan jöttem. Az Államokból, éppen harmincöt éve. Mi, Avraham? Harmincöt éve. Otthagytam a baseballt meg a jankele dudelt, és idejöttem, a drága ereci földet túrni. Harmincöt éve. Nem csekélység, mi?" Kardos G. György - Avraham Bogatir hét napja. Ő azért lehúzott ott pár évet.
2014. okt. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Na, ezt a magyar átiratot sem láttam még soha, látszik hogy milyen hiányos a műveltségem (pedig Magyarországon születettem, 1991-ben utaztam először Izraelbe és 2006-2008 között többé-kevésbé ott is éltem míg végül Kanadában települtem le). Valószínűleg nem angolból kellett volna héberül tanulni, hát most már ez van :)


Egyébként az átirat több helyen hát legalábbis fura: ha ezt "kádímá" így írjátok át akkor az "ajin" elejéről hol az ékezet? Dettó "avdá". Megnéztem az IPA átírását, tényleg ugyanaz a kiejtés, nem nekem ment el az eszem :)

2014. okt. 31. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!