Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Érdemes aliyázni Izraelbe?

Érdemes aliyázni Izraelbe?

Figyelt kérdés
Magyar-zsidó vagyok. Egy jó ideje gondolkodom már az Aliyán, viszont félek nem bírnám azt a hőséget ami ott van. + Mennyire elfogadóak Izraelben a keresztény vallásúakkal szemben? Mert félig magyar vagyok, és meg is vagyok keresztelve. Esetleg van itt olyan aki már aliyázott? Bármilyen tapasztalat/tanács jól jönne! Köszi előre is!

2014. okt. 28. 00:26
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

OK, legközelebb így használom. De ne legyünk már ilyen nyelvtannácik :-)

Ki az a Ti? Ti magyar zsidók, vagy a Helytelenül Fordítók Egyesülete, vagy ki a csuda? (hazánkban szépen kell, mert egy fikarcnyit sem döngölik a föld alá a szólásszabadságot :D) vagy inkább :-(

Küldök egy megható videót:

http://www.youtube.com/watch?v=POKu6nsJZUI

2014. okt. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Zsidó vagyok. Na..

Zsidó akkor valaki, ha zsidó anya gyermeke. Ez a talmikus hagyomány, rómaiaktól jön, Krisztusi korokból, amikor Izrael a Romai birodalom resze volt. Az alkalmazkodas szukseges volt mert a romai birodalombam matrilinearis leszarmazast kovettek (Mater semper certa, pater incertus est). Akkor is zsido valaki, ha betér, DE az nagyon nehez, ha nincsenek felmenoi az embernek, es nagyon konnyu ha pl van egy zsido apa. A rabbinatus olyan vizsgat ad ebben az esetben hogy megbeszelitek miert akarsz zsido lenni, megkerdezik mit csinalsz sábeszkor es kesz. Ha nincs zsido felmeno akkor megizzasztanak.


Izraelbe aliyazni akkor lehet hogy ha az egyik nagyszülő zsidóságát igazolod, vagy az egyik dédmama zsidóságát (mivel ezáltal értelemszerűen a nagyszulo is zsidó).

Ha az utolso bizonyithato ős elhagyta a vallast az problema lehet, kiveve ha a zsido torvenyek idejeben tortent a dolog bizonyithatoan a felelem miatt. Ugyanis az aliya nemzetkent jeloli meg a zsidosagot, nem vallaskent, ezert nem ANNYIRA fomtos az anya zsidosaga, a genetika az hogy ugy fogalmazzak, persze ez csunyan hangzik es nem is teljesen fomtos, maradjunk a zsidosag nepcsoportkent valo megjelolesenel. De azert fontos is az anyai orokles (lasd:dedmama zsidosagat is eleg bizonyitani, mert az az anyja a magyszulonek, es nyilvan zsidosagot akkor tudsz bizonyitani ha az illeto anyja zsido, szoval a fagyi visszanyal, nem olyan egyszeru mimt az tűnik).

Erdemes elmenni Izraelbe, ha nem vagy melyen vallasos akkor szekularis varosba pl Haifa vagy Tel Aviv de a Tel Avivi árak a Manhattaniek szintjet hozzák. Szallast kapsz kajat kapsz kis lovet is kapsz segelykent az allamtol, felsooktatasi lehetoseget... Es fejlett anyagilag jol allo orszag. Magyarorszaggal nem tudod osszehasonlitani mert nagysagrendi kulonbseg van, Nemetprszaggal es hasonlo kaliberu orszagokkal celszeru hasonlitgatni. Ha valakinek van lehetosege akkor az menjen innen oda es nem banja meg. Vegre egy olyan orszagban elhet ahol az emverek szeretnek elni es amire buszkek az emberek es ahol nincsenek olyan sztereotipiak mint "magyar munka" vagy "hat igen atmegyunk ausztriaba el van takaritva a ho, visszajovunk magyarfoldre es ott a hó az utakon". Vilagszinvonalu gyogyszercegek vannak ott pl TEVA (ambroxol izraeli gyogyszer es kb mimdenki szedett mar) illetve high tech orszag. A heber egyetem vilagszinvonalu. Alapvetoen a meretet kiveve a vilag legerosebb orszagainak egyike.

2017. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!