Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek legyek bejáró a...

Szerintetek legyek bejáró a suliba, ha minden nap 45 KM-t kéne utaznom? Lent!

Figyelt kérdés

Szóval otthonról a suliba az út 45KM.

Ebből 20km-t autóval vinnének, mivel ahol a szüleim dolgoznak ott is fel tudok szállni a vonatra. Onnan már csak 25km-t kéne utaznom vonattal (ami ingyenes a tanulóknak). Így az út kb. 1 óra volna.

Ti melyiket választanátok? Nem is kéne korán kelnem, elég 6:00-kor. És minden nap legkésőbb 14:05-re otthon lennék.



2014. dec. 2. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha anyagilag is megoldható, szerintem igen. Te mit szeretnél jobban?
2014. dec. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát anyagilag a szüleim minden reggel mennek, szóval az nem kerül többe, ha én is elmegyek velük. A vonat meg ingyen van. Hát őszintén én inkább bejáró lennék minden nap. De érdekel mások véleménye is hogy ők mit választanának.
2014. dec. 2. 21:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Bp-en nőttem fel és jártam iskolába, mégis 1 órába telt mire beértem a suliba. 1 óra az nem sok.
2014. dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
89%

Én egy évet ingáztam, egy óra volt az út, de sétálnom is kellett elég sokat, engem "hajnalban" (6:30) az sokszor megviselt. Ha kivisznek a vonathoz, az biztos sokat könnyít a dolgon. Én 5 év kollégium után döntöttem úgy, hogy most már elég volt, de a bejárkálás sem a legjobb alternatíva, nagyon le tudja fárasztani az embert az utazás. Az nagyon jó, hogy ilyen korán haza tudsz érni, én egy héten két nap szinte csak aludni jártam haza, de az a helyzet, hogy még mikor 3-4-re hazaértem, akkor is legszívesebben lefeküdtem volna, úgy elálmosított az utazás. Attól is függ, hogy mennyire kemény a suli, ha nem kell nagyon megerőltetned magad, akkor nem probléma, ha sokat kell tanulnod, az valószínűleg így nehezebb lesz.

De igazából nem írtad, hogy miért akarsz bejárós lenni, eddig kolis voltál? Ha rosszul érzed magad ott, piszkálnak vagy nem lehet tanulni/aludni, mert nincs fegyelem tartva, akkor inkább bejárnék.

2014. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Annyira nem kemény suli. Rengeteg szakóránk van, ami nem fáraszt le annyira. Jelenleg koleszos vagyok, de nem valami jó itt. Aludni se nagyon lehet, mert gyakran futkosnak, néha kiabálnak... Azért biztos jobb lenne otthon.
2014. dec. 2. 21:55
 6/8 anonim válasza:
Szerintem legyél bejárós. Én is bejárós vagyok, igaz én csak 30 km-re, diákbérlettel, de tök jó így is.:)
2014. dec. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Melyik országban tanulsz, hogy ingyen használhatják a vonatot a diákok?


Egyébként neken is legrosszabb esetben 1 óra az út a mai napig (egyetemre járok). Ha megszokja az ember, egyáltalán nem lesz teher neki.


OFF: ha szüleiddel mész, a kocsi többet fogyaszt.

2014. dec. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én kábé ugyanezt csinálom két éve csak nálam 2 km gyaloglás és 25 km minden nap kétszer. Szerintem nyugodtan vállald egyáltalán nem megerőltető.
2014. dec. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!