Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Maldív szigeteken mit lehet...

Maldív szigeteken mit lehet csinálni rossz (esős, borús, esetleg viharos) időben?

Figyelt kérdés
Május 20-án indulunk a Paradise Island-re, és ahogy az előrejelzéseken látom, végig elég ramaty időt jósolnak sajnos,szóval lehet a parton fetrengés nem a legjobb időtöltés. Valakinek van valami tapasztalata hasonló időjárásról arrafelé?

2015. máj. 14. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Egy nulla érdekességű szigeten mit lehetne csinálni. Semmit a strandoláson kívül. Vigyél könyvet olvasni.
2015. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvasni az ember lehet magától is tud, de azért köszi :) arra gondoltam, h a víz milyen borús, esős időben, bele lehet-e mászni akkor is, esetleg zavarosabbá válik, vagy veszélyes (olvastam olyan oldalt is, ahol "a bátrabbaknak" ajánlották is a viharban fürdést direkt).
2015. máj. 14. 11:46
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem ismernéd: [link]
2015. máj. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az általad kérdezett szigeteken a fürdésen és a kajáláson kívül nem sok egyéb program van.

Azt nem mondta senki, esős évszakban ne menj oda???

Hallottál arról, van olyan, hogy esős évszak?

MEllesleg ha elfogadsz egy tanácsot, májusban teljesen fölösleges szétülnöd a fenekedet egy ilyen hosszú úton. Oda november és február közt érdemes menni...

2015. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ne sokat foglalkozz az előrejelzéssel, 5 nap alatt az ellenkezője is lehet, amikor mi voltunk holiday islandon akkor is esőt mutatott a weather.com aztán 7ágra sütött a nap végig (male időjárását mutatják ezek az oldalak a szigetek meg marha messze vannak onnan), egyébként vannak a szigeteken programok rossz időre is, és végig nem lesz rossz idő még az esős évszak közepén sincs 3 napnál tovább szar idő, imádni fogjátok, plusz légitaxival el lehet menni ezer fele, male-t érdemes megnézni meg vannak jó dolgok, recepció segít (ezeket az arcokat meg fosd le akik itt okoskodnak, kecskemétig se jutottak el még sose)
2015. máj. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Én most jöttem haza a Maldívról. Ne foglalkozz a negatív kommentekkel. Nem ismerem azt a szigetet, és most nem is néztem meg miket lehet csinálni.


De, a Maldív szigeteket egész évben ajánlják látogatni, hiába van high és low season, nem számít, mert nincs nagy föld felület, és nagyon közel van az egyenlítőhöz. Emiatt az "esős" évszakban is látogatható, szemben mondjuk Thai földdel.


Az időjárás romlása persze szemmel látható. Nekünk egy nagy volt, amikor végig esett, azon a napon mentünk búvárkodni, ugyanis a víz alatt minden hogy esik-e. Maga a tenger egyébként nagyon meleg, mint maga a levegő is, tehát ha nincsenek óriás hullámok, nyugodtan kimehettek snorizni, búvárkodni esőben is.


Valszeg sokat lesz borús az idő, de ettől függetlenül nagyon meleg van, ki lehet ülni a medence partjára, vagy az óceánpartra, legfeljebb érdemes felhúzni egy napernyőt, hogy ha elered, akkor ne essen rátok.


Most amikor nagy esőzések voltak, mindenki kiült a teraszra, olvasott, gépezett, bármit csinált, amit egyébként napsütésben is csinált volna.


Búvárkodás szempontjából kifejezetten kedvező az esős évszak, mert a planktonokat jönnek zabálni a nagy halak. mantaray shark whale, stb.


Egyébként én is féltem az időjárástól, és olvastam egy kommentet, ahol azt írták, hogy még mindig jobb a maldív szigeteken megázni, mint bárhol máshol. Szóval ebben is van valami. Nem tudom milyen a szigetetek, meg a szálloda, de mi számtalan dologgal le tudtuk magunkat kötni, ha esett.

2015. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazatok volt, egész idő alatt kb. 3 órát esett összesen, akkor se viharosan, csodás idő volt, és jobban is lehetett bírni a borúsabb időt, mint amikor teljes erőből tűzött a nap, az azért kemény :)

Az okosoknak pedig annyit, hogy ha április végén van az esküvőm, akkor nem megyek februárban nászútra, nyilván hallottam az esős évszakról, de ebben az időszakban nem sok választás volt úticél tekintetében, és a dátum is nagyjából adott volt, nem hülye vagyok...

2015. jún. 11. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!