Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne kelljen...

Mit tegyek, hogy ne kelljen pisilnem egy hosszú buszúton?

Figyelt kérdés

Tapasztalt utazók! Van erre valami praktika?

(Kérném, hogy ne idióták írjanak!)



2015. okt. 11. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Ki lehet bírni 13-14 órát (én ennyit szoktam), előtte ne igyál, ne egyél lédús ételeket, közben meg egyél enyhén (de csak enyhén sós mert szomjas leszel) sós rágcsálnivalót.
2015. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Az első jól írja.

Mellesleg én mindig hátul ülök és viszek [link] ebbe belefér a tömlőm. Komolyan!

2015. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem hosszabb utakon megállnak a buszok. Vannak már wc-és buszok is.

Egyébként a pisilés annyira nem nagy gond, azt vissza lehet tartani elég sokáig (azt mondják, hogy amikor már érzed, hogy kell menni még bírod 4-5 órát tartani, ha nincsen betegséged). Szerintem a nagywc a húzosabb, pont ezért csak akkor utazok busszal ha nagyon muszáj, inkább vonatozok vagy repülők ha nagyon hosszú az út.

2015. okt. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
4-5 órát? Én egy-másfél után már a halálomon vagyok... persze lehet hogy bírnám tovább, eddig szerencsére erre nem volt szükség.
2015. okt. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
30%
Nem kell inni, ez a titok.
2015. okt. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az egyik rokonom is mindig azt csinálta 8 órás vonatut elott, hogy előző nap alig evett és ivott vmit. Ő azért, mert a vonaton sokan loptak, és félt WC-re elmenni, nehogy addig ellopjak a csomagját.
2015. okt. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%

Mae voltan parszor hosszu busz utakon es a busz mindig megall 3-4 orakent,siman ki birhato...

Jobb buszokon tilos hastnalni a wc-t mert budos lehet.

Aki ennyit nem bir ki az jo kenyeske lehet.Kiveve aki valoban beteg e teren es ennyit se bir ki.Na az inkabb repuljon.

2015. okt. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én keveset iszom ilyenkor, meg hát hosszabb utakon megáll a busz. Pl Pécs-Szeged távon Baján megáll pár percre.

Ha meg 10-12 órás buszútra mész, akkor 3-4 megálló tuti lesz. Nekem a nagy WC okoz problémát, mert gyakran van hasmenésem, ilyenkor az út előtt bekapok 1-2 szem immodiumot, így tuti nem lesz azzal baj.

Ha napi 2-3 litereket iszol, akkor gyakrabban kell pisilni, ilyenkor az út előtt pár nappal szoktasd hozzá a szervezeted, hogy csak 1 litert iszol és akkor nem leszel folyamat szomjas.

2015. okt. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Öltözz úgy, hogy ne lógjon ki semmid (boka, derék, has) és melegen legyél (főleg a lábad). Nyílvan ne legyen meleged, de ne fázz. Hidegben az embernek többször ki kell mennie.


2. Kávé, tea, energiaitalt ne fogyassz.


3. Most a nők hólyagjával számolok, ami úgy 500 ml vizeletet tud tárolni. Kb 200 ml vizeletnél kell pisilned, az 500 ml-ig el se jutsz, az már veszélyes. Maximum 400-430 ml az, amíg a hólyagod tárolja, utána, ha nincs akadálya akkor kiereszt egy adagot, pont azért, hogy védje magát. A záróizomnak sem mindegy, hogy 200 ml vagy 430 ml az amit tartania kell. Ugyanúgy, ha te nem bírod el a vásárolt árut, megállsz, kicsit lerakod vagy átadsz belőle párat annak akivel vagy.

Hogy mennyi idő alatt lesz ilyen mennyiség az attól függ, hogy mennyit iszol. Szóval ne pánikolj be attól, ha pisilned kell, nem kerülsz azonnal a bepisilés határára. Ezért is út alatt érdemes keveseket inni és pár korty víz között teljen el idő, ne egyszerre igyál többet.


4. Ne stresszelj rá előre. A pisilés sokszor pszichés is lehet. Ha úgy állsz hozzá, hogy pisilned kell majd és mi lesz, akkor biztos kelleni fog. Ha azt mondod, hogy x időnként megáll a busz, ami jó, akkor nem fog rád törni.


5. Mivel pszichés eredetű, vehetsz fel valami inkontinencia betétet vagy bugyipelenkát, ha tudod, hogy akkor sem lesz baj, ha nem bírod, megnyugszol és nem kell pisilned, ha kell is, ki fogod bírni.


6. Ne gondolj a wc-re vagy a pisilésre, ne kezdj el azon agyalni, hogy milyen jó, hogy eltelt 1 óra és nem kell pisilbed, mert akkor kelleni fog.


7. Kösd le valamivel a figyelmed.


8. Ha pisilned kell, gondolj száraz dolgokra vagy kezdj el valami nehezet csinálni, pl adj össze számokat fejben. Lélegezz mélyeket.


9. Ha nagyon kell, ne arra gondolj, hogy fél óra múlva pisilhetsz. Ha elkezdesz erre gondolni, csak erősödik az inger, esetleg meg is indul a pisi.


10. Ha nagyon kell pisilned és valaki direkt azzal kezd szivatni, hogy csöpögő cdapokról, vízesésekről beszél vagy psss hangot ad ki, vagy a közelben nagyon vizes témákról beszélgetnek, hallgass zenét, legyen nálad fükhallgató.

márc. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!