Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Azokon a területeken, ahol...

Azokon a területeken, ahol gyakoriak a cápatámadások (pl: Ausztrália, Dél-Afrika) hogy mernek belemenni az emberek a vízbe?

Figyelt kérdés
Ennyit megér egy fürdőzés? Olvastam, hogy egy fokvárosi strandon a mellkasig érő vízben ölt meg egy cápa egy strandolót.
2016. jan. 11. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Világviszonylatban évente 4-5 embert ölnek meg cápák. A sokszázmillió strandolóból ez semmi, csak nagy nyilvánosságot kapnak az esetek. Ennél többen esnek le a lóról és törik ki a nyakukat.

Én búvár vagyok, szoktam cápákkal merülni. Csak akkor támadnak, ha sarokba szorítják őket. Nekünk külön tanították a cápákkal való viselkedést.

2016. jan. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 goaus ***** válasza:
100%
Ausztrália esetében azért érezni néhány strandon hogy tartanak az emberek tőlük, pedig tényleg nagyon kics az esély. Volt hogy mellkasig voltam csak a tengerben de már én voltam legmesszebb.:) Én sokszor beúsztam, nem vagyok ijedős, de egyszer egy kb cápa alakú tengeri hínárcsomó sodrodott alám, csak az árnyékát láttam, és azért egy pillanatra én is megijedtem.:) De amúgy nem kell rá gondolni, simán leküzdhető érzés.
2016. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szazalekban nalunk van a legtobb capatamadas. En megis furdik majd minden hetvegen. Hogy miert? Mert :

- egyreszt tudom hol mehetek vizbe es hol nem, tokmindegy hogy milyen a vizmelyseg. Lagunaban, ellenorzott es kijelolt partszakaszon vagy ahol halo van. Nyilt vizben pedig ott ahol delfin vagy balna van. Oda nem megy a capa.

- nem furdok alkonyatkor, napkeltekor vagy ha viharos ido miatt zavaros a viz.

- nem pisilek a vizbe (az odavonzza oket)

-es nem furdok halrezervatum kozeleben vagy kikoto kozeleben ahol a halaszok kidobjak a mereten aluli, vagy nem eladhato "csalihalakat".


Persze ettol meg elofordulhat capatamadas de ez elegge ritka ha az ember betartja a fenti szabalyokat.

2016. jan. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!