Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 400 ezerből hova mennél (2...

400 ezerből hova mennél (2 ember)?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy idén ballagok és a rokonoktól összesen körülbelül 300 ezer forintot kapok ajándékba. Ez mellé összespóroltam kb. 100 ezer forintot. Mivel mindenem megvan ezért úgy döntöttem, hogy elmennék nyaralni a legjobb barátommal pár napra, külföldre. Mivel ő nekik nem megy ennyire jól, ezért az ő részét én állnám.

Ti milyen helyet ajánlotok ami exkluzívabb mint mondjuk a horvát tengerpart vagy a Balcsi, de két emberre ki lehet jönni 400-450 ezer forintból? Egyikünk sem az a bulizós fajta, inkább világot látnánk.

Autóm van (18 elmúltam, tehát vezethetek külföldön) és a pénzből a benzint ki kell fizetni, tehát légyszi ezt kalkuláljátok bele. Még sosem voltam nyaralni szülő nélkül, ez lesz az első.

Utazási irodát érdemes keresni, vagy saját magunknak mindent megszervezni? Ti mit választanátok a helyemben?

Köszi szépen a segítséget!

ui.: Anyukámék maximum 5 napra engednek el (utazással együtt).

Köszi,

F19


2010. márc. 27. 17:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
43%
ne az írásomat lessed please, mert biztos nem Mo.-ról származom, erre nem gondoltál?
2010. márc. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
81%
igen, és nagyon siettél az írással, de amúgy professzor vagy, aki sosem vét helyesírási hibákat, ugye?
2010. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
32%

utálom h minden fórumon kiharcolom h veszekedjenek velem

bocs

elmegyek

2010. márc. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Hmm de érdekes, hogy itt az oldalon lassan senki se Mo--ról származik?
2010. márc. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
szerintem a kérdező nem éppen ezért tette fel a kérdést, hogy vadidegennek akart veszekedni, vagy éppen vadidegen emberek macskaviadalát akarta olvasni
2010. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

400 ezer forintba elég sok minden beleférhet, még 2 fő részére is. Szerintem inkább az idő rövidsége - 5 nap - miatt gondolkodjatok valamelyik közeli országban... Korábban írták Olaszországot, az tényleg gyönyörű, szerintem élveznétek.

Amit még el tudok képzelni, mondjuk Lengyelország, Krakkó és környéke - az sem rossz.

Esetleg Erdély, ahol gyönyörű magyarlakta vidékeket látogathatnátok meg... Sok a lehetőség :)

Ami a szervezést illeti: szállást lehet a neten is keresgélni, érdemes megnézni a kínálatot mielőtt utazási irodához forulnátok, sokszor olcsóbban is ke lehet fogni szállást, mint az irodai foglalásnál. Ha pedig mégsem jönne össze, irány az utazási iroda :)

Jó utat, érezzétek jól magatokat!

2010. márc. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább fektesd be és csinálj belőle többet. Én is fogok kapni kb. 700 ezer forintot, én biztos, hogy ezt fogom tenni.
2010. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
A francia riviérát ajánlom. Mi kétszer voltunk 10-10 napot autóval, 400ezerből kijött két emberre. Álomszép a tenger, változatosak és gyönyörűek a városok. Rengeteg mindent meg tudtok nézni.
2010. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:

nah akkor én mondok neked 1 szerintem elég jó ötletet!

Prága vagy Bécs vagy mind2!!!

pl. Bécsben a legjobb emlékem az volt, h beültünk egy kocsma szerűségbe és ott volt rendes (őrülten finom) kaja közben valami osztrák csapatnak drukkoltak! Szóval ha nem is értettem de jó hangulat volt és elég szép város!

Prága, ott vannak a jó sörök és a Beherofkájuk, és szintén szép hely!

Szállás ára változó, benzin olcsó, egyéb programok mint pl.: egy vizi park talán azt mondom átlagos árban van...

De én azt mondom neked, h azért 400 000 ft elég sok összeg szóval ha nagyon költeni akarod akkor vigyél magaddal még két csajt (vagy engem=) ) és szerintem próbáljatok meg valami éjszakai bárban vagy discoban kiadni a gőzt amit a középben belétek tömődött =D

független attól, h nem vagy bulis típus...^^

Jó nyaralást!

2010. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Én már csak azért is meggondolnám azt hogy autóval megyek-e, mert sokkal nagyobb felelősség így, szerintem a család is kicsit nyugodtabb lenne, ha valami tömegközlekedéssel utaznátok, persze ez a ti dolgotok.

Ahogy többen is mondták, én is egy közelebbi országot ajánlanék. Egyrészt azért, mert friss jogsival több ezer km-t oda vissza vezetni durván fárasztó és valljuk be hülyeség is, ha az 5 napból 4-et az út vesz el. Szóval a helyedben én mondjuk egy Pozsony-Krakkó-Prága-Bécs túrát csinálnék, mondjuk ezt lehet kicsit szűkíteném az idő szűke miatt.

Minden azon múlik, hogy hova mentek, és milyen igényeitek vannak. Pl ugye ha 5 csillagos szállót akartok, akkor már is 5-ször annyiba kerül, mint ha egy szerény ifjúsági szállóban szállnátok meg... Ha mindennap gyorskajáldában kajáltok, már is legalább kétszer annyiba kerül, mintha magatoknak dobnátok össze valamit. Én azt tanácsolom neked, hogy ne akard elszórni az összes pénzed! Nemes gesztus tőled, hogy elviszed valahova a barátodat, de mondjuk egy ilyen szerényebb kiruccanásra ennek a fele is bőven elég lenne.

Csak egy példa: Svédország 4 éjszaka (túrista hostel) + repülő. 12 ezer volt a szállás plusz 40 a repülő. Hogy mennyit költöttem egyéb dolgokra, arra nem emlékszem pontosan, de azt hiszem 20 ezer körül. Ebben benne van a kaja, amit utána a szállón magamnak dobtam össze (reggeli, ebéd, vacsora), vagy néha egy-egy kajálda, az apró ajándékok, amiket hazahoztam, belépők, városnéző hajó, buszjegyek, reptéri járat stb... Szerény körülmények között tengődtem, nem szórtam a pénzt, de nem is kellett, nem ezért mentem!

Arra pedig feltétlenül számíts, hogy az útviszonyok teljesen másak bármerre is indulsz, nem biztos hogy ez a lehető legjobb tapasztalatszerzési lehetőség két fiatalnak. Én nem vezettem túl sok helyen... Svédországban pár alkalommal, és Csehországban pár hétig minden nap... azokhoz az utakhoz képest, nálunk itthon egyenes, kanyarmentes sztrádák vannak. Arról nem is beszélve, hogy mondjuk Pestről Prágába egy buszjegy 9 ezer ft, míg autóval ez nyilván sokkal drágább. Persze ha mindenáron így akartok menni, hát hajrá.

Ja, még annyi, hogy én európán belüli kiruccanáshoz semmiképpen nem mennék utazási irodába. Az út megszervezése is egy hatalmas élmény, csak vannak alapvető dolgok, amikre figyelni kell, ha pl neten foglalsz szállást! 19/L

2010. márc. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!