Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 400 ezerből hova mennél (2...

400 ezerből hova mennél (2 ember)?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy idén ballagok és a rokonoktól összesen körülbelül 300 ezer forintot kapok ajándékba. Ez mellé összespóroltam kb. 100 ezer forintot. Mivel mindenem megvan ezért úgy döntöttem, hogy elmennék nyaralni a legjobb barátommal pár napra, külföldre. Mivel ő nekik nem megy ennyire jól, ezért az ő részét én állnám.

Ti milyen helyet ajánlotok ami exkluzívabb mint mondjuk a horvát tengerpart vagy a Balcsi, de két emberre ki lehet jönni 400-450 ezer forintból? Egyikünk sem az a bulizós fajta, inkább világot látnánk.

Autóm van (18 elmúltam, tehát vezethetek külföldön) és a pénzből a benzint ki kell fizetni, tehát légyszi ezt kalkuláljátok bele. Még sosem voltam nyaralni szülő nélkül, ez lesz az első.

Utazási irodát érdemes keresni, vagy saját magunknak mindent megszervezni? Ti mit választanátok a helyemben?

Köszi szépen a segítséget!

ui.: Anyukámék maximum 5 napra engednek el (utazással együtt).

Köszi,

F19


2010. márc. 27. 17:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában voltam iskolával. 110 ezer volt 10 napra. + amit én költöttem ott. Az út hosszú volt busszal, de élveztem. Közben tranzitszálláson aludtunk Francia o-ban. Komppal jutottunk át Angliába. Életem legnagyobb élménye volt az út.

Egyébként közben néztem repülőjegyet Londonba és 30 Ft körül van az oda vissza, ami szerint nem olyan drága.

A kocsit én is meggondolnám. A parkolás csak nyűg, nincsenek helyek, ha van akkor is drága.

2010. márc. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon tetszenek! Leginkább az osztrák-cseh túra ami megragadott, ezen nagyon erősen el fogok gondolkozni a napokban. :)
2010. márc. 28. 10:03
 23/27 anonim ***** válasza:

Én is Franciaországot ajánlom (ott lakom épp), pl Monte Carlo. Vagy ha nem akarsz drága helyre menni akkor is vannak a tenger környékén szép kis faluk, városok.

Esetleg Spanyolország.

Angliát nem ajánlom, tök lepukkant (ott is laktam, mégis helyesen írok :)).

De az utazási iroda jó ötlet, vigyetek haza egy katalógust, hátha megtetszik hirtelen valami.

2010. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Én a helyedben szervezetten indulnék neki, mert autóval nem egyszerű külföldön eligazodni úgy, hogy még nemigazán van tapaszalatod. Repülős utak egész jó áron vannak, az utazási irodáknál rengeteg ajánlat van. Nézzetek utána. Én a helyetekben túrázni tavasszal mennék, nem nyáron, de ez csak személyes vélemény.
2010. márc. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Mindenképp repülővel menjetek. Sokkal egyszerűbb, kényelmesebb, biztonságosabb. Sok esetben akár olcsóbb is. Ha 10-15 órát vezetsz, utána nem fogod úgy érezni magad, mintha csak 1,5-2 órát lettél volna repülőn.


Ráadásul 5 nap -ra nem érdemes autóval menni messzire.. csak a gond lenne vele, fáradt lennél és alig lenne időd

2010. ápr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meggondoljuk a repülőt is, csak elsősorban a kaland miatt mennénk. :) A vezetéssel nem lenne gond, vezettem már 9 órát egyhuzamban egy 1 órás pihenővel és élveztem.
2010. ápr. 1. 21:32
 27/27 anonim ***** válasza:
A kaszinóba.
2013. szept. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!