Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Áprilisban fogok repülni...

Áprilisban fogok repülni átszállással Kanadába, majd novemberben vissza USA-ból Lufthansával. Érdemes csomagbiztosítást kötnöm? Hol, hogy?

Figyelt kérdés
Először repülök egyedül (nem anyuapu által 'szervezve' :DD bár azokat se ők, hanem az utazási iroda szervezte, charter járat, satöbbi), és tengeren túlra, és felmerült bennem az utazási biztosítás, csomagbiztosítás köttetése. Csak ez nem tudom hogy zajlik, és függ-e a légitársaságtól (szóval h adott légitársaságnak vannak-e ilyen biztosításai vagy külsőstől kell)
2016. márc. 7. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Csomagbiztosítások nem a légitársaság miatt elvesztett csomagokra kellnek. A csomag biztosítás pl ha mellöled ellopják stb...


Ami ennél fontosabb a beteg és életbiztosítás. Olyan kell ami a legkisebb orrvérzés ellátástól a lebénulásig, vagy halálig mindent fedez. A legrosszabb talán ha valaki szélütést kap(és akár fiatalok is kaphatnak), és nem tudsz mozogni, de korházi ellátásra már nem szorulsz. ekkor sima repülögéppel nem utazhatsz, de haza kell szállítani. A költségek europán belül is 10.000€ felettiek, csak egy szállitásra. A korházi kezelések stb... Ez a legfontosabb. Ja és a vissza mondási biztosítás, pl ha baleset ér és a repjegyet modosítani kell.

2016. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

akkor mi kell a csomagvesztés, csomagkár ellen?


amúgy kint lesz rám biztosítás, a csomagot jobban féltem :D

2016. márc. 7. 21:26
 3/3 anonim ***** válasza:
A legtöbb biztosításban van csomagra is biztosítás. Első, medjet-et semmilyen biztosítás nem fog neked fedezni (kivéve ha az ellátás úgy olcsóbb de marha ritka), arra spéci biztosítás van, nem tudom Magyarországon is köthető-e (gyanítom nem), Medjetassist.
2016. márc. 8. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!