Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Huszonévesek! Rajtam kívül ki...

Huszonévesek! Rajtam kívül ki szeretne még külföldre költözni, amint lehetősége adódik rá? Ti miért mennétek ki?

Figyelt kérdés

2016. júl. 6. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Mert te is mész.
2016. júl. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Igen

Németországba, mert kiskorom óta erre készülök, hangozzon bármilyen furcsán

Kiskorom óta önszántamból németül nézek filmet, sorozatot és még kisebb koromban a meséket is németül néztem

Másik ok: Magyarországon nem látni a jövőt

A sok álláshirdetés, nem jelenti, hogy könnyű munkát találni, magasak az elvárások, s ha meg is felelsz, akkor a fizetés nem arányos az elvártakkal ( pedig az ember vagy legalábbis én,nem vágyok sokra, csak lehessen úgy megélni, hogy hó végén ne kelljen számolni a forintokat) emellett az albérletárak sem reálisak, nem is minden esetben tartósak és hát ha az ember családot szeretne, kell egy biztos pont, de abban még csak reménykedni sem merek, hogy Magyarországon saját lakásom/házam lesz. Igaz, a kormány támogatja a családosokat, de csak utólag, az adókedvezménnyel, kivéve, ha valaki CSOKot vesz fel, és vállal 1/2/3 gyereket előre...na ezt biztos nem csinánám, pedig szeretnék én is családot. Na meg az sem mindegy, hogy utána ok hogy adókedvezmény, de ha egy jövedelem kiesik, a gyes/gyed és társai nem érnek fel egy teljesértékű fizetéshez.

Utoljára pedig: külföldön sem lesz az ember milliomos és nem majszolhat kolbászkerítésből, de sokkal biztosabb a megélhetés (tudom, mert látom), a gyermekem már előnnyel indul a többihez képest, mert 2 anyanyelve is lesz, színvonalasabb oktatásban is részesülhet és egy pozitívabb országban nőhet fel.

Végülis nekem még nem aktuális, de rövid időn belül szerintem én is elindulok az új otthonom felé. És ettől még nem leszek kevésbé magyar!

2016. júl. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is hasonlók miatt mennék ki.. sok sikert kívánok neked és gratulálok az elhivatottságodhoz :)
2016. júl. 10. 22:57
 4/4 anonim válasza:
Köszönöm, és kívánom, hogy te is járj sikerrel :)
2016. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!