Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szívesen...

Mit tegyek, ha szívesen utaznék, de soha nem is volt és nem is lesz senki, akivel mehetnék?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, de soha nem voltam mégcsak Pesten sem. Most főiskolára járok, ezért sajnos az alapvető dolgokra is alig telik.

Gyerekkoromban a szüleimmel, testvéreimmel sem voltunk soha sehol. Egyrészt idősek, meg elhíztak és nem szívesen mentek társaságba. Az utazást amúgy is pénzpazarlásnak tartották, még ilyen mozit, kávézást is, ha a barátaimmal mentem. Került volna rá bőven gyerekkorunkban.Az iskola sosem szervezett utakat, tábort.

Nem hiszem, hogy falaha a szomszéd kisvároson kivül eljutok. Egyedül meg nem megyek sehova.


2017. febr. 2. 17:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értelek téged sem. Ha annyira vágysz az utazásra akkor miért nem utazol egyedül? Én is sokszor egyedül utazom, és el se hinnéd milyen jó. Annyi érdekes emberrel ismerkedek meg, és megleplek, de nagyon sokan egyedül utazgatnak. Sok barátot szereztem az utazásaim során. Pedig én aztán tényleg egy tutyi mutyi, csendes lány vagyok.. De imádok utazni, és ezért képes vagyok egyedül is menni..
2017. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Akkor menj egyedül. Én is azt teszem. Mondjuk én azért, mert így szeretek utazni, nem azért, mert nem lenne kivel.

Eszemben sincs senkihez sem alkalmazkodni, épp elég a saját dolgaimhoz. (Munka mellett mikor érek rá, stb.)

2017. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Szingli koromban gyakran csináltam, ha szerettem volna eljutni egy helyre, hogy reggel felszálltam az első vonatra vagy buszra, odautaztam, megnéztem amit akartam, este hazajöttem. Írod, hogy főiskolás vagy, így 50%-os kedvezményed is van, nem is akkora költség.

Interneten több önszerveződő, önköltséges túracsoport van. Ők jellemzően teleautó rendszerben utaznak. Ez még olcsóbb, mint a közösségi közlekedés, és olyan helyek is elérhetők, amik közösségi közlekedéssel nem.

Szünetekre érdemes félretenni. Figyeld a fapados repülőjegy-árakat, néha meglepően kedvezőeket ki lehet fogni. Kollégiumi, youth-hostel szállást érdemes keresni, ezek aránylag olcsók, és Nyugat-Európában nagyon kulturáltak szoktak lenni.

2017. febr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Menj egyedül.

Jelentkezz szervezett csoportos utazásra.

Szervezz te utazást barátoknak, iskolatársaknak, munkatársaknak.

2017. febr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
Én mindig is imádtam egyedül utazgatni! Próbáld ki előbb ilyen kis rövid 1-2 napos utakkal, azok olcsók is.
2017. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
21 éves vagy és kijelented, hogy soha nem is lesz senki? Ugyanmár, ennyire ne legyél pesszimista. Menj el egyedül, ha nem mersz még a szomszéd városba sem menni, hogyan tudnál ismerkedni? Amikor végzel a fősulin lesz jó állásod, pénzed és ha szerencséd van találsz sok barátot, vagy egy társat akivel majd tudsz kettesben utazni.
2017. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Nekem lenne kivel, mégis egyedül utazok. De nem Pestig. London, München, Roma, New York. Emeld meg a popód és ülj fel egy vonatra. Vagy ne hisztizz. Amíg nem teszel semmit tényleg nem fogsz látni semmit a szomszéd Terike virágain kívül...
2017. febr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlom Vigh Bori Hogyan menjünk világgá? című könyvét. Neked szól.
2017. febr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
A főiskolákon szoktak szervezni buszos utakat, kirándulóst, városnézőst vagy szakmainak nevezetteket. Érdemes figyelni őket, nem drágák, ismerősöd is lenne.
2017. febr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Valahogy ezt nem hiszem el... A középiskolák, főiskolák szoktak utakat szervezni...

Amúgy azt javaslom, vállalj alkalmi munkát, gyűjts egy kis pénzt. Vannak kirándulásokat szervező, vagy önszerveződő csoportok, keresgélj a neten (Facebook akár). Vannak fiatalabbaknak való társasutak, pl. Eupolisz, ahova sokan egyedül mennek és ott ismerkednek. Elhiszem, hogy a szüleid nem utaztak, sok ilyen ember van, de neked össze kell szedned magad és kitörni ebből. Csak így tudod elkezdeni, hogy csatlakozol valakikhez. Csak úgy magadba ne indulj el, ha nincs tapasztalatod.

2017. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!