Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szívesen...

Mit tegyek, ha szívesen utaznék, de soha nem is volt és nem is lesz senki, akivel mehetnék?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, de soha nem voltam mégcsak Pesten sem. Most főiskolára járok, ezért sajnos az alapvető dolgokra is alig telik.

Gyerekkoromban a szüleimmel, testvéreimmel sem voltunk soha sehol. Egyrészt idősek, meg elhíztak és nem szívesen mentek társaságba. Az utazást amúgy is pénzpazarlásnak tartották, még ilyen mozit, kávézást is, ha a barátaimmal mentem. Került volna rá bőven gyerekkorunkban.Az iskola sosem szervezett utakat, tábort.

Nem hiszem, hogy falaha a szomszéd kisvároson kivül eljutok. Egyedül meg nem megyek sehova.


2017. febr. 2. 17:26
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én egy vidéki iskolába járok, 5-en vagyunk a szakon. Bem szerveznek semmit, itt még Erasmus sincsen.
2017. febr. 3. 16:40
 12/18 anonim ***** válasza:

És az egész iskolában 5-en vagytok? Nem szólsz senkihez sem, csak a 4 szaktársadhoz?

Egyébként őket is elhívhatod :)

2017. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Szólok máshoz is persze.

Ezt csak arra írtam, hogy az iskola nem szervez semmit.

2017. febr. 3. 18:29
 14/18 A kérdező kommentje:
Egyébként max. 100-an vagyunk az egész campuson a levelezősökkel együtt.
2017. febr. 3. 18:30
 15/18 anonim ***** válasza:
Mit nyávogsz? Menj egyedül, vagy szerezz más ismeretségeket, ha ennyire képtelen vagy önállóan lépni. Vagy ne menj, és nyavalyogj tovább, csak lehetőleg ne itt.
2017. febr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Elmehetnél egy csoportos túrára, szoktak ilyeneket szervezni, google és facebook a barátod :) Ott tudsz ismerkedni ;)
2017. febr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
44%

Olyan szempontból megvédeném a kérdezőt a durva válaszoktól, hogy aki azt látta egész életében otthon, hogy ne mozduljunk ki, abból nem lehet baj, nem nagyon látja maga előtt a pozitív viselkedés mintát és ezért nem kell letorkolni.

Szép dolog, hogy észrevette, amit csinálnak, az ne jó, új útra kell lépni. Ez nehéz és biztos kudarcok fogják érni, mire elég tapasztalatot gyűjt. Ezeket a nehézségeket vállalni kell, és ebben segíteni kell, ha kéri, nem pedig kigúnyolni.

Kérdezőnek annyit mondanék, hogy felejtse el a "nekem ez soha nem adatik meg" kezdetű önsorsrontó mondatokat. Gondolom, ezt hallotta otthon, ezért fulladtak bele a szülei a bánathájba meg ülnek a tv előtt állandóan...

2017. febr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Miért érnék biztos kudarcok?

Könyörgöm, sima utazásokról beszélünk; nem a világot kell megváltania egy háborús övezetben!

2017. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!