Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 1 millió forintot milyen...

1 millió forintot milyen utazásra érdemes elkölteni?

Figyelt kérdés

2 főnek, összesen 1 millió forintból hová érdemes elutaznia, ami tényleg megéri?:) Mondjuk 10 napra.

Ti hová mennétek?


2017. márc. 27. 15:47
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Engem meg az mosolyogtat meg, hogy ennyire fáj, hogy valaki elkölthet ennyi pénzt utazásra. Téged sem tart vissza senki, ne azon sírankozz, hogy más 10 nap alatt elkölt 1 milliót, hanem azon, hogy ennyi keserűség van benned. Másrészt gondolhatja, hogy nem Bécsbe fogok menni 10 napra ennyi pénzből, az igazán baromság lenne, megérteném ha azt kifogasolná, bár ahhoz sem lenne túl sok köze. De egy egzotikus vagy távoli helyre menni 1 millióból nem annyira értelmetlen. Azt senki nem hozza ki 50ezerből...Megkérdeztem ki milyen szuper helyet választana, volt aki mindenféle rinya nélkül tudott írni 2 szót és már ment is tovább, de nagyon sajnálom, hogy valakinek ez ilyen lelkébe tipró dolog.:) Mi ez ha nem irigység. Egyből felhuzza magát egy idegen ember ártatlan kérdése miatt. Jesszus, lazitsatok. Kellemes délutánt!:)
2017. márc. 27. 18:03
 12/32 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, azért a válaszadók válaszaiban van ám sok igazság.

1. 10 napra értelmetlen elkölteni 1 milliót mert 10 nap semmire nem elég főleg nem arra hogy egy országot csak nagyon felületesen megismerj, 1 millióból hónapokat el lehet tölteni Ázsiában

Vagyis 10 napra nagyon kevés helyre érdemes elutazni, de ha már 10 nap és 1m akkor Sri Lanka, minden van, bár keveset fogsz látni belőle, esetleg Bhutan

2017. márc. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
24%
Az az egymillió csak félmillió fejenként, hogy neked mi éri meg, az meg attól függ, hol jártál már. Az arcodat nyugodtan vedd kisebbre, az utazók - a VALÓDI utazók - ugyanis nem egyedi példányok, elég sokan vannak. Csak épp nem egy ilyen oldalon gyűjtenek ötleteket, hogy hova menjenek LEGKÖZELEBB, és nem életükben először, mint te.:D
2017. márc. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező, ne hagyd, hogy a sok nyomortours huszár leugasson! Én is költöttem már ennél sokkal többet is egy-egy utazásra, megérte. Most éppen Dél-Amerikába készülök egy hónapra...


Ami a kérdésedet illeti, ez a 10 nap valóban éppen semmire nem elég. Jobb lenne legalább 2 hét, főleg amiatt, hogy távolabbi helyekre a repülőjegy igen drága, ugyanakkor az ott tartózkodás gyakran olcsóbb, mint itthon, szóval gazdaságosabb hosszabb időre menni.


Engem a természet is nagyon érdekel, a világörökségek gyűjtése annyira nem, szóval olyan helyre mennék, ami természetileg is különleges. Pl. egy sivatagi túra: Jordánia, Egyiptom, stb. bőven kijönnek ennyiből, akár egy hónapra is, és kimeríthetetlen a kutúra gazdagsága.


A másik lehetőség Thaiföld, Kambodzsa, Vietnám. Vagy akár India, szűkösebben. India nagyon jó hely, főleg az érintetlenebb déli államok. Szerintem Amerikában valami nem jön ki ennyiből, drága a repülőjegy és a legtöbb helyen az élet is.

2017. márc. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
52%

2 hétre ennyiből például Réunion kihozható, ha nem főszezonban (iskolaszünet) jössz, és például nem hotelben alszol, hanem airbnb-ben vagy házat bérelsz. (Szezonálisan). Esetleg gîte-kben alszol (B&B jellegű szállás).


Jobb időszakban akár 750-800 euróból kihozható a repjegy Budapest -Réunion viszonylaton.


Szállásból többféle van, számos árfekvésben, a couchsurfingtől kezdve a luxusszállókig, tehát itt nagyban az igényeitektől függ minden.


Mivel azt leírtad, milyen programokat szeretnél, nos itt:

-Unesco világörökség : pipa, az egész nemzeti park a világörökség részét képezi, ami a sziget belsejét alkotja

-Változatos programok : ez már szubjektívebb, mert kinek mi. Ha szeretitek a természetet, akkor arra szuper. Van tengerpart (a lagúnában nincsenek cápák, tehát veszély sem, ellenben lehet színes korallok és halak között úszkálni és sznorizni.) Vannak delfinek, ráják, teknősök, sőt májustól szeptemberig bálnák is, akik nagyon jól megfigyelhetők, bizonyos keretek között akár a vízben úszva is. Emellett lehetőség van hegymászásra, kanyoningra, raftingra, quadtúrára, rendes túrára, lovastúrára, siklóernyőzésre, szörfözésre, kitesurfözésre, vitorlázásra, kajakozásra bùvárkodásra...


Kulturális szempontból egy olvasztótégely a sziget, hiszen keveredik maximálisan az európai, az ázsiai és az afrikai kultúra.


A világ egyik legaktívabb működő vulkánja itt van. Sokszor a kitörés is nézhető.


Miv az EU-ban vagyunk, nem kell különösebb formalitás sem a belépèshez, sem máshoz. Az infrastruktúra is európai, euróval fizetünk... trópusi betegségek, veszélyes állatok nincsenek.


Emellett a kis távolságok miatt könnyem bejárható az egész sziget ennyi idő alatt...

2017. márc. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
14 és 15 válaszadó, köszönöm szépen, hogy időt szántatok rá és ilyen részletes választ adtatok!Megy a zöld!:)
2017. márc. 28. 07:06
 17/32 piterek45 ***** válasza:
71%
Fejenkent felmillio 10 napra azert nem annyira sok - persze nem is keves - attol fugg milyen szinvonalon akar valaki lakni, elni az adott helyen. A repjegyek NEM dragak, ha van lehetoseg last minute czarterekkel uzatni pl akkor neha nagyon olcso jegyeket lehet talalni. En pl a legolcsobban Kenyaba ( termeszetesen oda - vissza mielott valaki megkerdezne :) ) 150 Europert repultem. Kubaba pedig 300 Europert. Japanba lehetett pl nemreg 200 Euroert repulni.. Gambiaba 170- ert. es meg sorolhatnam. Szallasokat is lehet olcson is talalni es lehet dragan is 5 csilllagos szalodakban AI. Voltam ilyen es olyan helyeken is. A legolcsobb szervezett utam 300 !!! Fontert volt Kenyaba 2 hetre. 4 csillagos szallodaval es Full Boarddel. Kubaban pedig Ultra All Inclusive 4,5 csillagos ( igen ott van meg ilyen is hegy es fel csillagos :) ) szallodabvan ket hetig 520 Fontert voltam repjeggyel tokkal vonoval mindennel. Szoval csak hasznalni kell az internetet es lehet am menni nem annyira dragan is ( ja.. nem feltetlenul Budapestrol kell repulni, bar neha onnan is meglepoen olcso lehet par helyre de azert nem jellemzo ) Pelda : Pestrol Senegal fovarosaba Dakarba el lehet repulni 100 ezer Ft - ert ( oda vissza :) ) Aki nem hiszi jarjon utana...
2017. márc. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
41%
Arra azért kíváncsi lennék, hogy a világörökség azon részeit, amelyek tőlünk szinte karnyújtásnyira vannak, vajon láttad-e már, egyáltalán tudsz-e róluk.:D
2017. márc. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

18as. Mégis miből gondolod, hogy nem tudok róluk vagy nem láttam még egyet sem? Nem értelek. Szerinted nem tudok más országokról semmit, csak mert meg mertem kérdezni, hogy más merre venné az irányt. Elég hülye következtetés, ennyi erővel soha ne kérdezzen senki SEMMIT, mert az azt jelenti, hogy a nullán van az adott témából. Ne röhögtess. De beszélgethetünk az utazásról, én imádom ezt a témát, megvitathatjuk, hogy neked eddig mely helyek voltak a kedvenceid, ahol jártál, és mi volt esetleg csalódás.:) Kérdezni nem szégyen, inkább az a szégyen, hogy egyesek mit leművelnek itt. 1-2 ember olyan sziklaszilárdan állítja, hogy nem jutottam még túl az ország határain, mintha komolyan mondom személyesen ismerne és ezt első kézből tudná. Ami természetesen nem igaz, csak most a fejébe vette, hogy márpedig nekem ez lesz életem első utazása. Hát ha ezt akarod hinni, akkor hidd, nekem teljesen mindegy.:D Ettől még az igazság nem az, amit így hirtelen felindulásból a fejedbe vettél.

Volt, aki el sem olvasta a kérdést, de már rögzítette, hogy ennyi pénzből a fél világ megvan. ÓÓÓ bárcsak neki lenne igaza! 2 ember 1 millió forintból... 500.000/fő mindennel együtt... előbb gondolkozni kellene, aztán írni. De amúgy köszi szépen mindenkinek a válaszokat, főleg azoknak, akik így ismeretenül is sokat írtak nekem és az idejükből áldoztak rám.

Illetve továbbra is várom a válaszokat, pozitív-negatív élmény jöhet egyaránt.:)

2017. márc. 28. 09:54
 20/32 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló! Úgy nagyjából ebbe már minden benne lenne. Ugye, hogy nem is nagyzolás?:) Látszik, ki az, aki utazott már, és tudja, hogy ennyi pénz 2 főnek mindennel együtt nem sok. És látszik, ki az, aki csak meglátta a számot és az utazás szót és egyből támad, de valójában fogalma sincs a dologról. Természetesen 500.000 ft. nem kevés pénz, és nem vagyok pénzszóró, de utazásra, mindennel együtt, még egyszer mondom, aki utazott már valaha, az tudja, hogy nem eget verő összeg, persze attól függ, hová akar menni az illető.:)
2017. márc. 28. 10:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!