Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 1 millió forintot milyen...

1 millió forintot milyen utazásra érdemes elkölteni?

Figyelt kérdés

2 főnek, összesen 1 millió forintból hová érdemes elutaznia, ami tényleg megéri?:) Mondjuk 10 napra.

Ti hová mennétek?


2017. márc. 27. 15:47
1 2 3 4
 21/32 piterek45 ***** válasza:
38%
Bizony am, sokkal tobbet is koltenek am utazasra, en aztan tudom mert a szakmaban dolgozom.. :) Egyebkent tenyleg nem ertem azokat akik ahelyett hogy erdemleges valaszt adnanak egy teljesen normalis kerdesre, vagy legalabb ha nincs erdemleges valaszuk csak abszolut nullas szinten , akkor ne valaszoljanak.. Ez ilyen oldal, es persze vannak tenyleg tok idiota kerdesek is ezen az oldalon, de en vagy erdemleges valaszt adok arra is ha ven kedvem vagy semmilyet.. Nem kotelezo itt senkinek sem valaszolnia. Aki megteszi, akkor adjon normalis a targyra vonatkozo valaszt. En mielott olyan helyre utazok ahol meg nem voltam, elottte nagyon alaposan tajekozodok, mondjuk inkabb az FB -n ottaniakkal beszelek, az altalaban jobb megoldas, vagy elolvasok par olyan utazasi blogot is ami arrol az orszagrol szol.
2017. márc. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Az tény, hogy ide nem kellett volna jönnöm...:D Ez nem az az oldal, ahol tartalmas kommunikációt lehet lefolytatni valamiről.Természetesen én is bújom a témával foglalkozó oldalakat, de gondoltam itt is felteszek gyorsan egy kérdést, mert találhatok tapasztalt embereket, bár szerencsére azért akadt olyan, nektek köszönhetően.:)
2017. márc. 28. 10:22
 23/32 anonim ***** válasza:

Én a Kanári-szigetek valamelyikére mennék, vagy Kubába.

Üljetek le 2-en és beszéljétek át, hogy kinek mi az igénye, vágya. Városnézés, túrázás, strandolás, vagy hogy miből mennyi. Mi szeretjük kombinálni a programokat. 10 napba több minden belefér. Néhány nap a pihenésről is szólhatna, pl strandolás, sétálás, vásárlás, más napokon meg befizethetnétek fakultatív kirándulásokra.

Én a helyedben olyan helyre mennék, ahol még nem jártam.

Ha a világörökségek érdekelnek, akkor például

- Egyiptomban megnézheted a fáraók sírkamráit a Királyok völgyében, meg a karnaki templomot, más napokon hajózni tudtok, strandolni, elmenni a piramisokhoz, megnézni a Szent-Katalin kolostort, stb.

- Ha tömény világörökségre vágytok, akkor Rómát ajánlom, meg Firenzét.

- Ha gyönyörű hegyekre, jó levegőre vágytok, akkor Svájc a nyerő..


Mindenesetre egyeztessetek, hogy kinek mik a legfontosabb szempontok!

2017. márc. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
33%

"18as. Mégis miből gondolod, hogy nem tudok róluk vagy nem láttam még egyet sem? Nem értelek. Szerinted nem tudok más országokról semmit, csak mert meg mertem kérdezni, hogy más merre venné az irányt. "


Az, hogy te mit látsz bele abba, hogy kíváncsi vagyok, egyáltalán mit láttál már a világörökségből, aminek jó része itt van Európán belül, a te problémád.:-) Elég bicskanyitogató stílusod van, ne csodálkozz rajta, ha leoltottak. A magam részéről egyetlen kontinensen, Ausztráliában nem voltam még, úgyhogy következő hosszabb idejű útnak ez van tervben, de nem értem, neked miért lenne ez segítség.:-)

2017. márc. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Most komolyan, ha neked nyílik a bicska a zsebedben egy kérdés miatt, hát, nem irigyellek, hogy ilyen labilis az idegrendszered.:D

Amúgy most szóltad el magad, hogy nem is érted a kérdésem, akkor ez a baj.:D Én azt kérdeztem, többször leírtam már, hogy ki merre JÁRT MÁR, mit ajánl, nem pedig azt, hogy hová FOG menni. Nyilván abból semmi hasznom nincs, ha leírod, hol nem jártál még. Sem Te, sem én nem tudjuk milyen Ausztrália. De ha már hazajöttél, akkor dobj egy üzit, hogy milyen ott az élet a hétköznapokban és akkor én már fogom tudni, hogyan tervezzek, ha én is oda szeretnék utazni! Ez lett volna a kérdésem. Hogy hová érdemes, ki hol járt már, ami szerinte megéri. Nem pedig, hogy hová fogtok utazni 5 év múlva. Elég sokan értették a kérdésem egyébként.

Jó utat Ausztráliába, biztosan fantasztikus lesz!:P

2017. márc. 28. 11:32
 26/32 anonim ***** válasza:

2-n 30 napot voltunk Peruban 700E codintbol minddnt beleertve. Szoval barhova el tudsz menni 1M-bol.

Hogy mi erte meg ahol voltam

Egyiptom, Peru, Nepal, Iran, Indonezia hogy sak az elso otot emlitsem.

Arrr en is kivancsi lennek hogy mi olyat tudsz mondani amirol meg nem hallotunk, nem rosszindulatbol kerdezem inkabb csak mint jovobeli desztinacio.

2017. márc. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
34%

Ja es meg valami, nem olyan rossz a GYAK en mar sok hasznos valaszt kapgam itt kulonfele temakofokben ill. sok embernek sevitettem.

FB-rol aki tajekozodik az direkt egy idiota, a90% hazugsag es ez vonatkozik a blogokra is a legtobbje haszontalan omlenges ahol leidja hogy a kavejat 3 cukorral kapta de azt pl nem hogy Kairoba a repterre meno busz nem a buszallomasrol jndul hanem a tavolabb levo feluljado alol.

2017. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 piterek45 ***** válasza:
Az FB - n peldaul lehet HELYIEKKEL beszelgetni,amit en mindig meg is teszek, foleg ha az adott orszagban nincs szemelye s ismerosom.. Es nagyon sok hasznos informaciot lehet megtalalni az FB -n , vannak ott is tematikus csoportok, Az utazasi blogok kozott pedig valogatni kell, es igenis vannak komoly, nagyon jo es tartalmasak. Vannak aztan meg kulonbozo utazasi forumok, ha az enber beszel par nyelven akkor nem csak a magyar oldalakat tudja megnezni. Szoval utodott az aki NEM tajekozodik, es jelenleg a FB a legnagyobb social media, lehet nem szeretni, de aki tud szelektalni az talal megfelelo informaciokat ott is.
2017. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
41%

Kivancsi lennek hogz beszelhetsz egy kinaival a facebookon, vagy hogy es kitol kerdezed meg hogy lehet eljutni Peruban a Gocta vizeseshez. Az off the beaten utakra szadt sem er a facebook.

van joblog en edig egyel tLalkoztam eletemben es a tulajdonosa azt mondta hogy mar nem folytatja mert az embereknek nincs igenye ra, mert mindenki csak megy a nagy turistahordak utan

2017. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 piterek45 ***** válasza:
Kinaival beszelgettem mar, nem is eggyel..es nem FB-n hanem eloben..:) Az egyikkel pl oroszul.. mert Moszkvaban jart egytemre.. Aztan masikkal angolul.. Azt gondolod hogy Kinaban nincs angolul, oroszul, nemetul, sot.. akar magyarul vagy lengyelul beszelo ember? :) Hat 2 milliard kozott akad hidd el..:) Ja es kepzeld, ha nem tudok egy nyelvet - vagy nincs kozos nyelv - akkor lehet translatort hasznalni. Ok, nem tokeletes, es neha hulyesegeket fordit.. de egy kis ugyesseggel es intelligenciaval azert hasznalhato.. Es nem akar mindenki valami total off road- ra menni ha utazik.. van aki iegen de nem az a tobbseg.,.Hat akkor en joval tobb utazasi blogot lattam, pl hogy magyar blogrol szoljak , Csonka Gabor, " Vandorboy " oldalat.. itt a link.,.. [link]
2017. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!