Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kikoltozes Angliaba?

Zita1213 kérdése:

Kikoltozes Angliaba?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok, a testverem 33 es a baratnojevel el kint Angliaban mar 6 eve. Szeretnem megtanulni a nyelvet ezert szeretnek kimenni hozzajuk 1 evre es ott jarni suliba (2017 szeptembereben kezdenem a 10. Osztalyt itthon mert 0. Evfolyammal kezdtem.) kozepfoku nyelvvizsgaval mar rendelkezem de kesobb legiutaskisero szeretnek lenni es ugy erzem annyira nagyon jol nem tudom meg beszelni a nyelvet. Milyen lehetosegeim vannak igy odakint? Tudnek ott csak egy evet jarni iskolaba utana visszajonni? Es a vele jaro dolgokra lennek meg kivancsi😊
2017. máj. 21. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Légiutas-kísérőként akár ott kint is élhetsz. Minek hazajönni utána már? Főleg, hogy most még -talán- van esélyed kint maradni.
2017. máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mert nem szeretnek meg a tesomek nyakara maradni, eltartani magamat pedig egy ideig meg nem fogom tudni foleg nem Angliaban :/
2017. máj. 21. 15:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem olyan könnyű. Ugyanis csak a törvényes gyámod intézkedhet, és tartózkodhatsz nála. Hiába a testvéred, de nem ő a gyámod.- Az iskola is másképp működik mint otthon Magyarországon.

Az önkormányzatnál kell jelezni, hogy iskolába akarsz járni. De mivel Angliában csak 16 és korig tanköteles a diák, így neked a magyarországi iskoládtól és gyámügyi hivataltól is kell papírt vinned, hogy te a magyar törvények miatt iskolaköteles vagy, és az otthoni iskola elengedett. Az angliai önkormányzat ebben az esetben a lakóhelyedhez közel felajánl több iskola lehetőséget ami általában college lesz. Ez olyan iskola ahol több idegen nemzetiségű diákok tanulnak. (persze járnak oda angolok is) Az iskolában írnod kell egy angol szintfelmérő tesztet, hogy eldöntsék melyik csoportban tudsz tanulni. Legtöbb esetben 1 év lemaradással kezdi a gyerek az iskolai évet. College-ban van lehetőség érettségire vagy szakmai továbbtanulásra. De mint az elején írtam ehhez kell a törvényes gyámod intézkedése.

2017. máj. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!