Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek amjd kinjek...

Szerintetek amjd kinjek au-pairnek?

Figyelt kérdés

Na szóval szóval az utolsó tanítási napon lezsek tizennégy szval most hetedikesen 14 nyolcadikosan 15 kilencedikesen 16 tizedikesen 17 ( és egyik barátnőmmel kiakarunkmenni au pairnek nyáron 2 hónapra egy városba)

és tizenegyedikesen 18 szóval még akkor is kitudunk menni és tizenketedikesen is ha felvesznek engem arra az egyetemre amire akarok menni akkor még halasztanák egy évet és egy teljes évre is kitudnák menni már egyedül :)


szerintetek ez így jó lenne ti voltatok iylen fiatalon kint, vélemény tanács bármi jöhet :)


2010. máj. 24. 17:42
 1/8 A kérdező kommentje:
ezer bocsi a hibákért csak siettem.
2010. máj. 24. 17:42
 2/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm volt Angliában egy családnál 16 évesen, hát nem ajánlom fiatalon sem meg semmikor sem, ennél jobb melót is lehet találni kint ahol nem csicskáztatnak egész nap. Őt teljesen lenézték amiatt hogy gyerek még. Emellett a pasi akinek a gyerekeire vigyázott taperolta állandóan, szerencséje hogy több nem történt. Könnyen átcsesznek... vigyázni kell.

Szerintem ráérsz még külföldre menni a sulik után is, különben is nem nagy az esély hogy egy helyen kapjatok melót a barátnőddel.

2010. máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen,de inkább egyedül.Mert ha egy helyre kerülnétek beszélnél magyarul vele,pedig ott inkább ne.Nem azért mész ki,hogy magyarul tanulj,hanem hogy angolul.2 hónapra nem kell senkinek sem au pair,min.fél év.

De menj,mert megéri.Majd én is akarok menni.

2010. máj. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia!


Én most fogok ősszel kimenni au pairkedni először, 20 éves vagyok..

Szerintem te még ráérsz ezen gondolkodni, hogy menj vagy ne elvégre még van 3 éved míg 17 leszel és ezalatt az idő alatt változhat a véleményed, komolyodhatsz. Nem tudom, hogy mekkora gyerekekhez mennél szívesen, de a kicsiket (0-4) ilyen fiatalon nem ajánlom, hisz nagyon nagy a felelősség.

Szüleid ehhez mit szólnak? Vannak testvéreid, ill. tapasztalatod a gyerekekkel?

Szerintem az au pair-kedéssel nincs semmi gond.. nyelvet tanulsz, egy kis zsebpénzt keresel és dolgozol is. Viszont tényleg fontos, hogy legyen tapasztalatod gyerekekkel, nem csak amiatt, hogy tudd, mit lehet velük játszani, hanem, hogy betegség, hirtelen "rosszullét" (akár pl. hogy lenyelt egy darab játékot és fuldokol!) idején mit kell tenni. Tényleg nagy a felelősség.


Amúgy hogyha barátnőddel is mész, gondolom nem egy családhoz... akkor viszont mehettek akár egy városba/környékre is, hiszen úgyse lesztek sülve-főve együtt és amúgy is beszélnél magyarul, ha egyedül lennél is (gondolom tartanád a kapcsolatot vele is, ill. a családoddal).

2010. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát olyan 6-tól felfele szeretnék akiknek már van suli amugy meg szómszédba van egy egyéves kisfiu anyukája sokszor megszokott kérni h vigyázzak rá amíg ő elmegy a boltba postára stb...:D hát anyukáméknak mondtammár azt mondtak hogy menjek legalább tanulok az életből :) de aztmondták hoygvalaki oylannal akit ismerek... aztmeg tudom h barátnőmmel nem lehetünk mindig együtt igazábol nem is akarunk mert másokat is meg akarunk ismerni meg akarok nyelvsuliba is menni :)
2010. máj. 25. 21:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy helyre nagyon ritkán vesznek fel két au pairt, így nagyon nagy mázli kell, hogy legalább egy városba kerüljetek! Az a helyzet, hogy ez nem csak azon múlik, hogy mennyire vagy nyitott, és mennyire tudsz vigyázni a gyerekekre, hanem sok minden máson is. Pl kell egy alap konfliktus megoldó képesség, és rengeteg B, C, D, E terv, hogy ha baj van, akkor kihez fordulsz, hova mész, hogy jössz haza! Egyáltalán nem biztos hogy nem olyan családot fogsz ki, ahol az apa molesztál, vagy ahol rabszolgaként tartanak, az ilyenekre mindig kell találni valami megoldást, és kint nem lesz senki, akire támaszkodhatnál, csak te magad! Azért lenne jobb előtte más jelleggel külföldre menni, hogy tapasztalj, kicsit önállósodj, és aztán ha ez megvan, akkor vágj bele!

A másik... nagyon sokan nem bízzák ilyen fiatalokra a gyerekeiket! Egyrészt nagyon sok helyen nézik, hogy mennyi tapasztalatod van gyerekekkel, másrészt 16 évesen még te is gyerek vagy, szóval pl egész napos gyerek felvigyázásra nem biztos hogy hívnának, pedig nyáron pont ilyenekre keresik az au paireket, mivel nincs suli, de a szülőknek dolgozni kell!

Én azt mondom próbáld meg, és vágj bele, a fiataloknak valóban ilyen korban kell élni, de talán rögtön au pairkedni, még kicsit húzós pont azért mert egy nagy zsákmacska az egész! Lehet hogy életed legszebb élménye lenne az egész, de az is lehet, hogy olyan élményekkel kell sokkal előbb hazajönnöd, amit a legrosszabb ellenségednek sem kívánnál, ebben az esetben pedig nagyon észnél kell lenni, és tudni hogy hol találsz magadnak másik szállást, hogy jutsz el a vasút állomásig, hogy jutsz ki a repülőtérre, hogyan és miből veszel magadnak jegyet stb... Fel kell hogy találd magad, és ha még nem volt ilyesmiben részed itthon sem, akkor ez külföldön nehezen fog menni!

Én azért azt mondom, egyszer mindenképpen próbáljátok majd ki, a mai világban rengeteg lehetősége van pláne a fiataloknak hogy utazzanak, kezdve az önkéntes táboroktól, az iszonyat olcsó fapados járatokig, az interrail vonatjegyig, az au pairkedésig, a csereprogramokig, bármi... már fillérekért ki jutsz külföldre! Ne add fel, mindent ki kell egyszer próbálni, csak sehova ne úgy indulj el, hogy egy álomvilágban élsz, aztán meg nagyot koppansz!

2010. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is 14 éves vagyok,és 20 évesen végzek a középiskolával(okj-s szakképzés-2év,érettségiig-4 év)

Szeretnék kimenni au pairkodnimert szeretnék tapasztalatot szerezni a külföldi életről,szokásokról.És ha beválik ez a külföldi élet nekem,és ott is talpraesetten tudok viselkedni,akkor kint is maradnék végleg(nagyon szívesen)..és hozzá menni egy ottani állampolgárhoz feleségül:D és aztán Magyarországra visszajönni büszkén idegen állampolgársággal-hogy lám-lám,sikerült a tervem:D

2010. júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ezjó (: hát én is kiszeretnék menni ahogy irtam de az a baj h nem lesz könyűű azért akarok amjd előtte nyáron kimenni 2 hónapra h megnézni milyen ott az élet :D
2010. júl. 6. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!