Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért hívják a külföldöngyerek...

Miért hívják a külföldöngyerekpesztrálást au pairnek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 22:18
 1/6 Sexylady válasza:
francia eredetű szó. nem babysitter, nem is nanny. Az au pairn Angliában a családdal lakik és ugy vigyáz a gyerekekre. A nanny aki folyton megszabott időben jár a családhoz, a babysitter pedig csak alkalmanként
2010. jún. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nikcsi ***** válasza:

En voltam aupair. Ez egy bentlakasos dolog, heti zsebpenzert, nyelvtanulas celjabol. Aupairkent szerencses vagy ha "csak" gyerekezel, altalaban inkabb hazvezetono vagy. En napi 8 orat dolgoztam, reggel es este. Reggel takaritottam, meg elinditottam a gyerkocoket suliba, este vasaltam, meg furdetes, mesemondas, babysitt.

A nanny egy magasabb foku allas, ehhez jogsi kell, mert a gyerekeket is te viszed suliba, kulonorakra stb. A nanny (legalabbis nalunk Angliaban) nem takarit, csak gyerekezik.

A babysitter az a szemely aki alkalmankent vigyaz gyerekekre.

Van meg a mothers help, aki mindent csinal az anyukaval vagy eppen ahelyett. :)

2010. jún. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmeztem a kérdésedet, hogy azt szeretnéd tudni, honnan ered a szó. A wikipedia szerint:


"The title comes from the French term au pair, meaning "on a par" or "equal to", indicating that the relationship is intended to be one of equals: the au pair is intended to become a member of the family, albeit a temporary one, rather than a domestic servant."


Az elnevezés a francia au pair kifejezésből jön, jelentése egyenértékű, arra utalva, hogy a kapcsolat egyenlőnek kell (kéne) lennie: azaz az au pair a család tagjává válik, mégha átmenetileg is és nem pedig, mint cseléd van jelent.

2010. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem elég furának tűnik h vkik külföldi "családtagot" fogadnak h gondozza a gyereküket meg takarítson.

Gondolom a kulturális különbség miatt ez az angoloknak/amerikaiaknak nem tűnik olyan furának. o.O

2010. jún. 18. 12:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mostanában elég sokat bóklásztam az au pair kereső családok között. Általában nagy családosok keresnek segítséget, 4-5 gyerekkel, gondolom az érthető hogy miért. A fiatalabb kiscsaládosok (1-2 gyerekkel) sokszor szórakozásnak élik meg inkább! :) Az idősebb kiscsaládosoknál pedig pl a szülők munkájából kifolyólag kell valaki, aki várja a gyerekeket otthon, el van velük, amíg haza nem érnek, csak hogy ne unatkozzon napközben az au pair, kicsit takarítson, vagy ebédet főzzön stb!

Rengeteg olyan családdal is találkozni, akik mondjuk x nyelvű országban élnek, ugyanakkor szeretnék ha a gyerekeikkel valaki angolul beszélgetne folyamatosan, hogy ezzel is ösztönözzék, fejlesszék őket!

Persze olyannal is találkoztam, aki nyíltan kimondta, hogy szabadságon lesz egy hónapig, ezért szeretne strandolni vásárolni járni, és a három pici gyerekére valakinek vigyáznia kéne addig otthon, illetve emellett vezetni a háztartást, mosni főzni, takarítani, kutyát sétáltatni...

2010. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pedig nagy segítség.

Egy háztartásban sok mindenki segíthet.


Bejáronö: heti 1-5 alkalommal megy takarít, max megföz.


Cseléd: ott lakik a családdal elég szép fizut kap , reggeltöl estig takarít, gyerekrevigyáz, föz, külön beosztásuk is lehet, pl szobalány stb...


Nanny: aki a gyerekre vigyáz csak, azt ellátja játszik vele stb... ö is lakhat a családnál, de lehet külön bejárós is. szinte egésznapos munka.


Babysitter: ö csak alkalmakkor megy a gyerekekre vigyázni, pl este mikor a szülök elmennek vacsorázni, vagy egy egy nap egy éten


Au-pair: bent lakik a családnál max 5 órát dolgozik egy nap, külömbözö KÖNNYÜ háztartási munkája van vigyáz gyerekre ha kell, és ezért fizetik az iskoláját, zsebpénzt kap, szinte családtagként viszonyulnak hozzá.


èn voltam au-pair és nanny.


de régen is voltak cselédek és most is. és régen is a szegények mentek cselédeknek. pl nagyanyáim télen mentek, mert akkor nem volt munka a földeken.

pl mindkét nagyanyám nagyon szerette a családot ahol fiatal lányként dolgoztka, mindig pozitívan besz´lnek róla, jól megfizették, és nem volt annyira nehéz munka mint az apjuk földjein.

2010. jún. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!