Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazási betegség? Sos

Utazási betegség? Sos

Figyelt kérdés
Sziasztok, 4 napja vagyok Görögországban és folyamatosan megy a hasam,görcsölök és néha lázam is van. Hiába szedek szentablettat, eszek dietasan, minden kijon fel óra múlva.Kizart,hogy itt kaptam volna el valamit mert már az első nap reggelén rosszul voltam. Így nem tudom magam jól érezni, folyamatosan görcsölök,ott az a "ki kell mennem MOST érzés", a tengertől is jöhetek el óránként a szállásra. Szerintetek mi lehet a baj, és mit tudok csinálni a diétan és a szentabletta zabalason kívül?

2017. aug. 21. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát sokat nem... Amit itthon. Mennyi ideig leszel még ott?
2017. aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Még 7 napot :(
2017. aug. 21. 20:26
 3/16 anonim ***** válasza:
És nincs ott valami orvos?
2017. aug. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kint idegenvezető hívd fel, mondd el problémát, biztos tud segíteni ha orvosi segítség kell.
2017. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Ez valószínűleg az "utazási hasmenés" lesz. A víz okozza nagy valószínűséggel, bár Görögben ez annyira nem volt jellemző. A diéta tehát nem érdekes, mivel itt nem az étel a gond, hanem a víz.


Hogy mit lehet csinálni? Először is, csapvízből készült dolgokat (jégkocka, limonádé stb.) ne nagyon fogyassz. A vizet forrald fel. Ha van erős házipáleszod, az aranyat ér - napi 1 kupica kifertőtleníti a beleidet, és onnantól elvileg nem lesz gond a csapvízzel sem.


Gyógyszerek: széntabletta hatástalan placebó szar, semmit nem ér. Imódium szintén hatástalan baromság. Minimum Lopédium fog kelleni, de a Lopacut vagy Enteróbene gyógyszerek is hatásosak. 2 szemet vegyél be, és egy órán belül hat, főleg ha üres a gyomrod. Minden szarás után újabb 2 szemet kell bevenni, mert a hatóanyag a kulával ürül. Nemtudom Görögben lehet-e ezeket kapni, kérdezd meg valamelyik patikában. Az Enteróbene-t a Teva gyártja, az egy zsidraeli cég, tehát elvileg kapható.

2017. aug. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Utolsó neked főleg!
2017. aug. 21. 21:26
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A coca-cola is hatásos az ilyesmire. Fogalmam sincs, miért, de tényleg segít. Nekem is utazók ajánlották, és bevált.
2017. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

NE IGYAL VIZET A CSAPBOL !!!!

a higienia 0 val egyenlo.

2017. aug. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az a poén, hogy nem ittam a csapból, mert eleve utálom a vizet, így a legelső perctől kezdve palackos üdítőket vettem\ittam, max fogmosashoz használtam a csapvizet :D
2017. aug. 21. 22:56
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha lázad is van és még nem múlt el a dolog, menj dokihoz, ad valami rendes bélfertőtlenítőt. Ne kínlódj, 4 nap nagyon sok, kiszáradhatsz.

Már akár a repülőn elkaphattál valamit. Csapvizet inni, abban fogat mosni nem szabad!

2017. aug. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!