Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazási betegség? Sos

Utazási betegség? Sos

Figyelt kérdés
Sziasztok, 4 napja vagyok Görögországban és folyamatosan megy a hasam,görcsölök és néha lázam is van. Hiába szedek szentablettat, eszek dietasan, minden kijon fel óra múlva.Kizart,hogy itt kaptam volna el valamit mert már az első nap reggelén rosszul voltam. Így nem tudom magam jól érezni, folyamatosan görcsölök,ott az a "ki kell mennem MOST érzés", a tengertől is jöhetek el óránként a szállásra. Szerintetek mi lehet a baj, és mit tudok csinálni a diétan és a szentabletta zabalason kívül?

2017. aug. 21. 19:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ahol kétes minőségű a víz, ott fogat mosni sem szabad vele!
2017. aug. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
5%

"fogmosashoz használtam a csapvizet"


Meg gondolom kézmosáshoz is. Azután azzal a kézzel pl. ettél...

Amúgy tényleg nagyon beteg lehetsz, ha egy görögországi tengerparton is csak a GYÍK jár az eszedbe?!!

2017. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

Szállodában pl ha jégen tárolt felvágottat eszel attól is simán kaphatsz bélfertőzèst. De egy jó kupica pálesz tényleg megold elég sok mindent ha bakteriális fertőzèsről van szó.

Ha viszont vírusos (pl.calici) azt elkaphattad pl úgy is, hogy a repülőn melletted valaki hordozta, esetleg nem mostál rendesen kezet, és valakivel érintkeztél aki hordozta (szerintem inkább ez lehet a gond). Ha mellette vannak izomfájdalmak ès láz, plusz ilyen hosszú lefolyású az inkább vírusos gyomorfertőzés, amit viszont komolyan kell venni, mert ha nem kezeled akkor súlyos következményei lehetnek.

Az is lehet, hogy már lappangott benned az utazás előtt, csak most jött ki rajtad a meleg hatására...

Szerintem doki, pihenés, és meg kell várni míg jobban leszel, a vírusnak ki kell ürülni a szervezetből.

2017. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13, a pálesz nem öli meg a vírust? Úgy tudtam, az ellen is hasznos.
2017. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
12es mond már meg, hogy mi a probléma azzal,hogy itt kérek tanácsot, tudtommal erre való az oldal.Nem gondolnám, hogy ez alapján kéne megítélni mennyire lehetek beteg, vagy sem. További hozzászólásaiddal kérlek kímélj meg, köszönöm.
2017. aug. 22. 22:37
 16/16 anonim ***** válasza:

#14 sajnos a legtöbb vírus ellen nincs igazán gyógyszer, max enyhíthetők a tünetek. Bakteriális fertőzésre jó, ha pl rosszat evett valaki (rossz ételben szaporodnak a baktériumok).

De bakteriális fertőzést ritkán kísér láz, és általában rövidebb lefolyású, addig tart amíg a baktériummal fertőzött étel ki nem ürül a béltraktusból (esetleg ha marad baktérium akkor pár nappal tovább, erre teljesen jó a pálesz, elpusztítja azokat).

Vírus esetén viszont maga a bél beteg, ott is meg kell várni az ürülést, de a szervezetnek kell megharcolni a vírusokkal. Itt a vitaminok segíthetnek,illetve a folyamatos folyadékpótlás ásványi sókkal.

2017. aug. 23. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!