Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit csináltok a családdal...

Mit csináltok a családdal való kapcsolattartásért, ha utaztok?

Figyelt kérdés

Van a telefon, amivel lehet üzeneteket írni, de az csak rövidekre jó.

Vagy vinni kell a laptopot is? Lehet repülőgépen vinni? És hol lehet használni, biztos csak a hotelben, ugye.És akkor az csak naponta egy beszélgetés.


És biztos nem minden laptop jó erre, vagy igen?



2017. okt. 22. 21:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Te valahonnan a mult szazadbol jottel? :D Telefonnal manapsag videot, kepet, hanguzenetet, hangmonologot akarmit kuldhetsz barhova. Laptop ugyanigy. Azt meg hogy hol hasznald a laptopodat nem ertem, ki tilthatna meg :D.
2017. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
EU-n belül már nincs roamingdíj, EU-n kívül meg ott a viber, a messenger, a skype stb, akár üzenetírásra, akár beszélgetésre. Egyikhez se kell laptop, elég egy okostelefon. Wifi mindenhol van, szálláson, éttermekben, kávézókban, reptereken, múzeumokban stb, Afrikában is kiváló kapcsolat volt még a tengerparti büfében is. Egyedül az időeltolódásra kell figyelni, más akadálya nincs a kapcsolattartásnak.
2017. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem szoktunk naponta beszélni a családdal, ha utazom.

Írok, hogy odaértem épségben, aztán annyi. Meg írok, hogy mikor jövök haza. Páromnak (ha nem együtt utazunk) írok vagy beszélünk naponta egyszer.

Telefonon mindent lehet.

Laptopot csak akkor viszek, ha kell munka miatt. Persze, hogy lehet vinni repülőn, csak be kell mutatni a biztonsági ellenőrzésnél. Mindenhol lehet használni, ahol van net/wifi.

2017. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Én ha külföldön nyaralok, akkor nem sűrűn foglalkozok az otthoniakkal, mert a nyaralást élvezem. Így esténként amikor már a szállodában vagyok, és van wifi a szobában, akkor ott telefonnal, vagy ipaddal vagy laptoppal, kinek mi van azzal lehet kapcsolatba lépni a családdal. Nem kell órákig csevegni, elég egy kis idő, hogy minden ok, jó a nyaralás stb.

De, hogy a kérdésedre válaszoljak.

Nem kötelező a laptop. Mindenki azt visz magával amit akar. Van aki csak a telefonját viszi, van aki laptopját van aki ipad-jét.

Ezeket a dolgokat kézipoggyászban a repülőgépre kell felvinned, de a gépen nem fogsz tudni netezni, mert nem ingyenes. Persze ha megfizeted akkor van wifi.

A világon bárhol tudod használni ahol van wifi, vagy ahol megfizeted az árát.

Én nem szoktam napi szinten dumálni, főleg egy élvezetes nyaralásnál. Lehet fura, de én eltudok szakadni a nettől..

2017. okt. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

1-es.

És mi van, ha a múlt századból jöttem? Nem lehet mindenki mai taknyos, aki kioktat másokat azon az alapon, hogy ért az elektronikus kütyükhöz.


Nem kötelező a kérdésre válaszolni, ha olyan hülyeségnek tartod.


Nem minden telefonnal lehet mindenfélét csinálni sem.

2017. okt. 22. 22:14
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem oktattalak, es a kerdesre is valaszoltam. De latom, ez mar elkerulte a figyelmedet :D.
2017. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha nem okostelefont használsz, vigyél nyugodtan laptopot, de szerintem érdemesebb beruházni egy olcsóbb, egyszerűbb okostelefonra, lehetőleg kártyafüggetlenre, mint cipekedni. Ha EU-n kívülre utazol, az is megoldás, hogy veszel bele egy helyi SIM-kártyát mobilnettel, akkor tájékozódásra, egyebekre is tudod használni. Sok helyen a reptereken is van lehetőség ilyet vásárolni.

A kapcsolattartás meg tényleg elég max napi egyszer, időzónától függően reggel vagy este.:-)

2017. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem sincs okostelefonom. Itthon viszont van telekomos vonalas, amivel havi fix áron (4000 körül) hívunk korlátlanul minden belföldi számot, mobilt is. A külföldön lévő családtag csak idecsörög, és itthonról visszahívják a többiek. Korábban percenként 7-8 forintot kellett fizetni a hívásfogadásért, idén nyár óta EU-n belül meg teljesen ingyen csevegünk így.
2017. okt. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A baj az, hogy én is szoktam azt mondani, hogy hiszen ez vagy az mindenütt van, de amikor pont az kéne, akkor végülis nincs mindenütt.


Biztos így van a wifivel is. Mert bizony nincs mindenütt, és már néhány perc után kinézik az embert, még a fizetőssel is.


És nekem pont az előbb, még az otthoni egyszerű internettel is problémám volt, belvárosban, és újra kellett írnom ezt a hozzászólást is. Szóval, tervezni nemigen lehet, hogy mi hol hogyan mikor működik.


Egy jobb telefon meg kerül annyiba, mint egy laptop, ugye. És nem mindenki krőzus, sajnos.


Na mindegy, köszönöm eddig is.

2017. okt. 22. 22:58
 10/19 anonim ***** válasza:
ha en egy 13E forintos Huawei telefonnal jarom a vilagot, kartyafuggetlen, GPS, szerintem ennyiert nem kapsz laptopot, wi-fi tenyleg szinte barhol van, meg fekete afrikaban is, tovabba a harmadik vilagban par giga mobilnet fillerekbe kerul
2017. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!