Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik tengerek illetve mely...

Melyik tengerek illetve mely országok tengerei védettek?

Figyelt kérdés

Egyiptomban szomorúan értesültem róla, hogy a világon semmit nem szabad hazavinni a tengerpartról sem.

Leszögezném, hogy soha nem tennék kárt semmiben a világon ami él! Pusztán a partra kisodort régóta ott heverő elkopott koralldarabokat szerettem volna megtartani, meg a törött kagylóhéjakat, de aztán szóltak, hogy nem szabad, így azt is otthagytam természetesen.


Viszont nagy szerencse volt, hogy anyukámnak átküldtem a korallok képeit, és ő mondta, hogy védett a tenger és NEM szabad hazahozni, mert nagyon büntetik. Akkor kicsit jobban utánaolvastam, de nem találtam pontos listát arról, hogy tényleg melyek a védett tengerek, ahonnan nem szabad semmit hazahozni.

Ha ő nem szól, akkor elég nagy bajba is keveredhettem volna emiatt :(


Az utazási iroda és a magyar idegenvezető valamint a szállodai dolgozók sem hívták fel erre a figyelmünket semmivel, pl egy táblával a parton, hogy tilos gyűjteni, pedig aztán 2 oldalas listát kaptunk a szabályokról.


Utána olvastam, hogy akár 1 milliós pénzbírság is járhat érte, vagy 3 év szabadságvesztés.



#tenger #korall #óceán #védettség. kagyló
2018. ápr. 6. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem szívesen mondom, de ezek szerint átaludtad az elmúlt évedet, sőt átaludtad a reptéri érkezést is, mert hogy akkora óriás betűkkel képekkel és piktogramokkal van kiírva minden szabály, hogy az idióta is megértse, az biztos. Lehet, az órán is, az életben is jobban kellene odafigyelned, továbbá picit több alázattal szemlélned a kamaszkort.
2018. ápr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az iskolán rég túl vagyok, sajnos a földrazjot pont nem tanították nekünk megfelelően. Totál nulla ráfordítással is ötös lehetett belőle az ember.

Tévét nem nézek mert nem szeretem, a reptér magyar részén semmi ilyesmi nem volt, bár hajnali 2 órás keléssel örültem, hogy egyáltalán feltaláltam a gépre, a hurghadain pedig csak végigrohantunk mert az arabok százával jöttek ránk és fogdostak mert ki tudja miket akartak ránksózni... gondolom kirándulásokat mert mindenhol ezzel fárasztját az embert.

2018. ápr. 7. 09:55
 3/5 A kérdező kommentje:

Ui.: a velünk egy szállodában lévő 30+-os magyarok sem tudtak róla, én szóltam nekik az indulás előtt, hogy hagyják ott.

Továbba mikor hazajöttük beszéltem erről egy folyamatosan kijáró ismerősömmel aki eleinte szintén nem tudott róla, ő a HELYI kint élő barátnőjével (akinek pláne kéne tudni szerintem) szedegette a korallokat a parton, de ő már csak itthon értesült róla a rendőri intézkedés kapcsán, hogy nem szabadott volna. Hopp egy pénzbírság.


Nincs kiplakátolva, nem figyelmeztetnek, CSAK arra, hogy nem szabad hozzáérni, letörni. Ez mindenhol kint van és el is mondják. De azt, hogy a parton talált dolgokat sem szabad elhozni azt nem.

2018. ápr. 7. 10:01
 4/5 anonim válasza:

Erről tényleg nincs sehol figyelmeztetés a Budapest-Hurghada útvonalon. Mondjuk az egyiptomi reptéren mi is csak átszaladtunk villámgyorsan a csomagjainkig, hogy ne szedjenek szét az arabok. Az a reptér meg amúgy is nagyon kicsi és totál üresek a falak.


Minket sem figyelmeztettek külön, sem az utazási iroda, sem a helyi idegenvezető, de kint sincs róla semmi pontosan ahogy írtad! Ha mész kirándulni, akkor ott mondják, hogy don't touch coralls de ennyivel le is van tudva, illetve még kint van a hajó tábláján, hogy ne törd le meg ne nyúlj hozzá, de az is kint van, hogy ne nyúlj a cápához :D

Szóval az első válaszolónak nincs igaza, mert nálunk se hiszem hogy mindenki átaludt egy évet és mégsem tudták ott sem a legtöbben, hogy nem szabad hazahozni.

Aki nem világjáró, csak egyszer messzebb jut az Adriánál, az nem valószínű, hogy ennyire fel van készülve.


Egyébként indulás előtt én is rengeteget olvastam a helyi kultúráról, a szabályokról, az ételekről stb de valahogy egyetlen oldal sem említette meg, hogy a parton talált dolgokat tilos hazahozni.

2018. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk egyiptomiaknál én annyira nem aggódnék a pénzbírságért, adsz egy húszdollárost a hivatalnok bácsinak és minden el van nézve.
2018. ápr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!