Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Évi 4 millió forintos keresett...

Évi 4 millió forintos keresettel, ilyen körülmények között mennyit költenétek egy évben maximum utazásra, nyaralásra?

Figyelt kérdés
A kérdés olyanoknak szól, akik alapvetően szeretnek utazni. Gyerek nincs, saját lakás van, de ha mondjuk 5 év múlva szeretne az illető gyermeket, akkor nagyobb lakásra lesz szüksége.
2018. szept. 1. 13:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Mondhatjuk, hogy én is előre tervezem beosztani, csak nem havi, hanem éves szinten. Azért, mert lehet, hogy egyik hónapban mondjuk csak egy 10 ezer forintos egynapos kirándulásra mennék, de lehet, hogy valamikor elmennék egy 300 ezer forintos 10 napos nyaralásra is.

Ezért gondolkodom azon, hogy éves szinten mi lenne a reális. De egyelőre ott tartok, hogy 1-1,5 havi fizetés talán nem lenne túlzás.

2018. szept. 1. 19:55
 12/13 anonim ***** válasza:

Átgondoltam az utóbbi éveket, én is kb. 1-másfél havi fizetést költök utazásra. Ebből kijön 1-2 hét nyaralás, egy hét síelés és néhány hosszú hétvége. Volt egy-két nagyobb, drágább utazásom, azokat valamilyen plusz bevételből finanszíroztam.

Nekem is van lakáskasszám (lakásból házba költözésre gyűjtöm), mellette hosszú távú (nyugdíj) megtakarítási számlám. Szerintem ezek szükségesek az anyagi biztonsághoz és fejlődéshez.

Aki szűkösebben él, nyilván kevesebbet költhet utazásra, van akinek pedig sok van és mégsem megy sehova. Ül a pénzen, fizikai vagyont gyűjt, stb.

2018. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Körülbelül egy havi nettó fizetés a reális.

És off, de valaki írta: NEM kötünk 10 éves ltp-t, az neked bukta. Csak 4 éveset kötünk, az nettó 11% körül hoz, utána lecsökken a veszteség szintjére.

2018. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!