Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyire fontos része egy...

Mennyire fontos része egy ember életének az, hogy utazzon más országokba? Meg bánják akik nem utaztak a halálos ágyukon?

Figyelt kérdés

Vágyom rá,de tudom, hogy a pénzem nem elég. Legalább évekig el tartana amíg össze tudnék szedni annyi pénzt, hogy el utazhassak országokba amit látni szeretnék . Van párom de ő pénz kidobásnak tartja. Mennék én egyedül is, ha megtehetném. Ha életem során látnám Olaszországot Párizst és Balit már boldog lennék ha több évtized alatt is sikerülne.

Mennyire fontos ez?


2019. febr. 3. 21:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
És mi van ha ki veszek egy hét szabit és mire vissza jövök nincs munkám..
2019. febr. 4. 10:50
 12/20 D. Brasco ***** válasza:
30%

Egyéni szociális probléma..........

De mindegy is mert te csak a kifogast keresed......úgy meg nem lehet utazni!

2019. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%
Ne hidd hogy szabi után nem lesz munkád, ápolókból akkora hiány van.
2019. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

@11 Te is tudod, hogy nem így van. Nem érdemes senkit kirúgni egy hetes szabi miatt. Ráadásul egy csomó olasz célpont meg Párizs 3-4 nap alatt megjárható, pénzben sem a világ, egy dohányzásról leszokás évi 5-6 ilyen utat simán finanszíroz. Bali picit más kategória, oda a repjegyet be kell valahogy szerezni, de ha ügyes az ember, az is megvan 120 körüli összegből, utána meg Indonéziában minden fillérekbe kerül.


Utazni fontos. Ha Magyarországon mindenki annyit utazna, mint az átlag svéd, akkor például az egész migránsozós propaganda sehova nem futott volna ki, az emberek elhajtották volna Pártunkat és Kormányunkat az őket megillető helyre. Az utazás empatikusabbá tesz, tanít, alkalmazkodásra kényszerít, meg kell értened mások kultúráját, nyelvét, földrajzi adottságait és még sok egyebet. Nagyon sokból kimarad az, aki nem járja a világot. Rájössz például, hogy mennyire hasonlóak az emberek alapjaikban. Teljesen mindegy, hogy Indiában, Tádzsikisztánban, Marokkóban, Kolumbiában, Boszniában, Belgiumban vagy Vietnámban utaztam, mindig hamar meg tudtam találni a kapcsolódási pontokat. Azt is megérti az ember, hogy a nyugati buborék, amiben élünk mennyire apró és törékeny. A világ nagyobbik részén az embereknek nincs semmije, a férfi-női szerepek megragadtak ott, ahol történelmileg mindig is voltak, az infrastruktúra működése teljesen esetleges, ésatöbbi.


Menj, utazz. Inkább ruhára meg kocsira sajnáld a pénzt, ne az élményekre.

2019. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, csak azt ne hitesd el velünk, hogy soha nem veszel ki szabit. Úgy tudom, a nagy részét most már kötelező kiadni.

Persze régebben nekem is volt egy ilyen idegbajos kollégám, 10 évig nem ment szabira, legfeljebb egy-egy napokat vett ki, mert félt, hogy annyi munkája összetorlódik a szabi alatt, hogy utána nem tudja utolérni magát és kirúgják... Aztán idegösszeomlást kapott és egy hónapra szanatóriumba került...

Tele vagy félelmekkel, komolyan el kellene gondolkoznod. Egyrészt, hogy ezek saját gondolatok-e, vagy a környezetedben valaki tömi a fejed. Ha saját félelmeid, kérj segítséget. De komolyan.

2019. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
36%
Aki szeretne utazni de nem utazik, az nyilván megbánja, aki meg éli a kis beszűkült világát és neki az a nyaralás hogy kint dögölhet nyáron a krumpliföldben az meg nyilván nem bánja meg. Utazni meg lehet fillérekért is igaz az igényekből lentebb kell adni, pl én mindig is azért utaztam mert egy helyet meg akarok ismerni, nem azért hogy elkattintsak pár selfiet a tipikus selfie-spotokon meg a szállodában és a világ tudtára adjam hogy milyen jó nekem. Ha kellett hostelben aludtam, most is olcsó airbnb-kben is megszállok, mert inkább megyek egy évben 2-3 olcsóbb utazásra mint egy all inclusive balatoni tespedésre.
2019. febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
7%

A proli szeret utazni, és szívesen utazik. Ebben élesen különbözik a parasztságtól, amely elbizonytalanodik, ha nem a megszokott talajt érzi a lába alatt, és egy rövidebb útra is hetekig készül. A proli elfogultság nélkül kezdett mászkálni, amint hagyták; az ezredforduló táján legfőbb úticélja Horvátország volt, de Tunéziát és Hurghadát is kedvelték. A proli kizárólag társasúton vesz részt, nem csak az ár miatt, hanem mert képtelen lenne bárhol kommunikálni; be van oltva az idegen nyelvek ellen, csak magyarul beszél akkor is, ha éveken át tanulta az angolt vagy a németet. Az úgynevezett egzotikus utakon sem fog fel semmit a látottakból – hiába jut el Karthágóba, nincs meg a műveltsége, a kultúrája ahhoz, hogy feldolgozza az élményt. Mindegyiknek megvan a története arról, hány tevéért akarták megvenni „az asszonyt”. Jól érzi magát a fejletlenebb országokban, mert annak lakosait lenézheti. Nyugatra ellenben nem érdemes járnia azóta, hogy nem tud onnét olcsón műszaki cikkeket vagy mást hozni. Ez a térség drága is számára; jellemző, hogy a proli, ha Velencét akarja látni, nem magában a városban lakik, hanem valahol a környéken. Örök turista – de utazó soha nem válik belőle.


Na ki ismer magára?

2019. febr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom utolsó miért kellett ilyen hosszasan írnod magadról, látjuk hogy proli vagy, de azért köszönjük a hosszas önjellemzést :)

Mesélj nagyon fáj ekkora nyomorral élni? A proli szó kiejtése során átlagosan hány orgazmusod van? :)

Amúgy meg nézz utána mit jelet a proli mint kifejezés, mert láthatólag gőzöd sincs, csak ismételed fel-fel böfögöd ebben a kategóriád, hogy végre neked is legyen egy kiadós orgazmusod :)

2019. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%

17:36


Egyre több a hülye ezen az oldalon is!

Na ki ismer magára (17%-os) ??

2019. febr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"A proli szó kiejtése során átlagosan hány orgazmusod van?"


Ezen besírtam :D

2019. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!