Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik az az ország - vagy...

Melyik az az ország - vagy földrész, ahol leélnéd az életed? Melyik álmaid országa?

Figyelt kérdés

Indokold is meg, hogy miért akarnád ott leélni hátralévõ életedet.

Én a Kanári szigetekre vágyom mindennél jobban, mert imádom a trópusi éghajlatot, az állandó vidám idõt! A telet örökre elfelejteném!

De, elélnék bármelyik másik trópusi szigeten! Még az sem baj, ha kevésbé lakott.



#álom #Melyik álmaid országa
2019. febr. 20. 07:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Nem írtam kamut, de mindenki azt hisz el amit akar. Hogy miért csinálják ezt? Azért amiért Magyarországon a taxisok csináltak az überrel. Az az ő területük.. ennyi. Turistaként sok mindennel nem szembesül az ember, de ha ott élsz teljesen más világ fogad. Az is igaz, hogy munkát vállalni Thaiföldön szinte lehetetlen, de ott is vannak kiskapuk. Pl: Thai feleséged vagy férjed van ( bár ez ritkább) akkor már jobban tudsz mozogni.

Nem kell elhinni amit írtam, se attól még igaz. Éltem kint, láttam, tapasztaltam dolgokat.

2019. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Jó, igen! Bocsánat, a Kanári - szigetek nem trópusi övezet, hanem Dél - Spanyolország! Ha nem tévedek, Afrikától nem túl messze.

Én el tudom képzelni, hogy van igazság ezzel a thaiföldi élettel kapcsolatban!

Hiszen, egy olyan országban, ahol nem túl sok a fehér ember, ott persze, hogy nem annyira befogadóak a bevándorlókkal szemben...

Azért Angliát se mondanám végtelenül elfogadónak! Legalábbis a gyerekek körében nem.

Biztos hallottatok a lengyel diáklányról, Dagmara Przybyszről, akit kicsináltak lelkileg az angol diáktársai a származása miatt!

Ugye, ő is úgy költözött oda a családjával Angliába.

Azért szeretem a Kanári - szigeteket, mert egyszerűen elvarázsol a szigetek szépsége!

Egy ismerősöm élt ott fél évig, és azt mondta, hogy csodálatos, meseszép hely! Neki olyan munkája van, hogy utazik a világban, és fél évente máshol van.

Nyilván, sehol sem könnyű először, de mindenhol 0 - ról indul az ember, még Magyarországon is!

2019. febr. 20. 19:39
 13/17 A kérdező kommentje:

Olaszország is gyönyörű! Nekem is tetszik az ottani világ!

Bár, a német/olasz tanárom(akinél németet tanulok) mondta, hogy az olasz nagyon nehéz nyelv! Nehezebb a németnél is!

6 - os: nekem is a magyar taxisok gusztustalan húzása jutott eszembe, hogy kiűzték az Übert, mert az Über sokkal jobb volt náluk, és becsületesebb, olcsóbb!

Szóval, ezért elképzelhető, hogy ez más országokban is így megy, hogyha valaki valamiben jobb nálad, amit te régóta űzöl, akkor megpróbálnak kicsinálni!

2019. febr. 20. 19:47
 14/17 anonim válasza:

Utolsónak!

Már miért lenne lehetetlen legálisan munkát vállalni?! Nem csak helyi feleséggel/férjel lehet érvényesülni, igaz könnyíti az ember helyzetét!!!

Sokkal könnyebb mint usában munkát vállalni! Nem könnyű, KÖNNYEBB!!! Thaiföldön elsősorban legjobban angol tanárokat keresnek, utána búvároktatókat, marketingeseket, programozókat, meg kutatókat, orvosokat, meg aszhem még vannak lehetőségek a vendéglátóipar területein is!

Nem egy ismerősöm él hosszú évek óta kint, rendes munkája, háza, helyi felesége és gyereke!

Esetleg megkérdezhetem, hogy te mit dolgoztál kint?

2019. febr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
14-es vagyok, a thaiföldről író kommentelőnek címeztem az előző kommentemet! :)
2019. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Ez farokság! A német a nehezebb nyelv!!!! Nem az olasz!
2019. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nekem a német tanárom mondta, hogy az olasz nehezebb! Sokkal nehezebb a nyelvtana, mint a németnek, azt mondta.

Annak idején ő is szenvedett az olasszal.

Ő, mint írtam, német - olasz tanár.

2019. febr. 22. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!