Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Romániában nem illik apróval...

Romániában nem illik apróval fizetni?

Figyelt kérdés
Erdélyben 4 lejbe (kb 300ft) került a taxi, és mikor át akartam adni a sofőrnek 6darab 50banist, és 10 darab 10banist, a sofőr nem akarta elfogadni.

2019. júl. 3. 09:20
 1/5 anonim válasza:
100%
A román pénzben sokkal kevesebb az apró, ők inkább papírpénzzel fizetnek. A legnagyobb érme cimlete kb 35 forint értékű. Már azzal csúfot űztél a taxissal, hogy néhány méter miatt beultültél. Náluk kb ugyannyi az üzemanyag ár mint nálunk. Mennyit utaztál? 200 métert? Ezekután szerintem jogosan érezhette pimaszságnak, hogy egy marék apróval akartál fizetni.
2019. júl. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is visszajárókent jutottam az apróhoz, tehát joggal feltételezhettem, hogy elfogadott fizetőeszköz. Az pedig, hogy miért csak 200méter miatt hívtam taxit nincs összefüggésben a kérdéssel.
2019. júl. 3. 09:32
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

>> elfogadott fizetőeszköz

Ezen az alapon személygépkocsit is vásárolhatsz 6 tonna 10 banissal. Nem árt, ha normális az ember...

2019. júl. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

4 lejt összesen 16 db fémpénzzel akartál kifizetni? Nem érzed egy kicsit képtelennek a dolgot? Vannak íratlan szabályok is, nem csak írottak.


Amúgy meg nemhogy megbecsülnéd, hogy ilyen olcsó ott a taxi: Magyarországon ez nem fordulhatott volna elő, hiszen ha még egy lépést sem teszel, csak azért, hogy odaáll a taxi, már 700 ft-ról indul.

2019. júl. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az apronak max a kisboltban orulnek, hiaba elfogadott fizetoeszkoz.

Meg nézném a fejed mikor 100 forintosokba kapnad a fizetesed.

Az meg furcsa hogy egyaltalan elindult veled a taxis. Kb 2 lej az indulas, es meg szoktak kerdezni hova mesz, hogy ki tudjon zavarni a kocsibol ha 200 metert akarsz menni.

2019. júl. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!