Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mikor lesz már nyári idő?

Mikor lesz már nyári idő?

Figyelt kérdés

2020. jún. 5. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, de rohadtul unom már. Kint dolgozom, reggelente meg lehet fagyni és nem gondoltam hogy télen melegem lesz, nyáron meg 2 hetente megfázom. 😭 Gyere nyár....
2020. jún. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Június 23-án.
2020. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
A hétvégén.
2020. jún. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Jövőhéten már viszonylag meleg lesz, bár lesznek záporok.
2020. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 D. Brasco ***** válasza:
9%
Jövő hét csütörtök délután 13óra 46perc 53másodperctől......
2020. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Remémem soha
2020. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Számodra mi a "nyár" ? Meteorológialag június 21.-én kezdődik.


[link]


Számomra a napközbeni 23 C' fölött, ugyanis onnantól pusztulat meleg van.

A lakás legközelebb ősszel válik lakhatóvá. (beton) A kevésbé fagyosszentek közül is kirívó, mennyire nem bírom a trópust, gyárilag max. 22 fokra vagyok hitelesítve.

Totál brutál az az időszak, ami számomra minden évben kb 5 hónap nyárral, majdhogynem szobafogsággal jár. A szobanövények elsárgulnak, az én bőröm kifehéredik.

Reggel 5-től tökig leeresztett redőnyök, hajnalra jó esetben 27C'-ig "lehűlő" lakás...oszt nesze neked, tudj pihenni, nyugodtan aludni!

05 órától besüt a nap (7.emelet), 13.30-ig. Utána már lehetne ugyan ablakot nyitni, de az nyerőbb azoknak, akik szeretik és bírják a 40-45 fokos betonfalról és a 60 fokos asztfaltról áradó fincsit. Menekülési útvonal pedig nincs.

Együttérzek a hozzám hasonló sorstársakkal, vagyunk jópáran itt a betongettóban. Sajna, nem a trópusálló szerencsések közé tartozom,

0 fokban pl. még pólóban megyek le a sarki közértbe.

Vagy sikerül hajnalban-reggel, úgy 8-ig, fél 9-ig bevásárolni, vagy utána már inkább nem erőszakolom az ügyintézést. Ha mégis muszáj, az kínszenvedés (pl. orvoshoz kapott időpontot nem tudok tologatni, bár ahol lehetőség adódik, ott direkt kérem, hogy "korai" időpontot adjanak)


Csak nyáron fázom meg, (pl. hirtelen hideg folyadék a torkomnak, légkondi alatt üldögélés...)

A jó esetben akár még 5-6 hétig is hétig kitartó, a Kárpát-medencében télnek csúfolt időszakokban minden oké.


Szerencsésebb betonlakó szomszédaim még csak most búcsúznak a kabáttól, usankától, gumicsizmától és néznek ki a fejükből, jééé! a hóvirág, tulipán, már nárcisz elvirágzott. Hát hogy lehet ez, mikor esik az eső, fúj a szél ???


Neked, kedves kérdező, hány C'-tól kezdődik a "nyár"?

2020. jún. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A kerdest igy ertettem, hogy mikor lesz mar jo, nyarias ido
2020. jún. 13. 13:09
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Én meg a választ úgy, hogy relatív: Van, akinek a tavasz 30-35 foknál kezdődik, van, akinek a nyár 22 C'-nál. A "nyárias jó idő" szintén relatív. Ahhoz (szerencsésebb években) hozzátartoznak a hatalmas zuhék is. Imádom a hatalmas zivatarokat, gyönyörködöm a villámlásban és átláthatatlanul szakadó esőben is jobban érzem magam, mint pl. a 30fokos árnyékban.

Sok ember nyári esőben, szélben begubózik a lakásba, ablakon keresztül nézi, míg eláll és kisüt.

Nem mondom, egy Szigetfesztet, vagy hasonló sátras programokat szrrá mossa, és meg tudja keseríteni hasonló, esős időjárás, mint az elmúlt héten jellemző volt. De ha pl. a mezőgazdaságot nézed, oda minden csepp eső kellett.

Na, akkor most mi a jó idő, a nyárias idő? A Medárd hozta esős időszak, vagy a 35-40 Celsius , ami még vízpart mellett is maga a pokol?

Kinek mi a jó idő. Az meg hogy MIKOR ???

Ha valami nyári programot tervezel, ami mellé kedvedre való, mobil időpontot rendelhetsz, akkor inkább vmi hitelesebb időjóst kérdezz! :) Vagy ilyen oldalokon kutass, talán segítenek: [link]

2020. jún. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jajj istenem.. tudom, hogy relativ,de mikozben egesz nap csak zuhog az eso, inkabb arra vagyok kivancsi, mikor all el, es jon a meleg. Az mar nem erdekel, kinek mi szamit melegnek :)
2020. jún. 14. 16:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!