Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Megbízható bőrönd márka?

Megbízható bőrönd márka?

Figyelt kérdés

Bőröndre van szükségem és elvesztem a hatalmas kínálatban.

Ami fix, hogy repülős nyaraláshoz nagyméretű, keményfalú kell.

50-80e Ft között kellene olyan ami strapabíró.

Van ajánlásod melyik gyártó termékei a jók? Az american tourister-t ajánlják itt-ott. Van még más?



2022. máj. 25. 21:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Samsonite.
2022. máj. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Samsonite van és meg vagyok vele elégedve. Az American Tourister is jó, az is valami Samsonite termék, de az ára kedvezőbb. Viszont nagy börönd nem is biztos, hogy ennyiből kijőn. A Premier Outlet centerben van mindkét márkának boltja, ott néha ki lehet fogni jó árat.
2022. máj. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sparban most van pontgyűjtő akcióban az American Tourister, már ha a szín mindegy.
2022. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Sparos ajánlat elég jónak tűnik.

2022. máj. 25. 23:29
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez igen. Ez az egyik legfontosabb részletkérdés, hogy a Samsonite vagy az American turister bőröndjét válasszam-e? Nem mindegy!
2022. máj. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5. Nem említettem hogy ez a legfontosabb részletkérdés, szimplán csak szeretek vásárlás előtt érdeklődni, infókat gyűjteni. Nem értem neked ez miért fáj.
2022. máj. 26. 09:26
 7/14 anonim ***** válasza:
Samsonite. Drága, de megéri az árát szerintem
2022. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Azt nem árt tudni, hogy a reptereken a feladott bőröndöket ütik-vágják, ezen kívül előszeretettel nyitják ki a földi kiszolgálók tolvaj alkalmazottai. Ok, nem teszel bele értéket, de akkor sem nagy érzés, amikor a ruháidat olajos kézzel összefogdossa az egyik majom.

A Samsonite és egyéb drága bőröndök jellemzően azt sejtetik, hogy a gazdájuknak sok pénze van, ezért ezeket szívesebben nyitogatják fel a "kincskeresők". És arra mindenképpen készülj fel, hogy szét fogják verni, nekem már vagy három bőröndömet tették így tönkre - ebből egynek beszakadt az oldala, egynek a fogantyúja tört el... de van hogy kitörik a kerekét és még sorolhatnám. Ha ezt egy 10 ezer forintos tucat bődönddel teszik, az is bosszantó, de amikor a 80 ezres Samsonite az első út után kuka, na az végképp bosszató tud lenni.


Összegezve: NEM javaslom, hogy feladott poggyásznak drága bőröndöt használj, vagy ha igen, akkor mindenképpen fóliáztasd be.

2022. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ütik vágják, de a Lajtán túl nem szoktak belenyúlni. Mostanában már Ferihegyen sem. Be is lehet fóliáztatni egyébként. Soha nem teszem. Drága műszaki cuccot nem teszünk feladós bőröndbe, készpénzzel teli tárcát sem, ékszert sem, a büdös zoknimat meg vigye, ha az kell neki.

Az ütés vágás komolyabb probléma. Egyszer Zürichen keresztül jöttem New Yorkból Bécsbe Austrian Airlines-al. Zürichben egy kisebb propelleresbe pakolták át a bőröndöket és pont közelről jól láthattuk, ahogy a nyilván bevándorló hátterű dolgozó fölvágja a bőröndömet a szalagra és ott megakad. Csak a végállomáson derült ki, hogy kitépte a 4 kerék közül az egyiket. Bécsben azonnal szóltunk a megfelelő helyen és nagy sajnálkozások közepette elirányítottak abba pesti szervízbe ahol pótolták a kereket.

Na most a noname kemény bőröndökkel is lehet probléma. Jó lesz az a 28 ezres kisbőrönd is. Első úton hosszában végigrepedt, dobtam ki a francba.

Szerintem is Samsonite, drága de nagyon sokaknak van nem fogsz vele annyira kilógni a sorból, mint mondják. Viszont nagyon jó minőség az American Tourister is, a Samsonite almárkája és 80ba biztos belefér nagybőröndje is. Ezeket javítják, van cserealkatrész is hozzá, ami a noname cuccokról nem mondható el.

Én azonban azt gondolom érdemes megfontolni a puha nagybőröndöt is, van előnye is. Ha sok ruhát pakolsz rugalmasabban tömhető, nagyon erős anyagból van és normál esetben nem teszel bele törékeny dolgot, viszont olcsóbb.

2022. jún. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jún. 14. 05:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!