Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Németországba költöznék...

Németországba költöznék párommal januárban, milyen hazai teendőim vannak?

Figyelt kérdés

Az egyetemi évek alatt ismerkedtem meg német párommal, januárban kiköltöznék vele Németországba. Én is idén szereztem diplomát, a tervünk az, hogy intenzív nyelvtanfolyam után Németországban vállalnék munkát a jövő évben (2023-ban), azonban nem találtam a különböző szervek honlapján kielégítő választ az intézendő ügyekre nézve… (A németországi ügyintézéssel kapcsolatban párom segít.)


A fő kérdésem az lenne, hogy milyen hivatalos ügyeket kell Magyarországon elintéznem a kiköltözésemmel kapcsolatban? (Gondolok itt pl. a lakcím kérdésére, az egészségügyi szolgáltatási járulékra, vagy egyéb hivatalos ügyekre, amik felmerülhetnek.)


A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2022. dec. 29. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha lesz munkád lesz biztosításod is, ezekhez kell a német bejelentett lakcím. Magyarban a Nav felé kell bejelenteni, hogy külföldön vagy biztosított, itt ne akarják vonni.
2022. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tartományonként változó amúgy, de asszem mindenhol köthetsz privát biztosítást, ha van rá pénzed.
2022. dec. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2022. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha már van itteni állandó lakcímed, akkor tudod a magyar hatóságoknál az állandó külföldi lakcímet bejelenteni. Vagy itteni magyar konzulátuson (hónapokig eltart), vagy Magyarországon az okmányirodában, vagy akárhogy is hívják éppen. Talán már vármegyeházának. Ott azonnal elintézik.
2023. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!