Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Van értelme sürgősségi vízumin...

Van értelme sürgősségi vízuminterjúra jelentkezni?

Figyelt kérdés
Többen utaznánk az USA-ba nyaralni, de nem kaptam meg az estat, a következő vízuminterjú időpont pedig márciusban van, ami nekem már késő. A telefonos robothang azt mondta, hogy csak komoly indokkal engedélyezik a sürgősségi interjút, az ügyintéző pedig kicsit tanácstalanul, de azt mondta, hogy próbálkozzak, hátha. Járt már valaki hasonló cipőben?
2023. okt. 24. 11:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak ezért adni sürgősségi vízuminterjút. A sürgősségi nem azt jelenti, hogy vettem repjegyet de nem tudok majd belépni, hanem élet és halál kérdése, vagy amikor borzalmasan sok pénz forog kockán. Például: Amikor az egyik szülőd/gyereked haldoklik amerikában és ki kell menned meglátogatni vagy elbúcsúzni tőle. Másik példa, hogy az amerikai kormányzatnak fontos cégnek lesz sürgősségi megbeszélése és gyorsan ki kell menned.


Próbálkozni szabad a sürgősségivel, de nem hiszem, hogy be fognak hívni.


Egyébként miért utasították el az ESTA-dat?

2023. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Ettől félek én is, és meg is értem, hogy a sürgősséginek ez lenne a lényege, én se adnám meg minden jöttmentnek. Most elvileg extrém sokan utaznak Amerikába, azért van fél éves várólista, én meg nem gondoltam, hogy 3 hónap nem lesz elég ennek a lebonyolítására. Meg vannak a repjegyek, a szállások, olyan 800 ezrem áll már az útban, ami egyedül ezen az előre engedésen áll vagy bukik. Azért gondolkodok csak ezen a lehetőségen, mert az ügyintéző felhozta opciónak, bár semmi mást nem tudott hozzáfűzni. Viszont ez is pénz, idő, miközben a továbbiakat is intézni kellene még az úttal kapcsolatban, de mivel lutri az egész, lehet inkább menteni kellene a menthetőt, lemondani a szállásokat míg lehet, hogy minél kevesebbet bukjak az egészen.

Nem tudom miért utasították el az estámat, annyi üzenet jött vissza, hogy nem engedélyezett a belépésem a Vízummentességi Program keretében, keressem fel a Külügyminisztériumot. Mivel a családban eddig nem volt ilyen gond, így abszolút nem is gondoltunk rá eddig, hogy nekem el fogják utasítani, és első körben ezt kellene intézni, nem a repjegyet.

Köszönöm a válaszodat!

2023. okt. 24. 12:55
 3/25 anonim ***** válasza:
66%

Hát sajnos nem tudok mit mondani, legközelebb minél előbb kell az estát és minden egyebet intézni.


Ugyan az, hogy nem tudom helyetted eldönteni, hogy most akkor próbálkozz be a sürgősségivel vagy sem. Ezt neked kell mérlegelned, hogy megéri-e elbukni 800-at, azért, hogy mentsd a menthetőt, vagy sem. Mindenesetre remélem, hogy valahogy sikerül megoldani és majd egyik nap, munkaközben azt olvasom ezen az oldalon, hogy sikeresen kijutottál.

2023. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy!

Nem hiszem, hogy lesz legközelebb, nekem az ilyen úgy el tudja venni a kedvem egy életre, hogy még egyszer biztos bele nem vágok. Most is gyomorgörcsöm van tőle, mert frusztrál az egész. Persze, jó tanácsot adni lehetetlen, az ember nem lát a jövőbe, mérlegelni kell mindent, amit csak lehet.

2023. okt. 24. 13:15
 5/25 anonim ***** válasza:
69%
Jártál már korábban az USA-ban?
2023. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%
Ott valami nagyon érdekes dolog lehet, hogy elutasították az ESTA-dat. Akkor sztem a vízum is kérdéses. Valamit rosszul xeltél, vagy beírtál olyan országot, hogy jártál ott, amit nem kellett volna?
2023. okt. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem a mai Magyarország területén született a kérelmező.
2023. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
Az lehet, de nem tudta, hogy ez az utóbbi időkben mit jelent?
2023. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ellenőrizted, hogy jó adatokat adtál-e meg mindenhol?

Ezt írják:


1. szituáció: hibát követett el az első jelentkezéskor

Kezdje a dokumentumon feltüntetett összes információ ellenőrzésével. Ha azt veszi észre, hogy nevét hibásan írták el, vagy hibát követett el a fuvarszám másolása során, az elutasítás után módosíthatja adatait, és új ESTA nyilatkozatot tehet , különös tekintettel a lektorálási szakaszra. Vegye figyelembe, hogy a jelentkezési díjat újra kell fizetnie.


Jó tudni: 10 napig nem tud új kérést benyújtani.

2023. okt. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Képzeljétek, tegnap megkértem a sürgősségi időpontot, mert találtam egy olyan indokot is, hogy ESTA elutasítottak is jelentkezhetnek sürgősségire. Az előbb jött az email, hogy két hét múlva mehetek. Remélem ott már nem fognak semmit kifogásolni, és le tudom zárni az ügyet.

2023. okt. 25. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!