Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Van értelme sürgősségi vízumin...

Van értelme sürgősségi vízuminterjúra jelentkezni?

Figyelt kérdés
Többen utaznánk az USA-ba nyaralni, de nem kaptam meg az estat, a következő vízuminterjú időpont pedig márciusban van, ami nekem már késő. A telefonos robothang azt mondta, hogy csak komoly indokkal engedélyezik a sürgősségi interjút, az ügyintéző pedig kicsit tanácstalanul, de azt mondta, hogy próbálkozzak, hátha. Járt már valaki hasonló cipőben?
2023. okt. 24. 11:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Járj sikerrel!
2023. okt. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Valami tipped azért van, hogy miért utasítottak el?
2023. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
48%

12-es, mert fszkodnak, ezért. Ennyi a nagy indok.


Amikor mi mentünk, az enyámet simán elfogadták - sohasem voltam még kinn -, a barátnőmét meg, aki már volt kinn rokonoknál is előzőleg, elutasították.

2023. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
53%
Nem gondolnám, hogy ok nélkül bárkit elutasítanak. Én eddig négyszer kértem és kaptam meg gond nélkül.
2023. okt. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Veszély!!!!
2023. okt. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló vagyok. Van valami Update?
2023. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Halállal
2023. nov. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődést!

Kiderült, hogy ami időpont meg volt adva a sürgősségi elfogadó emailben, az mindenki számára elérhető volt, akiknek jóváhagyták a kérelmét. Sajnos valaki beelőzött, mire foglalni akartam, így december elejére találtam időpontot. Szerencsére még ez is bőven jó, mivel azt mondták, hogy onnantól 7-10 nap alatt kézhez kapom a vízumot. Úgyhogy még jelentkezek.

2023. nov. 14. 23:28
 19/25 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, gondolom a többiek is, majd írj!
nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Voltam interjún, és képzeljétek megítélték a vízumot, úgyhogy elvileg most már nincs akadálya az utazásnak!

Pár mondat az interjúról, hátha valaki a jövőben olvassa ezt a kérdést: Baromi nagy procedúra a 3 percért. Azután, hogy kitöltöttem a kérvényt, és megkaptam az időpontot, intézni kellett még pár dolgot: borítékot megcímezni a nevemre és 1890 Ft értékben bélyeget venni rá, kinyomtatni az időpont visszaigazoló papírt, a ds160 nyomtatványt és a befizetési kivonatot, 5*5-ös fényképet csináltatni a fotósnál, és ajánlatos munkáltatói igazolást kérni, friss adó és jövedelemigazolást szerezni, elmúlt 3 hónap bérét kinyomtatni, a szállásokat és a repjegyeket bemutatni, erkölcsi bizonyítványt kérni, saját ingatlan/autó papírját megszerezni, az esta elutasítást is elvittem, plusz az összes útlevelemet megkerestem.

Ehhez képest: elmentem az időpontra, ahol 2 nagyon jófej biztonsági őr átvizsgálta a táskám (telefont ott kellett hagynom). Azt mondták, hogy egy időpontra 6-8 embert is behívnak, így valóban legalább 1 órát ültem ott. Kezdetben le kellett adni az útlevelemet, a borítékot és az ds160 visszaigazoló nyomtatványt egy nagyon szimpi ügyintézőnél. Kaptam egy számot, amivel tovább kellett mennem ujjlenyomatot adni, ott is nagyon kedvesen fogadtak. Majd leültem egy másik számmal, amivel már (elvileg) a konzul szólított, aki egyébként angolul beszél (bár sok mindent értett magyarul is). Megkérdezte, hogy miért akarok külföldre utazni, és itthon van-e munkahelyem. Mondtam, hogy persze, hoztam minden dokumentumot, nézze meg nyugodtan, de nem kérte. 3 percnél tovább nem beszélgettünk, szinte semmilyen papírt nem kellett leadnom, és nagyon kedves volt ő is. Pozitív volt a teljes légkör, mindenki azon volt, hogy ne stresszeljünk, és hogy ne utasítsanak vissza. Azt mondta, hogy kb. egy hét múlva postázzák a vízumot. Az útlevelemet ott kellett hagyni, azt is küldik majd. Szóval ne féljetek tőle, mert egyedül a várakozási idő volt sok, de amúgy gördülékeny az ügyintézés. Jelzem, hogy ez turista vízum, más típusokról nem tudok véleményt mondani.

dec. 7. 15:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!