Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Kairóba szeretnék szeptemberbe...

Kairóba szeretnék szeptemberben elmenni, lenne néhány kérdésem, kérhetek tanácsot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Aki jártas a témában. Melyik szállást érdemes kiválasztani? Reptérről megy valami busz be a központ felé? A helyi és távolság tömegközlekedés milyen? Úgy hallottam metro is van.

Tervben van hogy a piramisokat megnézem, esetleg kibuszoznék Alexandriába, vagy a Vörös tengerhez. Egyedül fogok menni, bookingon láttam jópár olcsóbb és jó minősítésű szállást.

Élelmiszerboltok milyenek ott? A víz mosdásra és fürdésre a szállodákban alkalmas? Milyen érdekes látnivalók vannak ott, kb 3-4 éjszakát lennék ott. Olvastam a bokkingon a szállásoknál hogy lehetséges reptéri transzfer is.

Normális építő jellegű válaszokat várok. Köszi.


jan. 27. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem pont te írtál rám privátban a napokban, de azért itt is válaszolok neked.


Szállást google értékelések alapján válassz, mert ők azok akik nem törlik a rossz kommenteket, mert ugye nekik nincs üzleti érdekük ebben.


A reptérről tudtommal nincs tömegközlekedés, marad a taxi vagy az Uber (Elméletileg nem jár ott Uber, mi sem tudtunk sehogy sem szerezni oda)


Távolságok relatíve nagyok, tömegközlekedés izgalmas, kalandos és kényelmetlen, de tényleges közlekedésre kb alkalmatlan. Max a piramisokhoz lehet vele kijutni. És igen, pont a metró megy a piramisokhoz és van megállója még Coptic Cairónál (ami szerintem egy túrista csapda), de másra tényleg alkalmatlan.


Az, hogy Alexandriába milyen kibuszozni azt nem tudom, mi kocsival mentünk és az is egy 3 óra oda, 3 vissza út volt. Sajnos nem tudtunk sokat lenni abban a városban pedig kimondottan szép volt és izgalmas. Ha te tényleg busszal szeretnél kimenni akkor javaslom, hogy aludj is ott egyett legalább.


Élelmiszer boltokból nagyon kevés olyan van mint pl itthon az Auchan vagy a Tesco, inkább ilyen családok által üzemeltetett kisboltok vannak. Ezeken a boltokban kb mindent lehet kapni, de választék nincs. Egyiptomian olcsóak, de simán lehúznak ha fehér vagy.


A legtöbb helyen a víz ívásra, fogmosásra alkalmatlan, fürdéshez oké. Nem koszos, klóros és hígitott, nem tesz jót a szervezetnek ha bekerül, de bőrrel érintkezhet, ahogy pl takarítani is lehet vele. Általában a Resolt helyeken szokott lenni normális víz, máshol nem igazán.


Az, hogy milyen érdekes látnivalók vannak ott, azt remélem magad is ki tudod keresni, vagy annyira felnőtt, ha már egyedül mész ki Afrikába.


A legtöbb hotelnél van reptéri transzfer ahogy túra vezetőt is tudnak adni, természetesen sokszor annyi mint amennyibe amúgy kerülne.


De ha a reptéri kijutás foglalkoztat leginkább akkor elmondom, hogy nekem hogy volt:

Nem talált az Uber app sofőrt és már a sokadik ember jött oda hozzánk, hogy vegyük igénybe az ő taxi szolgáltatását. Kb 15 perc Uber próbálkozás után meguntam és elkezdtem beszélni az egyik pasassal aki ránk akarta sózni a taxit. 40 dollárról indultunk, majd hamar lementünk 30-ra, végül 15 dollárért vitt el minket a város másik végébe ahol a szállásunk volt, majd adtam a sofőrnek még egy 1 dollár borravalót. Kifele aláírattak velünk egy papírt, amit én állnévvel "Írtam alá", fogalmam sincs, hogy mi volt az, ők se tudták elmondani, de mivel ez több mint egy éve volt, azóta se lett belőle bajom.


Ha bármi kérdésed van írj rám nyugodtan, maximum olyan kérdést fogsz feltenni, amire nem tudom a választ. Mikor indulnál egyébként? Mert nem mindegy, hogy túrista szezon közepén mész, vagy elkerülve azt.

jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kései Sirató ***** válasza:

A borravalót azt mindenhol elvárják. A hotelben hordár viszi fel a bőröndöt, lift nincs, és tartja a markát a borravalóért.


Étkezés előtt is után is ittunk fél korty pálinkát mindig, mert az ottani vízzel mosott gyümölcs, zöldség, stb. nem tiszta olyan értelemben, mint itthon, azaz nem klórozzák a vizet.

febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!