Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mennyi költőpénzt érdemes...

Mennyi költőpénzt érdemes vinni Velencébe a Karnevál idejére egyetlen napra?

Figyelt kérdés

Ennyit leszünk ott ugyanis, egy napot, többet sajnos nem :-(

Nem akarok semmilyen ajándékhalmazt, max. egy-két apróságot, esetleg egy finom pizza valahol, anélkül biztos nem jövök haza, netán egy jó bor mellé, meg ilyenek. Barátnőmmel megyek, tehát kettőnkre számolva?


2009. febr. 9. 02:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát eléggé relatív..

Én most a 7végén megyek szintén egy napra..

Mi busszal megyünk szóval vhogy be kell mennünk Velencébe és majd vissza.. (6,5 Eur / út, de akkor már jobban megéri a 12 órás jegy ami 14 Eur és at tudunk menni Muranora)

A pizza NEM karnevál alatt is olyan 12 Eur, karnevál alatt ezt jól megnyomják a boról már nem is beszélve, szóval az éttermi költésre és 20-25 Eurót számolnék.

A csecsebecsék attól függ, szóval kettőtöknek olyan 70 Eurót számolnék.

Én már voltam, úgyhogy enni/inni nem szeretnék, vásárolni meg végképp és így viszek 30 Eurot..


Szóval szerintem mérlegelj, mert az árak azok az egekben vannak :(

2009. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Mindig többet számolj,kb 20-30%-al,hogy ne érjenek kellemetlen meglepetések.Egyébként én is tapasztaltam,hogy Velence tényleg nagyon drága hely,és sajnos még az apró mügyűrök,apróságok is meglepően drágák.Az is más kérdés,hogy azt tervezed nem akarsz ajándékhalmazt hazahozni,de előfordulhat olyan is,hogy nem tudsz valaminek ellenálni amit meglátsz,a váratlan kiadásokról nem is beszélve.Kb 100-120euróra saccolok(de ez tényleg csak sacc,és nagyon sok mindentől függ még)
2009. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 tade ***** válasza:
85%
SZia. Szerintem azert 130 euro kicsit sok, de mindig attol fugg, mit szeretnel csinalni. Azt irtad szertenel jo pizzat enni. Mondjuk az mindenkepp 12 euro korul lesz. En azt ajanlom, valami kis eldugott utcaba menjetek pizzazni, mert a Szent Mark ter korul iszonyatos arrak vannak. Azok a legjobb es legolcsobb helyek, amelyeken ez a kiiras van: "Trattoria e pizzeria". Egy ilyen helyen a pizza kerulhet 6 eurotol egesz 15-ig, egy pohar kola (4-5 dl) 3-5 euro. Bort csak csapoltat ajanlok az olyan 6-10 euroba kerul fel liter, de ha uvegeset akarsz, akkor szamolj akar 30-50 euroval is. Nem eri meg. Ha ajandekot szeretnel venni akkor a legkisebb maszkok 3-4 euroba kerulnek a kozepesek olyan 10-15 euroba, a nagyobbak 15-30, es utanna a hatar mar csak a csillagos eg :)) Ha muranoi uvegtargyakat szeretnel, a legkisebb 5-10 euro, de ott is a hatar a csillagos eg, nagyon dragak. En tavaly szerettem volna venni muranoi uveggyongyokbol keszult ezust karkotot, es 87 euroba kerult, (itt elek Olaszorszagban, es megengedhetnem magamnak), de igy is iszonyatosan dragaltam, es otthagyatm...annyit nem er meg. A nyilvanos wc 3 euroba kerul (szegyen), egy fel literes udito 3-5 euroba, egy szendvics szintugy, egy kave 1,5 eurotol akar 6 euroig (attol fugg hova ulsz be). En mondjuk tavaly a mekiben voltam :) igy megusztam kb 10 eurobol az ebedem :) egy big mac menu 7 euro. Szoval en ugy 60-70 eurot vinnek magammal, ha ebedelni is szeretnek. En tavaly mondjuk 25 euro korul kolottem. 10 euroert kajaltam, ittam egy forralt bort, es vaporettoval mentem a vonatallomasig. Hat azt hiszem tomenyen ennyi.
2009. febr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Európa nyugati felén hasonló árak vannak mindenhol. Mi naponta fejenként 100 euró költőpénzzel szoktunk menni, ez még mindig elég volt, előfordult, hogy maradt is belőle. Főleg ha egyetlen napotok van, nem biztos, hogy azzal akarjátok tölteni a felét, hogy olyan éttermet kutattok, ahol olcsón is tudtok enni. Más, amikor hosszabb időre megy valahová az ember, és ki tudja tapasztalni, mit hol érdemes venni.
2009. febr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Na jó, meg még azt is bevallom, hogy miután sosem jártam Velencében, nem szeretném kihagyni a gondolázást sem, és múzeumot nem akarok járni, miután nincs rá idő egy nap alatt, azonban ha valahová belépőt kellene fizetni, mittudomén, valami kilátó vagy ilyesmi, akkor azt sem akarom kihagyni. Kb. ilyenekre gondolok.
2009. febr. 9. 21:48
 6/14 tade ***** válasza:
100%
Szia. En voltam a 3. hozzaszolo. Ha gondolazni szeretnel, akkor mondom a tarifat :) Tavaly egy 1 oras gondoloazas kerult 100 euroba. Egy fel oras gondolazas 60 euroba kerul. Ha viszont enni is akarsz, de nincs kedved olcso ettermet keresni, borozni is szeretnel, kis ajandekot is vinni haza,na meg gondolazni, akkor hozz magaddal legalabb 200 eurot :))
2009. febr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
SZÁZ EURÓ???? ÁÁÁÁÁÁ Az kemény... elég lesz oda a félóra is. Szent ég! :-O
2009. febr. 9. 22:15
 8/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a gondolánál csak magát a csónakot kell fizetni nem? Tehát UGYE NEM 100 EUR/fő?! Csak mert akkor magamhoz nyúlok...
2009. febr. 9. 22:16
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Mi nyáron voltunk, 120 euró alatt szóba sem állnak veled a gondolások, de ez osztódik, ha többen szálltok be.
2009. febr. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
100-120 Euro egy csónakra vonatkozik.. minnél többen vagytok annál olcsóbb.. de sajnos ahogy írtam karnevál alatt még több sajos :(
2009. febr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!