Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Törökországba utazom. Mire...

Törökországba utazom. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Törökországba,Isztanbul közelébe fogok utazni augusztusban 1 hétre.Az lenne a kérdésem, hogy akik már jártak ott,mit érdemes feltétlenül magammal vinnem?Úgy értem, hogy mennyire kell ott figyelni az öltözködésre például? Mennyire elfogadott a rövidgatya meg mondjuk egy trikó? Azt tudom, hogy a templomba hosszúújjú ruha kell,de hol tapasztalható például még ilyen? Nem szeretnék túl sok cuccot magammal vinni..egyáltalán mire figyeljek? Köszönöm: Anna


2011. júl. 17. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Törökország iszlám ország, de világi vezetőkkel és törvényekkel, azaz tulajdonképpen a mecseteken kívül nyugodtan öltözködhetsz úgy, mint itthon. A saját állampolgárainak még azt sem engedi meg hogy az egyetemeken fejkendőt hordjanak, tehát abszolút nyugati ország ilyen tekintetben.
2011. júl. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bár nagyon felvilágosultak és nyugatiasak, érdemes egy kendőt betenni a táskádba, ha nem akarod, hogy kocsányon lógjon a szemük.

Én voltam Isztambulban, ott a mecsetben a fejemre kendőt kellett tenni és hosszú felső-hosszú nadrág. A többi helyen rugalmasak.

2011. júl. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
rendben,megfogadom,köszönöm a válaszokat:)
2011. júl. 18. 20:02
 4/5 anonim válasza:

Én most itt vagyok kint, bár délen. A tapasztalatom az, hogy a modernebb törökök is ugyanúgy öltözködnek, ahogy mi európaiak. (márpedig elég sok modern ember él a tengerpartok környékén.) Egyedül arra figyelnek, hogy ha pl. strandon vannak és ki akarnak szaladni valamiért az autóba, avagy leülünk ebédelni a strandon egy kajáldában, akkor illik felhúzni valamit, ilyesmik, de ezt elvileg otthon is illene megtenni. :P A turistákra viszont ilyenek miatt sem néznek rossz szemmel, szeretik őket jóóól megnézni! :)

Mecsetekbe nem illik bemenni csupasz vállal, mély dekoltázzsal, néhány helyen nem is engednek így be. Legyen nálad egy nagyobb kendő vagy sál, illetve egy hosszú ujjú lenge ing. Így mégsem sülsz meg egész nap hosszú ujjúban, de be tudsz menni bárhova.

Egyébként elég gyorsan hozzá lehet szokni az itteni etiketthez, nem olyan különleges. Első nap figyeld meg jól, hogy hol milyen ruhában jelennek meg az emberek, turisták ott a környéken, utána már te is feltudod venni ezt a szokást, de persze egyáltalán nem muszáj! :)


Egyébként nem kell sok ruhát hozni! Bikinit hozz 2-3-at legalább, a parton hűvös szél fúj, vizes bikiniben nagyon hamar fel lehet fázni, jó ha van csere, amit felhúzhatsz ha kijöttél a vízből!

Jó erős faktoros naptejet mindenképpen pakolj (és használd is), egyébként túl sok ruhát nem kell csomagolni. Egy vékony kardigánt is hozzál, az esték olykor hűvösek lehetnek a szél miatt, de egyébként az időjárás eléggé kiszámítható! :)


Gyógyszerekkel készülj, fájdalom és lázcsillapító, hányinger csökkentő, széntabletta, ilyesmik. Egy vitaminkúrát is elkezdhetsz még, jó ha erős a szervezeted. Utcai árusoktól, kétes kinézetű éttermekből inkább ne vegyél enni. A zöldséget, gyümölcsöt jól meg mosni, az sem baj ha meghámozod, a húsok legyenek jól átsütve, csapvizet pedig ne igyál, azt még a helyiek sem isszák meg, akkor pedig már tényleg elég gáz lehet! :) Jégkockás italokat sem ajánlják, de jobb helyeken azokat is ásványvízből készítik, legalábbis én ha nem üveges/dobozos italt kérek és véletlenül nem kérdeznének rá (rá szoktak), akkor megszoktam kérdezni, hogy a jégkockát milyen vízből csinálják és ha csapvíz, akkor köszönöm szépen nem kérek. :)


Most hirtelen más hasznos tanács nem jut eszembe. :) Kellemes nyaralást!

2011. júl. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Húú,köszönöm szépen hogy megosztottad a tapasztalataid,figyelni fogok ezekre. Már csak 10 nap és utazunk:D
2011. júl. 31. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!