Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hosszú repülőútra megyek...

Hosszú repülőútra megyek (Bécs-London-Washington). Javaslatok, "felszerelés" a repülőn, ülésválasztás, stb?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 17:23
1 2
 11/17 indi18 válasza:
65%
volt olyan válasz is, hogy vigyél kis fogkrémet. ezzel az a helyzet, hogy semmilyen folyékony dolgot nem engednek fel az utastérbe, egyik ismerősömet nagyon megvágták (forintálisan): a a dezodort, tusfürdőt, fogkrémet, és minden további folyékony cuccot becsekkolásnál kidobták a kukába.
2011. aug. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
hat en meg fel tudtam vinni meg hajlakkot is >D meg kontaktlencsefolyadekot. mondom ha kivagjak kivagjak, nemis szoltak. amugy meg nem ugy van meg, hogy 100 ml-nel nagyobb folyadekot nem lehet? mondjuk ez amerikaban volt, magyarorszagon a 30ml-es cuccert is pofaztak, pedig akkor biztos a 100ml-es szabaly volt.
2011. aug. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Hát pulcsi és vastag zokni zárt cipővel nem árt. Előtte dedalont vegyél be, hogy ne legyen semmi gáz. Nyakpárna hasznos lehet. Laptop is. És könyvet se felejtsd el. Nekem mindenhogy baromira kényelmetlen... :D Én ennyit tudok segíteni.
2011. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Én fél évente repülök tengerentúlra nekem a következők váltak be : (én elég finnyás vagyok például viszem a saját takarómat :)

Nyakpárna mindenképp az alvás miatt, könyv, ipod, zokni, pulóver, fogkefe, laptop, frissító kendő, váltó fehérnemű, fájdalomcsillapító (hosszű görnyedés miatt nekem sokszor fáj a hasam már az út vége felé)

2011. aug. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Londonnak több repülőtere van, valszeg a London-Heathrow-i repülőtért használjátok, annak van 5 terminálja. A terminálok között éppen most nehézkes a közlekedés, mert az egész átépítés alatt van. Az 5-ös terminál most lett kész, a 2-est bezárták átépítés miatt, elkezdték a 6-os terminál építését is. Egy pár daru is van, egy csomó lezárás, gyakran káosz. Noha a terminálok egymás mellett vannak, közöttük mégis autóbuszok járnak - sokszor elvisz elég messze, mi egy hosszú alagúton át kimentünk egy autópályára, onnan egy lehajtón vissza ugyanannak az épületkomplexumnak a másik oldalára.


Másfél óra elég lehet, ha a repülőgépetek Bécsből nem késik. Ha nem is késik, kérdés, hogy engedik-e leszállni. hiszen az átépítés miatt örökké cirkusz van. Mi a múlt héten érkeztünk Abu Dhabi-ból Londonba és 40 percet kellett keringnünk London felett, amíg lett egy szabad leszállópálya. Egy ilyen 40 perces késés Neked nem jó, mert még kell idő a terminálok közötti buszozásra.


Meglátod, miként alakul a helyzet: ha késik a gép vagy nem engednek leszállni, így is, úgy is lekésed a csatlakozást. Ebben az esetben a Transfer v. Tourist Transfer feliratú ablakok egyikénél átírnak egy következő washingtoni járatra. (Ha éppen éjszaka lesz, jogod van ingyen hotelszobára, oda-vissza ingyen szállításra, vacsorára, reggelire, hoteles reggeli felköltésére és a repülőtéren papucsos-fogkefés csomagocskára).


Legtöbbször persze jól megy a dolog. Azért igyekezz, mert a másfél óra nem sok. Kikecmeregve a gépből, a kézipoggyászoddal indulj el az illető terminál folyosóján és mindig figyeld a plafonról lelógó tájékoztatási táblákat. Téged a Terminal 5 tábla érdekel, kövesd a nyilat. Lehet, hogy a nyíl levezet az első emeletre, ez azt jelenti, hogy egy ajtó előtt vár egy busz Terminal 5 felirattal (10 percenként jár). Megérkezve az 5-ös terminálra, ott usgyi be az épületbe ésa folyosón keresel egy óriási kivetítőt v. tv-képernyőt az induló járatokkal. Ott Téged az érdekel, hogy a saját járatod hányas kapuhoz (gate) áll (pl. Gate 35) és mikor zárják a kaput, azaz már nem engednek fel. Ezek függvényében mész wc-re vagy nem.

Jó utat.

2011. aug. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

fogkrémet tessék vagy 100 ml-es kiszerelést venni, vagy egy kis lezárható zacsiba belenyomni egy keveset. Így felvihető.

Jó utat!

2011. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Húha, köszi a részletes leírásokat!
2011. aug. 13. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!