Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Segítene valaki? Néhány hét...

Segítene valaki? Néhány hét múlva Angliába utazom és lenne néhány kérdésem

Figyelt kérdés

Szóval március 21-én Angliába utazom 10 napra a sulival, és kéne néhány jótanács és némi segítség. :)


1. Ott várhatóan milyen idő lesz, milyen ruhákat pakoljak?


2. Érdemes magammal vinnem itthonról nem romlandó ételeket (pl májkrém vagy ilyesmi)vagy inkább vegyem meg kint? Három-négy naponta megyünk majd vásárolni, reggeli és vacsora benne van az ellátásban de a napközbeni kajáról mindenkinek magának kell gondoskodnia,és amit enni kapunk az is épp hogy elégséges, én meg nem szeretnék éhezni. :D


3. Milyen ételeket érdemes vinnem magammal/vennem odakint

amikből majd szendvicseket készíthetek magamnak, finomak és laktatóak?


4. Mik azok az angol mondatok/kifejezések, amikre odakint szükségem lehet? Pl. "Hol van a WC?", "Szeretnék egy hamburgert és egy üveg vizet.": ezeket persze tudom, de ilyesmikre gondoltam.


5. Esetleg véletlenül van itt valaki aki ugyanúgy március 21-én utazik Angliába a Student Lines-al? :D


Köszönöm annak aki válaszol. :) 14/L


2013. márc. 2. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:

-az idojarast elotte neten meg tudod nezni es sokkal pontosabb mint a mi joslataink.

-kajat max az elso napra/utra hozz, szendvicseket minden boltban arulnak 1 font koruli aron de egy KFC-s, mekis menu is 5 font.

-konkretan mi az amit nem tudsz elmondani? Ha nem egyedul leszel a tobbiek segitenek.

2013. márc. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Március -áprilisban még eléggé hűvös és esős szokott lenni. Nem árt egy kiskabát .pulóver.. Nagy melegekre ne számíts

2. Van itt is tesco, sainsbury, lidl, asda. Itt minden kapható (kivéve kifli nincs) Olcsón lehet venni kajákat.

3. Mint előbb is írtam sok mindent lehet kapni ami finom is és nem drága. De te tudod mi az amit szeretsz és mi az amit nem. Ha készételeket akarsz enni akkor ott van a Iceland is ahol 1-2 fontért akár pizzát is vehetsz.

4. Vigyél egy angol kéziszótárt, abban minden benne van amire szükséged lesz.

5. én kint élek..

jó utat

2013. márc. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!