Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Tudnátok segíteni, hogyan...

Tudnátok segíteni, hogyan kell eljárni repülőjegy foglalásnál, ha valaki saját és férje révén is dr? Konkrétan Ryanair foglalásról van szó. Ott csak egy dr. -nek van hely.

Figyelt kérdés
2013. márc. 11. 10:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ha házasságkötés után vki felveszi a férje nevét és átvezeti a személyi igazolványon az is kérkedik vele, hogy férje van?

A cím megszerzésével kapcsolatban meg csak annyit, ha majd elvégezted, mondhatod, hogy könnyűnek találtad. Amíg nem jártál oda, fogalmad sincs.

Én nem tartom magam többre csak azért, mert doktor vagyok. Viszont a válaszaid alapján nekem úgy tűnik, inkább te tartod magad kevesebbnek. Különben nem így reagálnál.

2013. márc. 14. 16:44
 12/15 anonim válasza:
100%
Tényleg nem értem miért kell itt személyeskedni. Én nerm tartom felesleges kérdésnek amit feltett a kérdező. Igen, bizony álltalában , ha nem ugyan az a név szerepel az útlevélben, ill utiokmányban, mint a repjegyen, akkor lehet valóban gond. Ezért nem felesleges a kérdés. De valóban a Dr., ha lemarad, az nem gond, mert attól a név még jó. Egyébként egy néven belül általában 3 karaktert el lehet ütni, az még nem szokott gond lenni. Ha valaki biztosra akar menni, akkor hívja fel a légitársaságot, és javíttassa ki. Ami nem névcserét jelent, hanem a foglalásába beírják a korrekt nevet. Erre van lehetőség.Egyébként ha valaki Dr. akkor nem villog a titulusával, ha megkérdez valami, hanem csak akkor, ha ezért kiváltságokat és nagyobb figyelmet kér olyan esetben, amikor tényleg nem számít, hogy ki kicsoda, és honnan jött. Sajnos valóban sokan visszaélnek vele, de azért nem jellemző.
2013. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez segít-e valamit, de nekem például két keresztnév szerepel az igazolványomban, a repülőjegy-foglalásnál viszont mindig csak az elsőt adom meg. Még sosem volt belőle gond. Szóval ha csak egyetlen rubrika van a dokicímnek, akkor a helyedben odaírnám, aztán tovább nem foglalkoznék vele. Ha nincs lehetőség mindkét doktori címet odaírni, akkor nem is várhatják el, hogy ott legyen.
2013. márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

En csak kivancsiskodom, nem bantani akarlak, de amikor bemutatkozol, akkor valami olyasmit mondasz, hogy Dr. Kovacs Jozsefne Dr. Virag Ibolya???


Dr, Ifj, Idosb, stb jelzoket el lehet hagyni, ugyanis azok csak jelzok/rangok. Valaki fentebb jol irta, a lenyeg hogy Bela helyett ne Janost irj, de minden egyebb (ekezet is!) elhagyhato!!!

2013. márc. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem szoktam dr-ozni bemutatkozáskor. Tényleg nem a mániám, csak a foglalás miatt érdekelt a dolog. Amúgy sajnálom, hogy ilyen indulatokat hozott a kérdés.
2013. márc. 27. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!