Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Milyen szavakat, mondatokat...

Milyen szavakat, mondatokat érdemes megtanulni, kigyűjteni egy egyhetes bulgáriai nyaralás előtt?

Figyelt kérdés
Olyanok is érdekelnek, hogy az 1 napos vonatút során mikre lehet szükségem.

2013. aug. 18. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Kalauz úr, kérem ne dobjon ki a száguldó vonatból, van jegyem, csak nem tudom melyik zsebembe raktam: Moljá ne se penderitsze vlaka, upotreba kupith bileti za vlaka szi na, proszto nye znam imam egyin v doba szi.


Kérem vigye odébb azt a szőrös lábát, öt percen belül már másodszor dörgölődzött nekem: Molja otnyeme koszmati kraka, v ramkitye na pet minuti btori pity me dokoszvanyeto.


Ott vagyunk már??? Sztyignahme li vesze?


Miért megyünk megint ilyen lassan? Zasto szme tolkava bavno otnovo?


Úgy érzem, ezt a hegyet már másodszor kerüljük meg! Imam csusztvoto cse tazi planyinya ze btorij pity za da sze izbegnye.


Soha többé nem ülök vonatra! - Nikogá povecse nyámá dá szednye vlak.

---------------------------------


Egyébként a bolgárok mindent meg fognak érteni, amit komolyan el szeretnél mondani nekik. Mutogass, légy kreatív. Próbálj nemzetközi szavakat használni, keress olyat, aki beszél olyan nyelvet, amit te is.

De a legfontosabb, légy tisztában a cirill betűkkel, legalább a helységneveket ismerd, az utcákban tudj tájékozódni, legyen fogalmad arról, mit is árul az adott árus.


Bulgária nagyon klassz hely, ne aggódj, menj el és élvezd!!!! :)

2013. aug. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Legfőképpen azt, hogy "Nem beszélek bolgárul", vagy "Angolul, kérem (már ha angolul beszélsz :D)". Azon kívül "szia, jó reggelt, viszlát, köszönöm, szívesen..", alapvető szavak. :)
2013. aug. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek nagyon köszönöm! Az #1-től kérdezném: ezek a Moljá ne se penderitsze vlaka, upotreba kupith bileti za vlaka szi na, proszto nye znam imam egyin v doba szi, Molja otnyeme koszmati kraka, v ramkitye na pet minuti btori pity me dokoszvanyeto, stb.. szövegek ezek tényleg bolgárul vannak, és azt jelentik amiket magyarul odaírtál?
2013. aug. 19. 21:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki egy kalauzzal.... A penderice ugyan nem bolgár szó, hanem a magyarból kreáltam, de a többi működni fog. :)
2013. aug. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még egy nagyon hasznos mondat:


Nyima bileti ili abonamenti karti, tam molja me nyakazse! - Ez hevenyészett magyar fordításban annyit tesz, Sem jegyem, sem bérletem nincsen, kérem büntessen meg!

2013. aug. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

XD Vicces volt ezeket olvasni, mert inkább oroszul írtátok őket, mintsem bolgárul! :')

Pl. olyanokat:

Ne govorja na bulgarszki ezik.-Nem beszélek bolgárul.

Dobör den!-Jó napot!

Zapovjadajte, paszportöt mi.-Tessék, az útlevelem.

Kade e toaletnata?-Merre van a WC? (Hát nem tudom, ez mennyire hasznos... :D)

Koga ste sztignem tam?-Mikor érkezünk meg?

Kolko e császöt?-Mennyi az idő?


Meg az ilyen nagyon nagyon alap dolgok:

Blagodarja!-Köszönöm!

Zapovjadajte!-Tessék! (de nem mint kérdés)

Molja?- Tessék? (mint kérdés)

Izvinete me! Vagy Izvinjavajte!- Bocsánat! (Inkább a mádodik formát használd, mert az első, az hivatalosabb)


Remélem tudtam segíteni! :) Kellemes utat, ha mész!

2014. febr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!