Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Dublinba megyünk szakmai...

Dublinba megyünk szakmai gyakorlatra és családoknál leszünk elszállásolva. Milyen ajándékot szokás ilyenkor vinni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En Angliaban elek egy csaladdal. Szerintem mindenkeppen olyan dolgot erdemes hozni ami itt kint nem kaphato, tehat valamilyen magyar termeket. Pl. tokaji aszut, vagy palinkat vagy valami szepen himzett matyo vagy kalocsai vagy ilyesmi terito. En ilyenekre gondolnek a helyedben. Mindenkepp olyat ami Dublinban nem kaphato.
2010. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szamos marcipán desszert, ha van gyerkőc a családnál, akkor neki magyaros baba (nem porcelán, hanem rendes "rongy" csak magyaros öltözetben)...esetleg magyar pirospaprika:) Na meg azok a magyar italok, amiket az előző válaszoló is írt.
2010. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Csatlakozok az előttem szólókhoz. Néhány helyen össze is lehet állítani helyes kis ajándékcsomagokat, csupa magyar termékből. Az ilyesmi nekik kuriózum és biztosan tetszeni fog nekik :)
2010. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2010. febr. 1. 15:45
 5/10 anonim válasza:

Vigyel nekik hazipaleszt, ertekelni fogjak. Nem akarok vulgaris lenni de isznak mint a kefekoto. Persze ez is altalanositas de a kostolot mindenkeppen ertekelik es latjak hgoy nem csak ok tudnak szeszt fozni. Az Unicum (Next) is jo otlet.

Egyebkent a szamos Marcipan is nagyon jo. En is vittem oda egy ir ismimnek egy nagyon izlett neki!

Es csinalj nekik paprikas csirket galuskaval! Persze nem fogjak tudni megjegyezni a nevet es mindig GULASHt mondanak majd ra, de izlik nekik. A csirket azt itthonrol vidd. :-)

2010. febr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

:D Köszönöm kedves utolsó válaszoló! Nem igazán szándékozom élő vagy pedig fagyasztott csirkével közlekedni:D

Igazából vettem már nekik egy magyar-angol szakácskönyvet amiben benne vannak a magyar tradicionális ételek. Pálinkát is biztosan viszek:)

2010. febr. 3. 18:53
 7/10 anonim ***** válasza:

29-i 19:46 vagyok.. még eszembe jutott a szakácskönyvről, hogy vihetsz nekik valami magyar regényt is angol nyelven. Én vittem ilyet ajándékba, az nagyon bejött az illetőknek. Kisgyereknek meg magyar mesét angolul, pl.: vuk

Esetleg tipikusan magyarokról szóló filmet DVD-n (ha van angol szöveg, vagy felirat rajta) pl.: Szabadság, szerelem.. Egy kicsit belelátnak a múltunk egy apró részébe.

2010. febr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én az első norvégiai utazásom előtt voltam hasonló dilemmában. Végül egy elit ajándékboltban kötöttem ki. Vettem egy magyar kalocsai kézzel festett vázát és alátétet. egyátalán nem volt drága!!! Azóta a norvéd ismerőseim minden évben megköszönöik. ahogy elmondják, valahányszor ránéznek erre a gyönyörűszép magyar csecsebecsére, mindig eszükbe jutok és azonnal írnak e-mailen, iwiw-en 8ez akkor még nem volt, így átlagosan kéthetente kaptam köszönő levelet postán). Úgy vettem észre, hogy a távolabbi kultúráknál nagyon nagy becsben tartják a Te civilizációd művészeti terkéeidet. Ez volt eddig a legsikeresebb.

Némileg csekélyerbb sikerrel járt egy Budapestről szóló fotóalbum. Örültek ennek is, de a kézzel festett "kincsnek" eddig nem volt oárja. Én ezt tanácsolom Neked. (Egyébként a Bergeni Egytemen ma már az aulában látható a szerény kalocsai ajándékom. Csak olyat vigyél - ezzel teljesen egyet értek az előttem szólókhoz, ami náluk nem kapható. Tokaji Aszú minden kocsmában kapható...Meg Kecskeméti Barack is, meg Unicum is - ezek nem jó ajándékok!!!!

2010. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
De, ha házi páleszt veszel, ne müanyag flakonba vidd! Vegyél hozzá szép csatos üveget (pl Ikeában lehet venni [link]
2010. febr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek:)!
2010. febr. 5. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!