Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hogyan tudok vezetni külföldön...

Hogyan tudok vezetni külföldön 18 év alatt?

Figyelt kérdés

Több ismerősömtől hallottam azt hogy állítólag be lehet szerezni és kitölteni egy ilyen szülöi engedélyes papirt(ezt sem tudom hol, hogyan, merre-meddig)amivel én(17/f) vezethetek kint külföldön és átengednek a határon is ugy mint sofőr ezzel a papírral ami ilyen szülöi engedélynek számít!

(Horvátországba és Romániába szeretnék menni a nyáron motorral és ott van határ...)

Erre szeretnék választ kapni hogy hol hogyan merre-meddig lehet beszerezni egy ilyen szülöi engedélyes papírt?


2010. márc. 15. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. Nem azért van a két év, hogy veled kib@sszon, hanem, hogy addig tapasztalatot szerzel ismerős utakon, itthon. Ha huszonévesen szerzed meg a jogsit, akkor sem mehetsz két évig külföldre. (vagy egy? lehet már változott)
2010. márc. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még ha valahogy szerzel is ilyen papírt, arra számíts, hogy a román határon halálra fognak szekálni....
2010. márc. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy 21 éves korodig nem mehetsz külföldre ha te vezetsz.

Ennek egy roppant egyszerű az oka:

a körölöttünk lévő országokba 21 éves kor alatt nem lehet jogsid, így te nem vezethetsz, hiába van jogsid, ha még fiatal vagy.......

Lehet hogy nem így van, de nekem az oktatóm 1 éve ezzel tömte a fejem.

2010. márc. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez valami új, mert én annak idején Olaszországig vezettem 19 évesen? Németországban a határon elkérte a jogsimat a határőr, megnézte és tovább engedett. Mióta van ez a 21 év?
2010. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A körülöttünk lévő országogba 18év a korhatár.

Ha 18.évedet betöltötted, akkor vezethetsz külföldön, addig nem.

21 meg ilyen hülyeségekket ne beszéljetek már, akkor inkább ne írjatok.

2010. márc. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ennek két éve részletesen utánajártam, mivel külföldre készültem egy táborba, ahol megkötötték, hogy akinek van jogsija az jó lenne ha vinné. Két héttel a tábor előtt töltöttem be a 18-at, nem sokkal előtte kaptam meg a jogosítványomat, de én sem tudtam pontosan mi a helyzet (kell-e a két év tapasztalat vagy sem)... Amikor az okmányirodában jártam hasonló ügyek miatt, rákérdeztem, és a hölgy sem igazán tudott válaszolni, de valamiféle szabálykönyvből kifénymásolt nekem vagy 3 oldalt az erre vonatkozó törvényekről. Ebben szó volt mindenről... az utánfutós dolgokról, a 2 éves "kezdő" vezetőiről, a büntetésekről, ahogy az is szinte szó szerint benne áll, hogy minden 18. életévét betöltött személy feltétel nélkül vezethet érvényes (kártya) jogosítvánnyal... felsorolt pár kivételt, ezekre már nem emlékszem, de azt hiszem az európai országokban mindenhol lehetett. Lényeg, hogy mivel a környező országokban 18 év alatt nem adnak tudtommal jogosítványt, illetve még kiskorúnak számítasz, ezért nem vezethetsz olyan országban ahol ezt nem engedélyezik. Szülői engedélyről még nem hallottam, de a legközelebbi okmányirodában biztosan választ kapsz a kérdésedre!
2010. márc. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!