Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Utitárs kereső oldalt ismertek...

Utitárs kereső oldalt ismertek? Ahol tényleg indulni akarók is vannak és nem csak gondolatban mennének.

Figyelt kérdés

Még csak tervezem, de biztos hogy menni fogok. Június-július körüli indulással egy 8-9 ezer km-es útra. Főként gyalog illetve stoppal (lehetőleg pénz nélkül, mert elegem van belőle), ezért már most elkezdek edzeni, hogy ne fulladjak le az első két lépés után. Egyedül is elindulok, de jobb lenne társasággal. Viszont lehet hogy nem jönnék vissza...

Van erre valami ötletetek?



2015. okt. 11. 21:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az utazás többi részlete is kb ilyen szintű,mint ez a pénz nélküli dolog,hogy nem kell pénz ezért 2-2.5millával indulnék......
2015. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Az leírásban a lehetőleg pénz nélkül résznél a LEHETŐLEG a lényeg.

Bocsánat, hogy ilyen félreérthetően fogalmazok. Szerintem minden nélkül (ezalatt értem a pénz és helyismeret nélkül) sokkal nagyobb kihívás lehet egy ilyen út. Sokkal kiszolgáltatottab helyzetben lennék. Szóval értitek...vagy nem. Na mindegy. De azért nem egy öngyilkos túrára készülök. Ha valami baj van csak akkor nyúlnék a könnyebb megoldáshoz. (Azaz irány a legközelebbi város majd reptér és vissza a biztonságos otthoba)

Ketet felé tervezek indulni (Ászia, esetleg India), de ha találok egy (vagy több) embert aki menne, de más irányba akkor kész vagyok egyességet kötni. :)

Tényleg bocsánat hogy kihagyok részleteket/infókat, de elsőnek úgy gondoltam hogy keresek valakit magam mellé és együtt tervezzük a célt és magát az utat.

2015. okt. 12. 13:56
 13/20 anonim ***** válasza:
53%

Hidd el,hogy más is keres itt utitársat,meg még az se kizárt,hogy esetleg valaki felvette volna veled a kapcsolatot.....de így..ezzel a leírással:

-"Szerintem minden nélkül (ezalatt értem a pénz és helyismeret nélkül) sokkal nagyobb kihívás lehet egy ilyen út. Sokkal kiszolgáltatottab helyzetben lennék"...szerintem ezt nem kihívásnak hívják,hanem óriási felelőtlenségnek!!Vagy van valami eltitkolt mazohista vágyad hogy szeretnél kiszolgáltatott helyzetben lenni!?Abba mi lesz a jó???!!Bár te tudod.....de az biztos,hogy ebből a kijelentésedből tökéletesen látszik,hogy nem jártál még a település vége táblán kívül,és gyaklrlatilag nulla a tapasztalatod.....


"7Ha valami baj van csak akkor nyúlnék a könnyebb megoldáshoz. (Azaz irány a legközelebbi város majd reptér és vissza a biztonságos otthoba)"....és ezt lehetőleg pénz nélkül hogy akarod kivitelezni?!?!Hidd el a két szép szemedért nem fognak felengedni a gépre...


"Ketet felé tervezek indulni (Ászia, esetleg India), "....pont ez az a hely,ahol tapasztalat,pénz,meg kellő talpraesettség híján azonnal véged van...gyakorlatilag az összes ázsia ország vízum köteles,amit ismét nem a két szép szemedéet adnak,de mint tudjuk neked nem kell pénz....vagy majd a határon lemosogatod a vízum árát??!?!Illetve egyes országokba még ez sem elég,ugyanis kérhetik azt hogy mutass arról papírt(bankszámla fedezet)hogy van elég pénzed az ott tartózkodásod idejére....


"Tényleg bocsánat hogy kihagyok részleteket/infókat, de elsőnek úgy gondoltam hogy keresek valakit magam mellé és együtt tervezzük a célt és magát az utat."......az a baj,hogy te nem részleteket hagysz ki,hanem konkrétan a lényeget....így azert nehez lesz bármihez is társat találni,hogy semmi érdemi infót nem adsz az elképzelésedről....


Egy szó mint száz,ez az egész "terved" nem tűnik másnak mint valami lázadó kamaszgyerek vágyálmának.....

2015. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
81%

2,6,10 vagyok


Kelet felé? Mégis merre? Ukrajna (háborús övezet), Oroszország (ahol nem is igen lehet egyedül kószálni, meg néhol utak se nagyon vannak), Kazahsztán (nagy hegyek), stb.

Vagy délebbre? Románia, Bulgária, Törökország, SZÍRIA, IRAK, IRÁN, AFGANISZTÁN, PAKISZTÁN-on át Indiába?


Kössz, az előbb még azt mondtam, akár én is mennék Veled, de a háborús övezeteket és az orosz hegyeket is inkább kihagyom...

2015. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező Dél Kelet Ázsiára gondolt ami kb a Föld legjobb része.

De én nagyon szeretem India hangulatát is nem is beszélve pl Nepálról.

Vízum a legkevesebb: India: online vízum, Kína olcsó vízum 8000ft, Thaiföld: nem kell vízum, Nepál, Laosz és Kambodzsa: visa on arrival, Malájzia, Fülöp szigetek, Indonézia nem kell vízum, Vietnám drága de egyszerű

Közép Ázsia országok: bürokratikus, gyakran nehézkes vízum, pl Turkmenisztán, Üzbegisztán

Mongólia: nem kell vízum, Oroszország nem turista barát

Irán: viszonylag egyszerű vízumot szerezni bár drága 27000ft volt nekem

Utazás: ezekben az országokban pont nem érdemes stoppolni mert olyan olcsó a közlekedés

Ha Ázsiába mész olyan élményben lesz részed amit itt a GYAK-n a többség el sem tud képzelni.

2015. okt. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Jaj az egyik kedvenc országom Myanmar kimaradt: most már online vízum van (nekem még postán Munchenben kellett intéznem)
2015. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

#15

Oké, Dél Kelet Ázsiára gondolt, de, mint írta, gyalog és stoppal szeretne oda eljutni. Erre írtam én (14-es hsz-ban?), hogy mégis melyik Útvonalon akar eljutni?

Mert Törökországig még csak-csak, de utána...

Ukrajna, Oroszország felől megközelítve meg megint csak nem frankó nekem, kihagyom :-)

2015. okt. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

17

Igazad van, én is úgy gondoltam hogy egy repülést pl Delhibe be kellene iktatni.

2015. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. okt. 12. 16:02
 20/20 feketetibi válasza:
41%
Google.hu
2015. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!