Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Elmennétek erre az utazásra...

Elmennétek erre az utazásra egyedül?

Figyelt kérdés

Csoportos utazás keretein belül egyedül,úgy értem. Nem hinném,hogy lenne még egy olyan 23 év körüli,aki kifizetné a felét, kb 180 000Ft-ot. Ez lenne az utazás.

[link]


2017. febr. 26. 19:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

08:59

"Mer ugye spórolni csak a szálláson lehet... "


Nem tudom, hogy hány diplomád lehet, hogy ezt az okosságot ideírtad, de nem sok értelme volt koptatnod az iskolapadot!!

Ugyanis rengeteg összetevője van az "árképzésnek".

Ebből pl. az egyik legkomolyabb tétel, az az adott iroda -éhessége- HASZONKULCSA!

Ha te azt hiszed, hogy akik 100ezerrel többet fizetnek ki egy ugyanolyan útért, azok majd a Hiltonban fognak lakni, míg az olcsóbbik úton résztvevők meg egy sátorban?!


De segítek megérteni!

Ha valaki pl. 50-ezerért vesz egy rep.jegyet, egy élelmesebb utas meg ötezerért, az szerinted másképpen fog utazni ugyanazon a repülőn??

Vagy szerinted az olcsóbb jeggyel érkezőket majd madzagon húzzák a repülő után?!

2017. febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11: ez egy buszos út. Hogy jön ide a repülőjegy ára?

Másrészt úgy általában: sokszor megírtam ezen a fórumon is, hogy kétféle ember van: aki küzd, és azon dolgozik, hogy jól keressen, jó egzisztenciája legyen és akkor nem okoz gondot egy kényelmes, 200 ezres út megfizetése. Én ezt tartom követendőnek, és úgy tűnik, a kérdező fiatal kora ellenére sem kér a nyomorgásból.

Aztán vannak, akik a munkahelyen fillérekért dolgoznak, kussolnak, de amúgy utálják az egészet. Csak azon jár az eszük, hogy a kevésből nagy nyomorgás árán legolcsóbban összehozzanak valamit. Meg lehet szervezni, ócska szállodákban nyomorogni, otthoni penészes szendvicset enni. És persze aki már megiszik egy kávét egy teraszon(és nem ketten egyet automatából - ahogy szánalmaséknál szokás), az egy hülye, mert szórja a pénzt... Na ebből, köszönöm nem kérek.

2017. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Összességében..

Nekem mindig a társasággal volt problémán és nem a pénzzel.

Mert,nem hajlandók,ennyit meg annyit kifizetni..

2000Ft a belépő úristen akkor inkább sehova,vagy mert abból10 felest tud inni a falusi kocsmába! Aki 50 000-ből akar elmenni,akár Ausztráliába,inkább maradjon otthon,mert én nem akarok arra vissza gondolni,hogy csöves körülmények között kellett aludni! Mert van erre is példa.. Csopakon aludtunk egyszer egy éjszakát..mindenhol szép,újépítésű apartmanok,hú na melyik lesz a miénk? Persze,hogy a legganébb,mert 3 főre csak 5000 Ft volt és majdnem,hogy egy fáskamrában kellett aludni. Mert egy nap mi az.. A kocsiba aludtam. A szomszédba meg 2 volvo friss zöld fű," nálunk" meg semmi.. Ennyit az emlékezetesről meg " jóról"

Az ember megszokik egy élet színvonalat, lejjebb nem ad csak is feljebb akar lépni.

Nem minimál béres vagyok és nem is maradok ott le,hogy ja mert egy kocsi 2 millió ,jelenleg nincs annyim,akkor az nem nekem való.. Akkor a 20 milliós lízinges audi sem lenne senki alatt.

Ettől a felfogástól kiver a víz,hogy a legapróbb dolgon is 10-szeresen spórol,még ha ebből csak 2 Ft a nyeresége.. És ha nincs x összege,akkor az nem való az illetőnek. Itt ássa el magát az ember..jó hát nincs x összeg akkor azt nem neki szánták..eszébe sincs ezek szerint a spórolás.

Ha csak 90 000-et is kapnék nem így állnék hozzá,hogy 50 000-ből,mert akkor elég kimenni egy híd alá. Inkább fizetek 40 000-et egy éjszakára az Esterházy kastélyban,mint 5000-ért valami diákszállón aludjak. Legyen ez inkább 2 havi fizetésemből,mint egyből,ami egy életen át nyomot hagy,hogy putriban aludtam,mert akkor inkább maradok itthon.Csak azért mert 1 napot kibír az ember a retekben..meg minek a drágább vagy jobb,mert ugyan az a célja. Inkább akkor maradjon mindenki ottnon és költse másra az 50 000-et. A munkatársaim így járnak Görögországba 4-en 50-ből aztán a tengerpart négyzetméterenként 20 embert foglal magába az egész nyaralásuk kb mint egy balatoni 10Ft-os kiruccanás..es nekik jo mert a tengerpartnál vannak,semmi értelme annak a nyaralásnak.

Ennek az árával és a programokkal meg vagyok elégedve,nem kell sűrűbb program sem,mert amúgysem szeretem a zsúfolt napot. Egy kis környezetváltozás céljábol meg a fontosabb látni valókra úgygondolom elég ez,mert nem érdekel minden sarok,hogy 2-3 napot töltsek el minden ponton. Szerintem így jó. Ha valaki nyaralni akar normálisan,akkor fizesse ki normálisan vagy maradjonotthon vagy olcsó helyen normálisan hozzon ki egy jót.

2017. febr. 28. 00:02
 14/16 anonim ***** válasza:

Most mit magyarázkodsz? Ez tökre nem jön ide. A lényeg, hogy utazz, ahogy NEKED jó, és ne várj másokra.

A hozzáállásoddal amúgy nem értek egyet, de nem is kell, mert én biztos nem fogok veled utazni. Én a saját utamat járom szerencsére.

2017. febr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Menjél, jó utat és érezzed jól magad.


Csak kérlek, hogy ne oszd itt az észt úgy, hogy látszik, hogy talán életed első külföldi útja lesz ez. Mert rajtad kívül itt mindenki gyakorlott és rendszeres utazó, és elárulom neked, hogy itt -veletek ellentétben- senki sem alszik fáskamrában vagy autóban csak, hogy spóroljon.


Amúgy a párommal pont egy hasonló (Côte d' Azur/szállodás/10 napos) útra is megyünk az idén mint te, csak másik irodával és nem ennyiért.

Ráadásul mivel február végéig lefoglaltuk, ezért kaptunk rá "20% előfoglalási kedvezményt".

(A te utadnak az árával számolva, ez fejenként -36.000 Ft kedvezmény lenne, így kettőnknek ez mínusz 72.000 Ft lenne.)

Tudom, hogy nálad ilyen "piti összegek" nem számítanak, hiszen -mint írtad-, te többet keresel mint a minimálbér.

Vagyis az, hogy te pl. 72ezer Ft-ot tisztán megkeressél, -csaknem- egy teljes hónapot kell dolgoznod érte.

(Gondolom, hogy erre is lesz valami okos koncepciód.)


Mi viszont a különbözetből, ismét elutazunk valamerre...

2017. márc. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor a Baraka útjai tetszenének neked. Ott ilyen szempontból ideális a társaság. Amikor először mentem, én is aggódtam egy kicsit, mert szeretem a dolce vita-t, és tartottam tőle, hogy a többiek majd boltban akarnak szendvicset venni, és 10 napig nem látok meleg kaját, de mázlim volt, mert szinte mindenki étterempárti volt, és szabadidő is volt mindig bőven, hogy beüljünk valahová enni. Minden városban annyi időt töltöttünk, hogy a város teljes bejárás felül is volt idő enni, kávézgatni, borozgatni.
2017. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!