Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Miért írják, hogy beutazáskor...

Miért írják, hogy beutazáskor kérhetik az utazási biztosítás igazolását, miközben ez nem igaz? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Japánba fogok utazni néhány napra és itt azt írja a vízum menüpontban, hogy kérhetik belépéskor a tartózkodás idejére kötött utazási biztosítást. Csakhogy a japán konzulátus oldalán nem írnak ilyet.


[link]


[link]


Nyilván az a mérvadó ami a japán oldalon van írva, de a magyar konzuli szolgálat oldalára miért kell félrevezető információkat kiírni???



2017. okt. 29. 17:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérhetik igen. Nem mindig, de ha pont tőled kérik, neked meg nincs, akkor mi van? Jössz is vissza a következő géppel, mert nem engednek be az országba.


Másrészt nem kell nagy dolognak történnie ahhoz, hogy egy vagyont költs orvosra, csak mert pár ezret sajnálsz utasbiztosításra. Nekem Kínában tört el a lábam, biztosításom volt, így nem került semmibe, ha nem lett volna, még talán ma is fizetnék. Legjobb barátomat Omaha, Nebraska-ban(USA) ütötte el egy autó, 3 nap kórházi kezelésre szorult, 12000 dolláros számlát kapott. Biztosítása nem volt. Ha te ezeket tudod vállalni, akkor ne hallgass senkire és indulj el biztosítás nélkül.

2017. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ember, egy 1-2 hetes kint tartózkodás biztosítása pár ezer forint. Ha Japánba utazni van pénzed, ne vágjon már födhöz.
2017. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
89%

Egy ismerőstől hallottam olyan sztorit, hogy az egyik kollégája, aki egyébként teljesen egészséges 30 feletti férfi utazott a tengerentúlra és a repülőúton mélyvénás trombózist kapott, aminek a következménye tüdőembólia és vérrög lett az agyban. Ez 2 hetet jelentett az intenzív osztályon és másfél hónap rehabilitációt, mire szállítható lett.

A költség oldalát nem tudom, de biztosan nem ötezer forint volt.

Szóval, aki azt gondolja, hogy vele nem történhet semmi az nagyon téved!

2017. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

'Azert irjak, hogy kotelezo, mert vannak olyan hulyek mint te, akik elutaznanak a vilag masik felere biztositas nelkul'


Ez egy nagyon rossz kifogás, ugyanis attól, hogy vannak olyan 'hülyék' mint én - nem mintha az lennék, de ez most mellékes - attól még nem kell hazugságot kiírni egy konzulátus weboldalára.



'Kérhetik igen'


Nem, nem kérhetik. Ennek utánanéztem japán oldalakon és nem is erre vonatkozott a kérdés, hanem arra, hogy akkor minek kell ilyen baromságokat, félrevezető információkat kiírni.


'ha pont tőled kérik, neked meg nincs, akkor mi van'


Akkor tájékoztatom a határőrt, hogy nem is kell.

2017. okt. 30. 10:29
 15/25 mytravel ***** válasza:
100%
Kérhetik, igen vagy nem? Nem teljesen mindegy? Èn a helyedben megfogadnám a 12-es válaszát, és ha már odáig van pénzed elmenni, akkor ne azon a pár ezer Ft-on spórolj amibe egy biztositás kerülne! Egyébként nemrég voltam ott, nem kértek semmit a beutazásnál. Jó utat!
2017. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
96%

A határőr meg röhögve megmutatja a kaput visszafelé a hazafelé tartó gépre :) de persze, mert majd te pont leállsz vitatkozni a határőrrel.

Egyébként az esetek nagy százalèkában kérik, a sógornőm japántanár, és rendszeresen utazik ki, ilyen olyan továbbképzèsekre, meg csak úgy hobbiból is. Nem egy beteges típus, de mindig van utasbiztosítása, egyébként most kérdeztem meg tőle, 10 esetből 9-szer kérték tőle.

Bírom ezt a végtermékrágó mentalitást, kiutazásra rákölt x ezer forintot, de a filléres utasbiztosításra már sajnálja a pénzt.

Elárulom, nem feltétlen kórházi számláról lehet csak szó, de léphetsz rosszul, kifordulhat a bokád (igen, városnézés közben is megesik) begyulladhat a fogad, elüthet egy autó, mi több, ki is rabolhatnak. Ha nincs biztosításod, mégis miből fogod ezeket a kiadásokat kezelni?

2017. okt. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

'de persze, mert majd te pont leállsz vitatkozni a határőrrel'


Naná, hogy leállok vitatkozni, hogyha olyan dokumentumhoz akarja kötni a belépésemet, amihez a saját hivatalos belépési rendszerük szerint sincsen semmi köze.


'Egyébként az esetek nagy százalèkában kérik, a sógornőm japántanár, és rendszeresen utazik ki, ilyen olyan továbbképzèsekre, meg csak úgy hobbiból is. Nem egy beteges típus, de mindig van utasbiztosítása, egyébként most kérdeztem meg tőle, 10 esetből 9-szer kérték tőle.'


Nagy összegben mernék rá fogadni, hogy ez az állításod úgy kamu ahogy ide le van írva.


'Elárulom, nem feltétlen kórházi számláról lehet csak szó, de léphetsz rosszul, kifordulhat a bokád (igen, városnézés közben is megesik) begyulladhat a fogad, elüthet egy autó, mi több, ki is rabolhatnak'


Szerinted ezek miért nem kórházi számlák? :D Kirabolni meg nem Japánban fognak az is biztos.

2017. okt. 30. 11:57
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mindegy, akkor spórolj 7-8000 Ft-ot, de aztán ha mondjuk nem engednek be Japánba, vagy ott lesz bajod, és megkapod a számlát egy kisebb vagyonról, akkor ne panaszkodj, meg rohanj a nagykövetségre, hogy adjanak pénzt, meg hogy a magyar állam a szemét. Akkor vállald szépen magadra a költségeket, ha ekkora arcod van.
2017. okt. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem hiszed el, nem hiszed el. Tényleg japántanár pedig.

Most megy ki fèl écre tanulni.

Ha gondolod csekkold le a JaPon'tarlier oldalt, ez az övé. De persze, kamuzok.

2017. okt. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nem azt kétlem én, hogy japán tanár, hanem azt, hogy 10-ből 9-szer kérik a biztosítást. De épp most kötöttem egyet, úgyhogy legyetek boldogok.
2017. okt. 30. 13:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!