Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Miért írják, hogy beutazáskor...

Miért írják, hogy beutazáskor kérhetik az utazási biztosítás igazolását, miközben ez nem igaz? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Japánba fogok utazni néhány napra és itt azt írja a vízum menüpontban, hogy kérhetik belépéskor a tartózkodás idejére kötött utazási biztosítást. Csakhogy a japán konzulátus oldalán nem írnak ilyet.


[link]


[link]


Nyilván az a mérvadó ami a japán oldalon van írva, de a magyar konzuli szolgálat oldalára miért kell félrevezető információkat kiírni???



2017. okt. 29. 17:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

KérHETik és kéRIK között van egy óriási különbség: a feltételes mód, ami azonban nem jelenti azt, hogy nem kérik el.


Svájcban is bármikor kérhetik az útlevelet, személyit, permitet. Eddig kétszer ellenőriztek a 6-7-8 út során, de ellenőriztek.

Az, hogy nem minden esetben jön a Grenzpolizei meg a Zollamt egy dolog, de bármikor szúrópróba-szerűen megjelenhetnek.


De menj csak ki biztosítás nélkül, elég, ha valami hülye lelök a lépcsőn és kiugrik a bokád, máris kapod a többszázezres orvosi papírt.

Aztán hiába nyávogsz a konzulátuson, megérdemled.

2017. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk aztán tök mindegy, hogy kötsz vagy nem, mindenki úgy küldi magát a slamasztikába, ahogy akarja.

Te kérdeztél valamit, mi válaszoltunk. Te pedig a hatalmas arcoddal előadtad, hogy mindenki kamuzik, és majd te előadod a határőrnek, hogy mennyi az annyi.

Amúgy mielőtt írtam volna, rákérdeztem direkt a sógornőmnél, hogy szokták e kérni, ő mondta, hogy tőle már többször is kérték. Nyilván ha nem mondta volna, nem írom le.

2017. okt. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

'KérHETik és kéRIK között van egy óriási különbség: a feltételes mód, ami azonban nem jelenti azt, hogy nem kérik el.'


Oké elkérhetik persze, én is elkérhetem a határőr születési anyakönyvijét plusz kérhetek tőle egy zsák húszezrest... Na ne vicceljünk már, én arról beszélek, hogy nekem mivel KELL rendelkeznem ahhoz, hogy Japán területére lépjek a japán törvények szerint. Utasbiztosítással nem! Ez itt a lényeg. Innentől kezdve felőlem nyugodtan kérheti, persze max megmondom, hogy nincs. Illetve most már van, de ennek ellenére sem fogom megmutatni, ha kérik akkor sem, mert NEM KELL.


[link]


[link]


Ezek közül egyik sem konkrétan magyarokról szól, de ránk pont ugyanaz vonatkozik mint a UK állampolgárokra. Szó nincs utasbiztosításról.


'Te pedig a hatalmas arcoddal előadtad, hogy mindenki kamuzik, és majd te előadod a határőrnek, hogy mennyi az annyi.'


Igen, így van, aki azt írja, hogy Japánba történő beutazáshoz utasbiztosítás kell, az bizony kamuzik. Mert NEM KELL.

2017. okt. 30. 18:29
 24/25 mytravel ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy most végülis kötöttél biztositást. Kell vagy lehet hogy kell mindegy, neked van! Jó utat!
2017. okt. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Nem kérték se Japánban, se Koreában.
2017. nov. 14. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!