Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Tényleg érdemes bejelenteni a...

Tényleg érdemes bejelenteni a bankomnak ha több napot több városban külföldön fogok fizetni a kártyámmal?

Figyelt kérdés
Nehogy letiltsák
2017. nov. 20. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Mivan??? Eletemben nem hallottam ilyet, miert kene bejelenteni...
2017. nov. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

Igen, érdemes és tedd is meg.

Bár nekem annak ellenére letiltotta Peruban a bank hogy előre szóltam nekik hol fogom használni a kártyámat.

Ha a kártyatársaság gyanús jelzést küld a banknak akkor a bank először megpróbálja felvenni veled a kapcsolatot ha ez nem sikerül letiltja a kártyád.


Az 1. meg egy tipikus birka magyar, mint itt a lakosság 99,9%-a.

2017. nov. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
#2: aha... hat erdekes, nekem valahogy sose akart letiltodni a kartyam, hiaba fizettem vele mondjuk egy hetig Romaniaban, meg Szloveniaban, vagy epp Nemetorszagban. Biztos en vagyok a helikopter.
2017. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Soha senki nem jelenti be előre, se utólag. A banknak az a dolga, hogy végrehajtsa a te utasításaidat. Akiknek letiltották, annak nem ilyesmi miatt tiltották le, hanem mert valami disznóságot csinált, hitelkártya esetében nem törlesztett terminusra, túllépte a keretet, stb.
2017. nov. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

nagyon orulok hogy igazoltatok az allitasomat miszerint a lakossag 99.9%-a barom ebben az orszagban

kerdezo akkor ne szolj a banknak a sok nagyeszu aki meg az orszagbol sem tette ki a labat boztosan tudja

2017. nov. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

en nem ertem, hogy mi ez a harc itt, es miert szemelyeskedtek egymassal :?


tizeneve elek az USAban, akkor is letiltjak a kartyamat ha nem szolok es mas allamban hasznalom, pedig ugyanabban az orszagban vagyok

sot, ha a varosomtol tobb100 merfoldre megyek es hasznalom a kartyat, altalaban kapok egy smst a banktol, hogy en hasznaltam-e a kartyat vagy csalas aldozata vagyok

szerintem sokkal biztonsagosabb az a bank, akik letiltjak a kartyat, ha nem megszokott forgalom jelentkezik rajta

mi van ha ellopjak a kartyadat vagy csak az adatait es csalok elkezdenek vele mindenfele dologra kolteni, szerintem te is jobban orulnel neki, ha azonnal letiltjak, minthogy utolag harcolj veluk es bizonygasd, hogy a plazma tevet Ukrajnaban nem te vetted...

Amikor anyuval Romaniaba utaztunk o is felhivta a CIB bankot es a bank megerositette, hogy jol tettuk, mert elofordulhatott volna, hogy a kizarolagos budapesti koltekezesek utan egy romania faluban vasarolt uzemanyag tranzakciot letiltottak volna

meddig tart felhivni a bankot es bejelenteni, kb. 5-10 perc?

es meddig tart kuzdeni veluk, ha esetleg tenyleg lopas aldozata vagy?

2017. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Valóban van ilyen, de egyébként még nekem sem tiltották le soha, pedig elég sokat utazom.
2017. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Érdemes bejelenteni, mert normális bank valóban letiltja. Tényleg elég primitív az országban a színvonal, ha minden értelmes válasz le van pontozva és ennyire alap dolgokat sem tudnak sokan.
2017. nov. 21. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tavaly volt Horvátországban egy a szokásosnál nagyobb pénzátutalásom, és pár perc múlva felhívott a bp.-i bankom, és rákérdeztek, hogy nem lopták-e el véletlenül a bankkártyámat.

Először én is meglepődtem, de ugyanakkor örültem is neki.


(Az persze más kérdés, amikor ennek kapcsán belegondol az ember abba, hogy pontosan nyomon lehet követni ezzel az "elektromos pórázzal", és tudják pl. Pesten, hogy éppen melyik utcasarkon akarok fizetni a nagyvilágban.)

2017. nov. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Sok okoskodónak üzenem, hogy mikor Indozéniában vettem le 120 000 forintnyi összeget a kártyámról akkor felhívtak a bankból hogy tényleg én használom-e.
2017. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!