Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mernétek egyedül utazni?

Mernétek egyedül utazni?

Figyelt kérdés
20 éves fiatal egyetemista vagyok, és szeretnék utazni nem olyan messze csak ilyenekre gondolok hogy Bécs,Velence, Olaszország stb... csak az a baj sok barátom lemondja az utolsó pillanatban vagy nincs pénzük vagy nem érnek rá stb.. én ezt meg is értem. Elsőnek utazási iroda által tervezett útra mennék hogy ne érezzem magam annyira egyedül. Mi a véleményetek? Vagy ha van tapasztalat írjátok le milyen például egy utazási irodával való kirándulás :)

2018. febr. 2. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szar, mnt a birkak akiket terelgetnek

menj onalloan, ott ugyis talasz tarsakat

2018. febr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
facebookon vannak csoportok ahol útitársakat keresnek Európai utazásokhoz. Olcsóbb így egyénileg fizetve a saját utadat mint utazási irodán keresztül
2018. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megtettem, ráadásul Észak-Amerikában voltam teljesen egyedül. Úgy hogy előtte sosem ültem repülön és külföldön csak Ausztriában jártam (bár ide havi 4-5 alkalommal) Az angolom sem tökéletes.(megértem amit mondanak de válaszolni nagyon nehezen tudok)

Utazási irodák eszembe sem jutottak és nem is szeretnék szervezett útra befizetni. Nem lenne jó, ha meg lenne szabva hogy hová megy a csoport és hogy napi szinten 3-4 óra "szabadidő" van.

2018. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj nyugodtan, fölösleges az utazási iroda, főleg Európán belül. Barcelonában voltam egyedül, itthon nagyjából megterveztem, melyik nap mit akarok megnézni, és hogyan jutok oda. Volt, ahova megvettem előre online a jegyet még itthon, volt, ahova kint, és mobilon mutattam be. Elvileg most már nincs roamingdíj, úgyhogy egy megfelelő adatcsomaggal és okostelóval bárhova odatalálsz és minden infót megkereshetsz. Ha hostelben szállsz meg, és legalább valamennyire tudsz angolul, biztos, hogy találsz társakat is a programokhoz. Én imádtam, hogy nem kell senkihez alkalmazkodni, akkor és oda megyek, ahova akarok, annyit nézelődök, amennyi jólesik, és senki nem nyafog a fülembe. Majd egy órán keresztül hallgattam egy klassz utcai zenészbandát a parton, táncoltam a La Seunál, egy picike bisztróban eszméletlen jó flamenco-előadást néztem gyakorlatilag a színpadról, mert egyedül lévén beültettek az első sorba. Mentsd el a követség, konzulátus számát, köss utasbiztosítást, vegyél egy olyan tatyót, amihez nem fér hozzá zsebtolvaj, és menj, érezd jól magad.:-)
2018. febr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 D. Brasco ***** válasza:
18%

Ezekkel a csoportos buszos utazasi irodas dolgokkal csupan csak 3 baj van:

1)csoportos

2)buszos

3)utazasi irodas


Menj sajat szervezesben es kinyílik elotted a vilag!

2018. febr. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is felejtsd el az utazási irodát. Ajánlom figyelmedbe a Hogyan menj világgá? című könyvet, jó tippeket kapsz.


Javaslom, hogy a társaság kedvéért inkább couchsurfing vagy hostel típusú szállásokat keress.

2018. febr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utazási irodával főleg nyugdíjasok utaznak. Illetve a kényelmesebbek (főleg családosok, akik nem érnek rá szervezkedni és biztosra akarnak menni) nyaralást, síelést így fizetnek be.

Én is a facebook társaság keresést javaslom. Vagy egyéb internetes csoportok, fórumok is vannak.

De ilyen életkorban sokan utaznak egyedül, aztán majd kialakul társaságod.

2018. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezekre a helyekre simán elmennék egyedül. Sok helyen voltam már hasonlóan. szingli koromban sokat utaztam egyedül, Magyarországon és külföldön egyaránt.

Az 1990-es évek végém, 2000 körül még voltak olyan retúr repülőjegyek, amik sokkal olcsóbbak voltak, ha egy szombat este benne volt a célállomáson tartózkodásban. Ekkor ha munka okán utaztam, a munkahelynek jobban megérte a szakmai programon felül még 1-2 éjszaka plusz szállást fizetni az olcsóbb repülőjegy miatt. Vagy épp nem minden nap volt repülőjárat. Én meg kaptam 1-2 nap ingyen tartózkodást valamelyik városban, amikor szabadon tudtam nézelődni. Nagyon élveztem ezeket.

Azóta ez átment abba, hogy párommal és most már családdal utazunk, ha tehetjük. Szerintem próbáld ki Te is.

Interneten előre utána tudsz nézni a látnivalóknak, menetrendeknek, tudsz előre jegyet, szállást foglalni. Majndem mindent elő lehet készíteni itthonról. A helyszínen már nincs más dolgod, mint megnézni amit terveztél, vagy amit nem is terveztél.

2018. febr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Még valami: ha volt egy szabad hétvégém vagy napom, kinéztem egy többnyire hazai várost, ahol még nem voltam. Reggel az első vonattal vagy busszal odautaztam, napközben nézelődtem, este hazajöttem. Hozzá kell tennni, hogy sok olyan vasútvonal működött, ami ma már használaton kívül van.

Manapság fapados repülőjárattal akár külföldre is meg lehet tenni ezt.

2018. febr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Nekem is sajat tervezesü utakkal vannak a legjobb tapasztalataim.


Sosem vittem tulzasba az elökeszületeket es legtöbbször helyben (vagy közvetlenül elötte online) neztem szallasokat, amik eppen megfeleltek anyagi lehetösegeimnek.


Az sem volt ritka, ennyi idösen, hogy koleszokban aludtam vagy megismerkedtem helybeli lanyokkal, akiknel tölthettem az ejszakat.


Kerekparral es satorral is voltam mar egy ket hetes turan es szinte mindenhol kedves, segitökesz emberekkel talalkoztam. Volt, aki nem csak megengedte, hogy a kerteben felverjem a satrat, de aki vacsorat, reggelit keszitett es gond nelkül hasznalhattam a fürdöszobat is.


Persze, felelötlenseg is lehet, de altalaban bizom benne, hogy ugyis minden megoldodik es eddig igy is lett. Hozza kell tenni, hogy eleg sportos ferfi vagyok es, megha utazasaim soran küzdösportbeli jartassagomra sosem volt szükseg, megadta a kellö önbizalmat, hogy neki merjek vagni egyedül az ismeretlenbe. Persze, rengeteg szitu van, ahol az sem segit, de szerencsere sosem kerültem ilyen helyzetbe.


Ha csinos, fiatal lany lennek, lehet nem mertem volna egyedül nekivagni.

2018. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!